Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z turbo, po czyszczeniu nadal nie działa prawidłowo


Wojciech1986

Rekomendowane odpowiedzi

Albo idź do wróżki albo podepnij kompa i zobacz czy są błędy. Dobrze by było zrobić logi. W ciemno to Ci tu chyba nikt więcej nie powie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie pomaga, ale tylko na chwile :) Tylko regeneracja lub wymiana na nową, ale najpierw zrób logi bo może sie okazać, że to nie jest wina turbo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam czyściłeś tą turbinę, czy robił to ktoś inny?

Rozgrzej silnik i niech kolega na postoju zrobi przygazówkę - a Ty obserwuj sztangę,

jak nie będzie robiła pełnego zakresu to:

- sprawdź szczelność wszystkich przewodów podciśnieniowych

- sprawdź szczelność dolotu

- podmień od kogoś N75

- na zimnym silniku, po zdjęciu przewodu podciśnieniowego z gruszki turbiny machaj sztangą nawet i pół godziny

a gdy to nie pomoże to :vaglogi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje że turbina jeszcze raz do rozbiórki :kwasny:

może być i tak :no:

Wojciech, a jak turbinę miałeś już po czyszczeniu, złożoną i gotową do wpięcia, to ruszałeś sztangą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę poszperałem już po forum i naczytałem się różnych dziwnych rzeczy z podobnymi objawami, ale dokładnie tego co się u mnie w aucie dzieje to nie znalazłem. Dodam odrazu że nie mam możliwości zrobienia logów, bo nie mam czym i nie mam gdzie :confused4:

A problem dokładnie wygląda tak... auto normalnie jedzie i normalnie przyspiesza, nic się nie dusi, nie dławi itp. Po chwili turbo znika i już jest muł, po podniesieniu maski i przygazowaniu wogóle turbiny nie słychać. Za chwilę jadąc np dalej turbo z powrotem się pojawia i normalnie działa.

W czym może tkwić problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już miałeś powiedziane! Łopatki turbo się zapiekły i się przycinają, masz nieszczelność na wężach podciśnieniowych, zawór n 75 padł lub jest problem z gruszką. A podstawa to sprawdzić błędy jak masz błąd 17965 to mówi wszystko i logów nie musisz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...