Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Utrata mocy podczas jazdy


arti23

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podczas jazdy ok.120 na 6 biegu nagle silnik stracil moc.po zatrzymaniu sprawdzilem czy moze nie spadłwaz od turbiny,bylo wszystko ciasno.po ponownym odpaleniu wszystko chodzilo jak dawniej bez problemu.Dzisiaj pojechałem podłączyć sie pod komputer.Żadnych błędów nie wykazał.po sprawdzeniu dawek wtrysków wyszło że 1 cylinder podaje jakieś -1.5 natoniast 2,3,4 daje jakieś 0.5.Śilnikiem nie trzęsie ,przyśpiesza ładnie.Co dalej robić?Jeżdzone jest głownie po miescie,na krotkich trasach.silnik często nie dogrzewa sie do konca.Może zapiekaja sie kierownice w turbinie?pomocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik zamocowany na przewodzie łączącym chłodnicę z turbiną (plastikowa rura za silnikiem z umocowanym od spodu czujnikiem). Podobnie jak Ty robię krótkie trasy i czasami mam te same objawy spadek mocy i max prędkość 90). Mechanik powiedział mi że czujnik przycina się i daje błędne odczyty o ciśnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w wątkach spotowych ze swojego regionu..., tam napewno ktos ma vag i pomoże :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam typ silnika w A4 i występowały takie same objawy po przejachaniu ok. 100 km. Problem w tym, że nie za każdym razem.

Poradzono mi aby zmienić paliwo. Aktualnie tankuję Vervę, objawy jakby ustały.

Według instrukcji te silniki wymagają paliwa o liczbie cetanowej nie mniejszej jak 51. Verva ma podobno 54.

Można spróbować.

Józef22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyles klasycznego notlauf'a. Prwadopodobnie z powodu zapieczonych kierownic czujnik wykryl za wysokie cisnienie w dolocie i odlaczyl doladowanie. Po ponownym uruchomieniu silnika, wszystko wrocilo do normy. Jesli problem nie powrocil, to znaczy ze jest jeszcze czas na czyszczenie turbo. Propozycja jest taka, zebys udal sie z nim do jakiegos serwisu turbosprezarek i zeby sprawdzili jej stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze mu przeszlo :naughty: po ostatnich ostrzejszy jazdach nic sie nie dzialo.ostatnio latalem na shellu,teraz latam na orlenie .mysle ze wszystko bedzie dobrze. :hi:

z nadzieją różnie bywa... pomyśl o logach - one by pomogły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Ja ostatnio miałem podobne problemy. Auto porusza się raczej w trybie miejskim i czesto silnik nie rozgrzewa sie do 90stopni. Przy ostatniej dłuższej trasie przy prędkości około 90 km/h odczułem totalny brak mocy, przejechałem tak około 20 km. Po zatrzymaniu ayta wyłączyłem silnik na około 15 min, po ponownym rozruch hula oki już pare dni. Zobaczymy czy na tym się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Ja ostatnio miałem podobne problemy. Auto porusza się raczej w trybie miejskim i czesto silnik nie rozgrzewa sie do 90stopni. Przy ostatniej dłuższej trasie przy prędkości około 90 km/h odczułem totalny brak mocy, przejechałem tak około 20 km. Po zatrzymaniu ayta wyłączyłem silnik na około 15 min, po ponownym rozruch hula oki już pare dni. Zobaczymy czy na tym się skończy.

Wątpie , to co zrobiles to chwilowe uleczenie , reszte znajdziesz na forum :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie turus123 jeździ bardzo spokojnie a jak mu depnie to znowu notlaufa złapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...