Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Rura interculera


robert11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio przy gwałtownym przyspieszaniu wyleciała ta krutsza rura umiejscowiona z przodu z lewej strony na samym dole silnika (chyba jest to tura od intercoolera) puściła opaska auto straciło moc i mało co doszło by do tragedii samochód za mną też wyprzedzal i prawie wylądował w rowie. Rura jakoś dziwnie wygląda ma dziwny kołnierz i byla zamocowania na zwykłych opaskach zaciskowyh, proszę podajcie mi jakiegoś linka gdzie mogę kupić nową lub nr części szukałem na necie i nie znalazłem takiej nowej1026a627fede75b3d7e939d3faf9b350.jpg
 
Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyglądzie coś mi to rzeźbą pachnie, na ori powinien być numer części ....:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etka online prawdę ci powie: 8E0145837G

Ja bym zostawił starą rurę tylko odtłuścił wszystkie połączenia i dał opaski GBS, są pewniejsze, te zwykłe za mocno dokręcisz, przeciągniesz i za jakiś czas puści :D

Ori obejmy jakby co: N10518901 50-70mm

A na przyszłość link poniżej, wybierasz z lewej strony CarProg2 i masz bazę części :D

https://ifinterface.com/page/page3.php

Edytowane przez cysiek18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobię dzięki za podpowiedź nowej rury raczej nie kupię w ASO 230 zł obecna myślę że po odtluszczeniu i dobrym dokreceniu obejma posłuży do końca żywotność auta[emoji16]

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się jeszcze zastanawiam czy mogło coś ulec uszkodzeniu podczas wypiecia się tej rury? Był niesamowity wystrzal za samochodem trochę dymu jasnego, po założeniu rury wydaje mi się żę coś z turbo moglo się stać słychać czasami raz głośniej raz ciszej gwizd przy przyspieszaniu ale od 1000 obr trochę to dziwne bo turbina przy tych obrotach nie wstaje? Znacie może gdzieś na Śląsku jakiś godny polecenia zakład zajmujący się turbinami? Podjechał bym i ewentualnie wymienił jak by trzeba było

Poprosił bym was jeszcze o zetknięcie na filmik turbo trochę gwizda czy jeździć z tym czy lepiej nie zwlekać i regeneracja

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosił bym jeszcze o zerkniecie na logi dynamiczne turbiny robiłem je kilka dni przed wypieciem rury wydaje mi się żę turbo nie pompuje już tak jak powinno
Dynamiczny:
Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_i9w3nTU.html
Grupa 010: http://vaglogi.pl/log-010_IX58zOZ.html
Grupa 010: http://vaglogi.pl/log-010_1LI9R.html

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To BRD na "koksie"? ladnie wstaje jak na moje oko, bo od 2k praktycznie trzyma do 3,6k obr - dalej nie logowales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To BRD na "koksie"? ladnie wstaje jak na moje oko, bo od 2k praktycznie trzyma do 3,6k obr - dalej nie logowales
Nie to bpw po lekkim koksie log na 011 do końca 4200[emoji16]

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście temat dotyczy BPW :) Chyba nie ma się czego przyczepić do turbinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te lekkie gwiazdy to chyba już coś zaczyna się dziac[emoji848]pozatym coś ja blokuje raz na jakiś czas czuć dość mocne szarpniecie przy przyspiesza od 1200 obr pedal w podłogę a szarpie tak koło 2000 i startuje turbo

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj na zapas, jak auto jeździ i ma moc to niech Ci do głowy nie przychodzą głupie myśli o jakichś regeneracjach czegokolwiek :P

Jak już zaczniesz przygodę z regeneracjami to dopiero będziesz miał powody do opisywania problemów na forum .....:decayed:

Lać dobrą gnojówkę, robić serwisy i jeździć.

NIE POPADAĆ W PARANOJE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2018 o 11:11, robert11 napisał:

A te lekkie gwiazdy to chyba już coś zaczyna się dziacemoji848.pngpozatym coś ja blokuje raz na jakiś czas czuć dość mocne szarpniecie przy przyspiesza od 1200 obr pedal w podłogę a szarpie tak koło 2000 i startuje turbo
 

Opisz dokładniej w jakich sytuacjach szarpie ....

A to że lekko pogwizduje ... nowa przecież nie jest :)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpie gdy na 3 biegu wcisne pedal w podłogę obroty 1200-1300, szarpniecie występuje przy 1700-1900 obrotów jest dosyć silne tak jak by się silnik dławił zazwyczaj szarpnie 2 razy i po tych szarpnieciach samochód gwałtownie przyspiesza włącza się turbina, zauważyłem że do szarpniecie dochodzi gdy jadę jak emeryt przez jakiś czas i nagle chce przyspieszyć z 3 biegu

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj kryzę z otworem 9mm...

Napisz czy pomogło :hi:

 

A i jak nie zaglądałeś do EGR-a to warto go wymontować i zobaczyć w jakim jest stanie .

Tak wygląda niedawno wyczyszczony ...... :

20150515_191111_1600x1200.jpg

 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj kryzę z otworem 9mm...
Napisz czy pomogło :hi:
 
A i jak nie zaglądałeś do EGR-a to warto go wymontować i zobaczyć w jakim jest stanie .
Tak wygląda niedawno wyczyszczony ...... :
20150515_191111_1600x1200.jpg
 
Egr już czyszony nie pomogło 52af7a7ba69710ade02b05f879ea284b.jpg73e83a969b41df3ce430365a344ba64d.jpg

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kryzę zamontowałeś ?

To kryza ma pomóc , czyszczenie EGR-a przy okazji :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...