Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czarny wilczur 3.0 TFSI SLINE 441ps/555nM


roman_tyk

Rekomendowane odpowiedzi

porownywalnie do 2.0tfsi, ale tez zalezy od sytuacji i tego jak sie wykorzystuje pedał gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak zaczynałem :D , im dalej w las tym spalanie rośnie . Bedze 12-14 jak się dobrze poznacie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HOLMATRO napisał:

Takie spalanie to ja mam w 2.0 TFSI... Czas chyba na przesiadkę..:D

mialem 2.0 tfsi polifta porobionego na 290ps. Moge powiedziec ze spalanie bylo tylko troche mniejsze, na tej samej trasie osiagalem 7.8-8 kiedy tu przy podobnej jezdzie mam 8.3-8.5.

Po miescie i w jednym i drugim najmniej mialem 10l. 3.0tfsi spali znacznie wiecej przy pelnym ogniu hamowaniu i przyspieszaniu jak sie z kims ganiasz itp. (po czipie na 450ps)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, roman_tyk napisał:

mialem 2.0 tfsi polifta porobionego na 290ps. Moge powiedziec ze spalanie bylo tylko troche mniejsze, na tej samej trasie osiagalem 7.8-8 kiedy tu przy podobnej jezdzie mam 8.3-8.5.

Po miescie i w jednym i drugim najmniej mialem 10l. 3.0tfsi spali znacznie wiecej przy pelnym ogniu hamowaniu i przyspieszaniu jak sie z kims ganiasz itp. (po czipie na 450ps)

Ja teraz przy 280 koniach mam w trasie 8-8,5 litra, w mieście spokojna jazda 10-11, a jak fantazja poniesie to i na fisie fantazja sie robi ;)

 

za 2 tygodnie jade stroić na 330-350 koni, zobaczymy jakie bedzie wtedy ssanie. Ale czuje ze i fantazja sie jeszcze większa włączy wiec cudów nie bedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2018 o 12:20, roman_tyk napisał:

duzo ludzi pyta mnie ile to pali wiec zalaczam dwie fotki.

7.8l/ przejazd miedzy dwoma miejscowosciami, predkosci 50-110

8.5l/ 120kilometrow przez s8 z predkosciami 140-160, potem 70kilometrow terenow zabudowanych i niezabudowanych 50-120

spalanie_1.jpg spanie_2.jpg

 

 

oczywiście, że takie spalanie jest prawdziwe...... tylko teraz pytanie po co ci te 450 PS?

uzyskując takie spalanie na trasie jesteś objeżdżany przez auta z mocą 150 PS i jaki tu sens?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450ps zeby od czasu do czasu polatac. Przy spalaniu w trasie 8-9 nie ma zamulki ( to nie jest emerycka jazda), przedstawiciele handlowi w pandach i passatach raczej nie wyprzedzaja :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybsze sluzbowki to skody!!!

Jeszcze raz gratulacje:) musimy się kiedyś na jakiegoś spota ustawić żebym zobaczył czy bardzo źle zrobiłem kupując 2.0tfsi zamiast 3.0tfsi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finał porównania już teraz moge ci zdradzić. Jezdzilem i jednym i drugim. W c7 lecisz 210 i masz 3tys obrotow i kompletnie nie slychac silnika.

Skrzynia biegow tez ladniej pracuje z wiekszym silnikiem.

Spalanie niewiele większe albo nawet podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię sie, że zapomniałeś...

hehe, ja bym też szybko zapomniał, że mam 440KM pod maską :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd brałeś mniejsze kolo do kompresora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wykresie widać gregor10 więc pewnie od nich bo zawsze robią full serwis i w najlepszej cenie z tego co robiłem ostatnio rozeznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregor10 przyslal mi kolko, a potem jak sobie zalozylem to pojechalem na program do niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Panie... Teraz Ci będą mówić że masz auto z USA a udajesz że to Europa ?

Ja tam wolę mile bo potem się przynajmniej policjantowi wytłumaczysz że ci się 60 mil pomyliło z 60km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, roman_tyk napisał:

gregor10 przyslal mi kolko, a potem jak sobie zalozylem to pojechalem na program do niego :)

Jakie koszta ?

Pasek dales krotszy czy ten sam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...