Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe sprężyny i amory do b6 quattro


Mateusz3566

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio pękła mi sprężyna z przodu  , więc postanowiłem wymienić 2 od razu. Przy demontażu, amory okazały sie szmelc, więc został założony nowy zestaw amorów i sprężyn firmy magnum. Po założeniu auto koza, 11 cm prześwitu miedzy opona a rantem błotnika. Czy mogę liczyć na to że auto po jakimś czasie siądzie, czy szukać od razu sprężyn obniżających ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz zawieszenie, 1ba, 1be czy 1bv? Może nieodpowiednie sprężyny założyłeś i dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz3566 napisał:

kolory na sprężynach zólty biały fiolet fiolet.

Oznaczenie nowych czy starych? Te amory magnum są o obniżonym skoku pod zawieszenie 1be? Pierwsze słyszę o takiej firmie :P

Jeśli nowych to kupiłeś sprężyny pod 1ba czyli nic dziwnego, że wysoko stoi. Patrz tu http://www.directupload.net/file/d/4601/os6rxtrx_pdf.htm

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznaczenia starych sprężyn takie były.  Raczej nie są o obniżonym skoku. Na w lepie w bagażniku mam zawieszenie 1be i sprężyny OYK, OJF. Patrzyłem na tą tabele co podesłałeś , i tam nie ma oznaczeń (kolorów) moich sprężyn starych. Czy ktoś pomożę skompletować mi te mje zawieszenie razem z amorami i sprężynami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest żółty biały różowy różowy więc można podciągnąć pod Twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mateusz3566 napisał:

Czy ktoś pomożę skompletować mi te mje zawieszenie razem z amorami i sprężynami :)

Przy 1be i wynikająca z oznaczeń dla osi przedniej 6kl. wagowa (OJF) powinieneś mieć sprężyny 8E0 411 105 CE niebieski zielony zielony i dla osi tylnej 8E0 511 115 DL niebieski różowy różowy różowy, 10 kl. wagowa (OYK). Amory np. sachs 558 297. Możesz zmienić same sprężyny i będzie niżej.

Teraz masz sprężyny dobrze dobrane ale pod zawieszenie 1ba.

Tyle w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź :) a na tył jakie amory polecasz ?? Po wymianie sprężyn dużo może opaść przód ?

Pod numerem 8E0 411 105 CE zbytnio nie moge znaleźć sprężyn , możliwe że został zastąpiony.

Edytowane przez Mateusz3566
nieprawidłowość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ciężko będzie znaleźć. Z tego co widzę to na przód są dostępne z bilsteina do 7kl. wagowej więc różnica niewielka raczej. Możesz kupić sprężyny obniżające z eibach'a. Na tył też z sachsa, do zawieszenia 1be amortyzatory mają dopisek do zawieszenia sportowego.

Będzie niżej, bo sprężyna na przód jest krótsza około 4cm, a na tył o 2cm w porównaniu do 1ba (przynajmniej patrząc po danych producenta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleźć tego schasa na tył z dopiskiem sport. Mam takie zdjęcie i wynika ze mam taki numer amorka 8E0513036af. Jakie najlepiej kupić te sprężyny obniżające ? ile mm w dół żeby to jakoś spadło z tych 11 cm :)post-1258-0-61248700-1460095911.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostanę jednak przy oryginale. Na tył włożę sachsa 312784 + sprężyna 8E0 511 115 DL. CZy z przodu jakbym założył sachsa 558 297 + sprężyne 8E0 411 105 CE to ten przód jeszcze opadnie czy zostać przy tych amorach co są ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wysokość odpowiadają sprężyny. Z racji montażu niższych sprężyn powinno się montować amorek o krótszym skoku (jak wspomniany sachs), normalny amortyzator może się szybciej zużyć. Z czasem jeszcze pewnie siądzie 1-2cm jak nowa sprężyna się "dotrze" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już by bylo  idealnie jak by siadł te max 6 centymetrów :P jak zastosuje te spręzyny wymienione wyzej, to samochód bedzie równo stał ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mateusz3566 napisał:

jak zastosuje te spręzyny wymienione wyzej, to samochód bedzie równo stał ?

Tego Ci nie zagwarantuję, bo w tych modelach jest tendencja, że tył może delikatniej niżej siedzieć ale nie powinna to być rażąca dysproporcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...