Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypienie podczas skrętów - Problem


ksky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. 

W ostatnich dniach zauważyłem, a raczej usłyszałem pewien problem. mianowicie podczas skretów od strony koła po lewej stronie słychać niepokojące skrzypienie. W ciągu kilku dni mocno się nasiliło, od sporadycznego początkowo, do niemalże stałego teraz. Niezależnie czy silnik jest odpalony, czy zgaszony, czy na postoju czy w drodze, słychać ten sam skrzypiący dźwięk, coś podobnego do starych skrzypiących drzwi. Pokonując łuki jest to dźwięk "pulsujący", tj skrzypi cały czas z minimalnymi odstępami czasu. Co to może być? Miał ktoś podobny problem? Dodam, że wahacze po lewej stronie były wymieniane przez poprzedniego właściciela, niedalej jak pół roku temu, choć nie była to najwyższa półka. Sam wymieniałem dwa miesiące temu maglownice, różnicy we wspomaganiu raczej nie dostrzegam, jeśli to mogłoby iśc w te strone. Wiadomo, w najbliższych dniach podjąde do mechanika albo na kanał, jednak ktoś może ma jakiś pomysł, miał podobny problem i mnie nakieruje. Dziękuje z góry za odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie któryś wahacz, nowe po kilkuset km potrafią skrzypieć (zwłaszcza tańsze zamienniki), przerabiałem niedawno i winny w moim przypadku był górny tylny. Straszne skrzypienie zarówno przy kręceniu kierownicą na postoju jak i w czasie jazdy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Byłem u mechanika, sprawdził wszystkie wahacze no i żaden nie daje oznak zużycia czy właśnie skrzypienia. Ktoś mi zasugerował, że może to być górne mocowanie amortyzatora, lecz to jeszcze nie jest zweryfikowane. Co myślicie? Czy jest to możliwe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taka oznake przy ustawianiu wysokości auta na gwincie. Tez szukałem porad i kręciłem sprezyna zeby lepiej siadla. Nic to nie dało. Raz u mechanika podniesli cale auto na podnośniku i o dziwo przestalo. Takze mi cos takiego pomoglo. Dziwne a jednak. A skrzypialo jakbym drzwi od stodoly zamykal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...