Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MOC SILNIKA a4 b8 2.0 tdi


elpatryko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Od niedawna jestem posiadaczem audi a4 b8 rok 2008 2.0 tdi jestem slaby w mechanice nigdy sie tym nie interesowalem a co dopiero w tuningu wiec prosze o pomoc lub jakies wskazowki ?
A mianowice chce podkrecic troche moc silnika posiadam 143km chcialbym dojsc do okolic 200km i tutaj rodzi sie pytanie co i jak od czego zaczac? Szukalem czytalem troche ale konkretow nie uzyskalem od czego zaczac?
1. Chip tuning odpada podzwonilem tu i tam bylem w paru miejscach nawet odwiedzilem serwis audi kazdy odradzil jak zalezy mi na silniku i mam zamiar dlugie lata nim jezdzi chodzilo glownie o oprogramowanie ze jak system ogyginalny wykryje jakies przerobki tam moze potem sie ciagle scinac itp bla bla 
2.Box takze odpada slyszalem ze ludzie wola juz te chipy niz boxy 
3.I tutaj wchodzi gre turbina , kumpel mowil zebym wsadzil druga turbine jest mozliwosc czegos takiego zwiekszy to moc silnika?

Wypowiedzcie sie cos na ten temat chce zwiekszyc moc od czego zaczac , podawajcie jakies konkrety , z gory dzieki wielkie i pozdro ?

 

*Pierwsze to należy się przywitać w odpowiednim dziale, a potem szukać pomocy. ->Nowicjusz
Zapraszam również tu ->Regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób program w dobrym zakładzie i będzie dobrze.  Nie słuchaj co Ci mówią w serwisie bo im inaczej mówić nie wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłeś pod złe numery i odwiedzałeś złych ludzi :) Zrób soft w sprawdzonej firmie i będziesz zadowolony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cos dokladniej? Macie namiary na sprawdzonych ludzi? Bylbym wdzieczny ja to zbytnio w okolicy to nie mam takich rzeczy tzw wiocha. I co mam wpasc do goscia i normalnie powiedziec ze chce softa pod ta audiczke i bedzie wszystko wiedzial? A co do turbiny jest sens wymieniacc na mocniejsza? 

Edytowane przez elpatryko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może zacznij od:

1 podania nazwy wiochy lub większej aglomeracji, chyba że chcesz zasuwać za byle softem przez pół kontynentu

2 zapoznania się z istniejącymi tematami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Leżajsk, Podkarpacie 

2.Czytam siedze jedni pisza ze czip co prawda podniesie moc zas drudzy ze sa problemy. Czyli co trzeba podjechac do goscia co ma pojęcie podepnie czip potem do kompa i tak to wyglada? 

Ale nadal nic na temat turbiny co i jak. 

Edytowane przez elpatryko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, elpatryko napisał:

Ale nadal nic na temat turbiny co i jak. 

 

7 godzin temu, elpatryko napisał:

1.Leżajsk, Podkarpacie 

 w promieniu 200km masz kilku zacnych tunerów, szukaj na forum, info jest w wielu miejscach.

 

7 godzin temu, elpatryko napisał:

co prawda podniesie moc zas drudzy ze sa problemy. Czyli co trzeba podjechac do goscia co ma pojęcie podepnie czip potem do kompa i tak to wyglada? 

czyli tematów na forum nie czytałeś.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.... dobrze zrobiony chip przez dobrego tunera nie zaszkodzi silnikowi, także spokojnie ;)
Dzwonisz do tunera, umawiasz sie na konkretny dzien, jedziesz autem, on podepnie się komputerem, na hamowni sprawdzi ci moc, wystroi auto, wszystko zrobi na gotowo, zapłacisz ok. 1000 zł i bedziesz zadowolony :P

 

To co ci kolega radzi z wymiana turbiny i tak wiąże się z wizytą u tunera, nową turbine musi zestroić z autem.

Pytanie do ciebie, jeżeli chcesz coś mechanicznego robić aby zwiekszyc moc, to zró to najpierw, jak juz to zrobisz to jedziesz do tunera i ci wystroi wszystko. Bedziesz sie cieszył  z jazdy.

 

Co do 200KM - zrobi się to samym programem bez zmiany czesci mechanicznych... Pytanie w jakim stanie sprzęgło.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...