Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B7 1.8t bfb logi do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, cysiek18 napisał:

Poleciłem koledze odpiąć n75 nie w celu jego sprawdzenia bo z nim wszystko w porządku, tylko w celu sprawdzenia poprawności ustawienia wg bo stąd może brać się to niedoładowanie ?

Ok, odepne n75 i znowu ktore kanały zlogowac ? 

Opublikowano
8 minut temu, cysiek18 napisał:

Poleciłem koledze odpiąć n75 nie w celu jego sprawdzenia bo z nim wszystko w porządku, tylko w celu sprawdzenia poprawności ustawienia wg bo stąd może brać się to niedoładowanie ?

Tak, wiem o co chodzi, niech autor odepnie jak pisales i sprawdzi.

A jak nadal bedzie zle to turbo do regeneracji. Na razie mozna tak jezdzic, nic sie nie stanie raczej, ale trzeba pamietac zeby to zrobic przy nastepnej okazji.

Logujesz 115+118 z odpietym n75.

Edytowane przez bartez90

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, bartez90 napisał:

Tak, wiem o co chodzi, niech autor odepnie jak pisales i sprawdzi.

A jak nadal bedzie zle to turbo do regeneracji. Na razie mozna tak jezdzic, nic sie nie stanie raczej, ale trzeba pamietac zeby to zrobic przy nastepnej okazji.

Logujesz 115+118 z odpietym n75.

Jutro wrzucę logi :)

n75 to ten zawór co idzie tam koło przepływki ? Tzn tam bliżej osłony paska rozrządu ? Możecie podrzucić jakieś foto ? 

Opublikowano
Godzinę temu, mugolina napisał:

Jutro wrzucę logi :)

n75 to ten zawór co idzie tam koło przepływki ? Tzn tam bliżej osłony paska rozrządu ? Możecie podrzucić jakieś foto ? 

Ten wpięty w tip i między muszlę i gruszkę turbo. 

images?q=tbn:ANd9GcQxdIpTP8O_riYrKihkb8W

 

Edytowane przez cysiek18

Opublikowano
  • Autor
16 godzin temu, cysiek18 napisał:

Ten wpięty w tip i między muszlę i gruszkę turbo. 

images?q=tbn:ANd9GcQxdIpTP8O_riYrKihkb8W

 

Zrobione http://vaglogi.pl/log-115_118_W802V.html

Opublikowano

Turbo powinno ładować w całym zakresie 0,3 bar, u ciebie nie ma nawet 0.2 bar.

Podkręć klapkę wg na cięgnie gruszki o 2 obroty i ponów loga. Jak dalej nie będzie 0.3 to dalej reguluj. 

Edytowane przez cysiek18

Opublikowano
  • Autor
28 minut temu, cysiek18 napisał:

Turbo powinno ładować w całym zakresie 0,3 bar, u ciebie nie ma nawet 0.2 bar.

Podkręć klapkę wg na cięgnie gruszki o 2 obroty i ponów loga. Jak dalej nie będzie 0.3 to dalej reguluj. 

Nie mam pojęcia jak to wyregulowac ? patrze w Google i też nie mogę nic znaleźć.. Może mógłbyś podpowiedzieć ? 

Czyli może turbo nie jest w takim tragicznym stanie tylko potrzeba regulacji ? 

Opublikowano
29 minut temu, mugolina napisał:

Nie mam pojęcia jak to wyregulowac ? patrze w Google i też nie mogę nic znaleźć.. Może mógłbyś podpowiedzieć ? 

Czyli może turbo nie jest w takim tragicznym stanie tylko potrzeba regulacji ? 

Najpierw odkręć katalizator od turbo, odchyl go i sprawdź stan muszli i klapki wg (czy nie jest luźna). Sprawdź też luzy wirnika.  Najlepiej po odchyleniu kata włożyć tam telefon i zrobić zdjęcia. 

Regulację możesz zrobić tak:

1. Zdjąć blaszkę zabezpieczająca.

2. Długą nasadką 10 poluzować pierwszą nakrętkę.

3. Drugą nakrętkę obrócić o 1-2 obroty w prawo (tak jakbyś ją zakręcał).

4. Dokręcić pierwszą nakrętkę i załóż blaszkę.

5. Dokręć kata i w drogę robić logi. 

 

IMG_20180414_143323.jpg

Opublikowano

Udało sie rozwiązać problem?:) jeśli nie to zacznij od poprawnego wykonania logów.... po pierwsze skasuj błedy silnika po drugie wyłacz wszystkie odbiorniki prądu podczas logów(klima,navi, coś wpiete w zapalniczke itd.) po trzecie logi robimy na 3 biegu od 1500-do6500 obrotów z gazem w podłodze(wiem że ciężko o tyle miejsca na drodze ale to da czysty obraz tego co sie dzieję w silniku.

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, piotrek1993 napisał:

Udało sie rozwiązać problem?:) jeśli nie to zacznij od poprawnego wykonania logów.... po pierwsze skasuj błedy silnika po drugie wyłacz wszystkie odbiorniki prądu podczas logów(klima,navi, coś wpiete w zapalniczke itd.) po trzecie logi robimy na 3 biegu od 1500-do6500 obrotów z gazem w podłodze(wiem że ciężko o tyle miejsca na drodze ale to da czysty obraz tego co sie dzieję w silniku.

Tak też robiłem logi jak piszesz ;)

Jedynie się przyznam jechałem na dmuchawie ale bez klimy bo zapomniałem wyłączyć.

Opublikowano

logi robiłeś na lpg czy pb?

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, piotrek1993 napisał:

logi robiłeś na lpg czy pb?

Na pb

Opublikowano

Jedyne co widze to turbo.... do sprawdzenia dv goraca strona turbo i kolektor wydechowy sprawdz go dokladnie bo przerabialem podobny temat u siebie;) i byl pekniety miedzy srubami mocujacymi turbo plus uwalone byly 3 szpilik od kolektora  przy 4 cylindrze ;) udalo sie bez sciagania glowicy to ogarnac na szczescie

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Panowie powiedzcie że to jest  przyczyną mojego niedoładowania i trochę późnego wstawania ? 
Czy coś jeszcze jest nie tak ? Bo z odpiętym n75 ładuje 0.2.

https://youtu.be/TXoexlNmWK4

Opublikowano
  • Autor

Witam, nowe logi zrobione po regulacji wg. Robiłem z osobą która pierwszy raz to robiła i namieszała trochę :d
Tzn nie wiem który teraz to który, jeden z n75 drugi z odpiętym. 

http://vaglogi.pl/log-115_118_7YgZ7.html

http://vaglogi.pl/log-115_118_XtBLO.html

Opublikowano
  • Autor

Dobra, już mam dobrze zrobione logi, wg ustawiłem dosłownie z pół obrotu więcej niż było bo był  minimalny luz na wg ale minimalny dosłownie a nie chciałem przedobrzyć a przestawić teraz to jest moment :D Tu jest bez n75 : 
http://vaglogi.pl/log-115_118_43o6a.html
Tutaj z i inne : 
http://vaglogi.pl/log-115_118_EQV3u8h.html
http://vaglogi.pl/log-003_020_a58w2o.html
http://vaglogi.pl/log-002_033_263cJ.html

A tutaj dam dla porównania stary z n75

http://vaglogi.pl/log-115_118_P1cC2V.html

Opublikowano
12 minut temu, mugolina napisał:

Ledwo 0,2 pompuje więc za mało podciągnąłeś albo turbo już kończy żywot skoro klapka miała luz. Prócz niedoładowania i późno wstającego turbo reszta w normie.

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, przem8 napisał:

Ledwo 0,2 pompuje więc za mało podciągnąłeś albo turbo już kończy żywot skoro klapka miała luz. Prócz niedoładowania i późno wstającego turbo reszta w normie.

Jak kolego myślisz regulować jeszcze ? Przekrecilem dosłownie z połowę obrotu żeby tylko zniwelować luz który tam był. 

A luz był bardzo mały bo jak wcisnolem klapke to było ok wystarczyło że tylko lekko ja ruszyłem i po jakis 3 minutach znowu lekko się popuscila. Więc skrecilem regulację tak żeby tego luzu nie było w ogóle. 

Zaraz podeślę tu jak wygląda turbo od środka. 

Luzu na wirniku nie czułem, trochę na boki. I wirnik lekko chodził, na pewno o nic nie wadzil.

Opublikowano
  • Autor

 

Opublikowano

Spróbuj o obrót podkręcić jeszcze. Po tym białym nalocie można wnioskować, że trochę jeździłeś na ubogiej mieszance.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.