Głośny wydech z b7 2.0tfsi w b6 1.8t
2 2

8 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dołożyłem sobie napęd do swojej b6 od b7 2.0tfsi niestety wydech był bardzo głośny juz od 2tys obr. Przeglądając forum dowiedziałem się ze lubią się wypalac te tłumiki. Wiec kupiłem drugi tez  2.0tfsi na aucie był cichy ogólnie ładny zdrowy. Niestety po montażu to samo co na poprzednim ryczy niemiłosiernie. Wiecie może co może być przyczyną czy różnią się jakoś w porównaniu do tłumików 1.8t? Czy może ten ryk powoduje coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Sytuacja jest bardzo prosta i juz to przerabiałem.

1. Tłumiki tylne od 2.0 TFSI są prawie przelotowe. Inna budowa w środku od tych z 1.8t

2. w Avancie bardziej słychać wydech niz w sedanie. W sedanie wydech od TFSI byłby znośny.

3. Wydech od 2.0 TFSI jest głosniejszy w 1.8t niz w 2.0 TFSI ze wzgledu na budowe roznice w budowie kolektora wydechowego w 1.8  a 2.0 tfsi itp etc. 

Zostaje Ci się przyzwyczaić albo wspawać same puszki tylne od 1.8t , ważne ! muszą to być puszki od BFB lub BEX, bo te od AVJ tez sa minimalnie głośniejsze (puszki od AVJ tez maja lekko inna budowe - bardziej przelotowe) najcichsze sa od BFB i BEX. 

Edytowane przez soul87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 7.07.2018 o 16:05, soul87 napisał:

Sytuacja jest bardzo prosta i juz to przerabiałem.

1. Tłumiki tylne od 2.0 TFSI są prawie przelotowe. Inna budowa w środku od tych z 1.8t

2. w Avancie bardziej słychać wydech niz w sedanie. W sedanie wydech od TFSI byłby znośny.

3. Wydech od 2.0 TFSI jest głosniejszy w 1.8t niz w 2.0 TFSI ze wzgledu na budowe roznice w budowie kolektora wydechowego w 1.8  a 2.0 tfsi itp etc. 

Zostaje Ci się przyzwyczaić albo wspawać same puszki tylne od 1.8t , ważne ! muszą to być puszki od BFB lub BEX, bo te od AVJ tez sa minimalnie głośniejsze (puszki od AVJ tez maja lekko inna budowe - bardziej przelotowe) najcichsze sa od BFB i BEX. 

Rozumiem. A z 3.0 asn?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogą być . Zależy też jaki środkowy zostaje czy tfsi czy 1.8t 

Do środkowego 1.8t puszki z 1.8t najlepiej bo średnica rur od środkowego do puszek do 45mm

Jak środek od 2.0tfsi to mogą być od asn puszki bo też są pod 50 mm tak jak środkowy 2.0 tfsi 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 6.07.2018 o 21:33, koch007 napisał:

Panowie dołożyłem sobie napęd do swojej b6 od b7 2.0tfsi niestety wydech był bardzo głośny juz od 2tys obr. Przeglądając forum dowiedziałem się ze lubią się wypalac te tłumiki. Wiec kupiłem drugi tez  2.0tfsi na aucie był cichy ogólnie ładny zdrowy. Niestety po montażu to samo co na poprzednim ryczy niemiłosiernie. Wiecie może co może być przyczyną czy różnią się jakoś w porównaniu do tłumików 1.8t? Czy może ten ryk powoduje coś innego?

Mam to samo co kolega. . Po montażu quattro . Póki nie założyłem Dp to było nawet ok teraz jest dość głośno i chyba końcowe wydechy z  1.8t wpadną bo  mi cały wydech został . . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    16 godzin temu, Misieqq7 napisał:

Mam to samo co kolega. . Po montażu quattro . Póki nie założyłem Dp to było nawet ok teraz jest dość głośno i chyba końcowe wydechy z  1.8t wpadną bo  mi cały wydech został . . 

Dziwne. W sedanie słyszałem wydech z tfsi i prawie nie było różnicy w środku 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    54 minuty temu, soul87 napisał:

Dziwne. W sedanie słyszałem wydech z tfsi i prawie nie było różnicy w środku 

w środku jest oki. jak szyby otworze to już mocno słychać i jak depnę mocno to aż się ludzie oglądają..;D

boję się trochę przeglądu żeby się nie doczepili, bo głośno to zaraz będzie że kata pewnie nie ma, trzeba delikatnie z gazem .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 minutę temu, Misieqq7 napisał:

w środku jest oki. jak szyby otworze to już mocno słychać i jak depnę mocno to aż się ludzie oglądają..;D

boję się trochę przeglądu żeby się nie doczepili, bo głośno to zaraz będzie że kata pewnie nie ma, trzeba delikatnie z gazem .

No i to jest właśnie w tym wydechu i sedanie fajne. W środku ciche a za Tobą rasowo ryczy.  Na przeglądzie nie sądzę żeby ktoś usłyszał różnicę 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi