Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Woda pod dywanikiem


Majk009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po ostatnich deszczach zauważyłem, że pod dywanikiem na miejscu kierowcy oraz pasażera z tyłu z lewej zebrała się woda.

Najpierw chcę sprawdzić odpływy z szyberdachu jednak nie wiem czym najlepiej je wyczyścić.

Co sprawdzać w następnej kolejności i jak efektywnie wysuszyć podłogę?

Edytowane przez Majk009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływy szyberdachu powinny być czyste.

W drzwiach z tyłu są jakieś odpływy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy odpływ pod akumulatorem jest drożny. Jeśli się zapchał będzie tam sporo wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice akumulatora i ECU są suche, jedna guma była trochę przypchana błotem - mogło to spowodować przedostanie się wody do wnętrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli chodzi o szyber to miałbyś wodę albo z przodu do tego mokra podsufitka albo z tyłu przy tylnych słupkach (słupek C). Mając zapchany odpływ z szyberdachu ja robiłem to tak ze wyjąłem szybę szyberdachu wsunąłem kamerkę inspekcyjną i patrzyłem który jest nie drożny lejąc delikatnie wodą przez strzykawkę z wężykiem do odpływów. Odpływy przednie lecą po słupku A i odpływy (czarne gumki spłaszczone u wylotu) są widoczne pod nadkolami przednimi a tylne (również czarne gumki spłaszczone ku wylotowi) pod tylnymi praktycznie w centralnym górnym miejscu nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wyrwana zaślepkę w podłodze i woda wleciała mi do środka :(. U Ciebie mało prawdopodobne bo dwie musiało by wywalić. Ale zawsze warto zerknąć ;)

 

37616129_1960509133988618_146952318917541888_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sorry za brak odpowiedzi z mojej strony ale zarobiony bylem :)

Przed chwilą rozebrałem co trzeba i rozumiem, że chodzi o uszczelkę ze zdjęcia poniżej.

Była lekko przycięta i zagięta do środka - pewnie to przez tą szparę leciała woda.

Co polecacie teraz zrobić? Wkleić uszczelkę na silikon czy coś innego?

 

juxxd5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...