Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Odcina moc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Dziwna sytuacja wszystko działa mechanicznie, jadę na przegląd okazuje się że żarówka z przodu od pasażera przepalona kazali jechać obok do mechanika wymienić a więc po wymianie podbili przegląd i jadę... i czuje ze auto nie ma mocy a więc szybki telefon do mechanika i mówi że jak na jego oko pewnie wężyk od turbo wyczepili niechcący i miał rację.. (po 20 minutach auto ogarnę) temat powtarza się na drugi dzień jadę auto 3tys obr. Auto traci moc( wężyk od turbo na swoim miejscu) pytanie co mogła paść? 

Przeplywomierz ? 

Turbo ? 

Audi a4 b6 1.9 awx 131km

2002r.

 

Opublikowano
10 minut temu, Minerseth napisał:

Witam. Dziwna sytuacja wszystko działa mechanicznie, jadę na przegląd okazuje się że żarówka z przodu od pasażera przepalona kazali jechać obok do mechanika wymienić a więc po wymianie podbili przegląd i jadę... i czuje ze auto nie ma mocy a więc szybki telefon do mechanika i mówi że jak na jego oko pewnie wężyk od turbo wyczepili niechcący i miał rację.. (po 20 minutach auto ogarnę) temat powtarza się na drugi dzień jadę auto 3tys obr. Auto traci moc( wężyk od turbo na swoim miejscu) pytanie co mogła paść? 

Przeplywomierz ? 

Turbo ? 

Audi a4 b6 1.9 awx 131km

2002r.

 

Na początek trzeba by podłączyć kompa i zrobić logi będzie wszystko wiadomo. Może geometria już się przycina. Co to za fachman przy wymianie żarówki zdejmuje wężyk z gruchy? 

Opublikowano
  • Autor

Rozumiem od razu mówię nie mam dostępu do komputera i logów pewnie mnie wyzwiecie ale mój mechanik bazuje na komputerze ale chyba nie sprawdza logów. Ciekawy jestem czy przez niepodłączony wężyk mogło coś paść? W ciągu jednego dnia. A druga sprawa od 5 tyg jeżdżę autem po mieście a od 2 lat jeździło na autostradzie może też to miało wpływ na turbo . 

Opublikowano

Kwestia czy masz niedoładowanie czy przeładowanie. Do tych 3 tys auto mułowate, czy raczej zrywne ?

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie wygląda to tak:

jak jeżdżę cały dzień i nie przekrocze 2700obr. To nic nie da sie zauważyć (auto jest zrywne) dopiero jak mu wcisne gaz do tych 2700obr. auto momentalnie odcina, muszę go zgasić żeby odzyskać moc. 

Edytowane przez Minerseth

Opublikowano

To wygląda, że przeładowanie... Zazwyczaj zabrudzona, przycinająca się zmienna geometria, poszukaj na forum w dziale regionalnym czy ktoś nie sprawdzi Ci bledow...albo jak masz laptopa, kabel za 30 zł a program masz na forum...

Opublikowano
  • Autor

Za 30 minut jadę do gościa sprawdzi mi pod komputerem dam znać co i jak i jak dalej działać ale dziwne że stało się to po rozłączeniu węża od turbo możliwe że była to kwestia czasu i padła by sama ? Czy po prostu głupi przypadku? 

Opublikowano
  • Autor

Jednak zawór od turbo przeladowuje. 

Czy mógłbym prosić kogoś o informację jaki będzie odpowiedni do mojego silnika z racji iż poszukam sam i zakupie (wymiana jest czasochłona ?)

 

1.9 tdi 131km awx 2002r  

Audi a4 b6 

Opublikowano

Jaki był błąd ? Mogłeś pokusić się o logi...

Jak wężyk wisiał luźno, zasysał syf do zaworka, co może powodować jego przycinanie, tylko nie wiem skąd twój wniosek, że to n75 a nie geometria ?

Opublikowano
  • Autor

On powiedział mi że turbo chodzi nie ma objaw że to turbina po błędzie od razu poszedł sprawdzić wężyk i od razu powiedział że to zawór regulacji ciśnienia że on się zamyka i otwiera i jak mu wciśnie gazu to jest przeładowanie i wyskakuje błąd i blokuje turbo . Czyli to jest ten n75 ?

 

https://allegro.pl/zawor-doladowania-turbiny-egr-n75-audi-a4-1-9tdi-i7200627005.html

 

??

Edytowane przez Minerseth

Opublikowano

Siema i jak ogarnąłeś to 

Opublikowano
  • Autor

Zawor n75.

w sobotę będzie  robione 

Jestem na urlopie 

Opublikowano

Daj znać jak po wymianie, bo w AVF mam identyczne objawy 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.