Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głowica 1.8t Q AMB


Patrykgt

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Otóż nie dawno stałem się posiadaczem kolejnego Audi, silnik  1.8t Q o kodzie AMB ( niestety jednostka już nie tak udana jak 1.9 TDI :( ) . Ponieważ test na CO2 w zbiorniczku płynu wyrównawczego wyszedł pozytywnie, zdecydowałem się na wymianę uszczelki pod głowicą. Okazało się, że głowica jest szczelna, aczkolwiek wypalone są gniazda zaworowe i niestety regeneracja kosztuje około 2000 tysięcy. Stwierdziłem, że jest to zbyt duży koszt i chcę kupić głowicę np. z tej aukcji: https://allegro.pl/glowica-vw-audi-seat-skoda-1-8-t-adr-aeb-agn-i7485229147.html#thumb/1

Z tego co się zorientowałem to mogę wymienić moją AMB na ----> AEB. Wystarczy wywalić układ SAI, a reszta pasuje. 

Czy coś pominąłem, macie może jakieś pomysły aby rozwiązać problem w miarę rozsądnych pieniądzach ? 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tej aukcji kupisz to wiesz na co trafisz? Nie boisz się wydać 900 zł z przesyłką i nie wiedzieć co się ma? ;>

Chciałeś Ałdi z turbo to liczyłeś, że będziesz szczęśliwie za darmo jeździł ?

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zregenerujesz w dobrym warsztacie to będziesz spał spokojnie. Pewnie skutki ubogiej mieszanki na lpg? W lublinie masz dziaka, chyba jeden z lepszych serwisów specjalizujących się w tym.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem, u mnie była pęknięta głowica AMB i wymieniłem od S3 APY, kupiłem ściągniętą prosto z auta wtedy na szczelność i diagnozę czy jest okey i po oględzinach zdecydowałem się, sama goła głowica 600zl plus robocizna wałki napinacz i co niektóre zawory zostały z AMB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, k232 napisał:

A jak z tej aukcji kupisz to wiesz na co trafisz? Nie boisz się wydać 900 zł z przesyłką i nie wiedzieć co się ma? ;>

Chciałeś Ałdi z turbo to liczyłeś, że będziesz szczęśliwie za darmo jeździł ?

Ałdi to miałem więcej niż Ty masz lat więc nie musisz pouczać :) Co do aukcji to czy kupisz od prywatnego czy od handlarza to i tak nie wiesz co kupujesz, tak czy siak dostajesz gwarancję rozruchową, bez tego bez sensu kupować

Edytowane przez Patrykgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przem8 napisał:

Jak zregenerujesz w dobrym warsztacie to będziesz spał spokojnie. Pewnie skutki ubogiej mieszanki na lpg? W lublinie masz dziaka, chyba jeden z lepszych serwisów specjalizujących się w tym.

Regeneracja to koszt nowej głowicy(bex,amb avj itd)  pytanie co lepiej wyjdzie ? Ciężko powiedzieć co było skutkiem gdyż samochód nie był przeze mnie eksploatowany ( kupilem 1 msc temu za okazyjną kwotę). Na gazie jeżdżony około 10 lat i nastuskane jakieś 150 tys na gazie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Patrykgt napisał:

Ałdi to miałem więcej niż Ty masz lat więc nie musisz pouczać :) Co do aukcji to czy kupisz od prywatnego czy od handlarza to i tak nie wiesz co kupujesz, tak czy siak dostajesz gwarancję rozruchową, bez tego bez sensu kupować

Słuchaj stary wyjadaczu, rób co chcesz, dla mnie to w ogóle nie musisz mieć auta - ja wyraziłem swoje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie czy AEB pasuje P&P do ABM ? Pomijając demontaż SAI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, k232 napisał:

Słuchaj stary wyjadaczu, rób co chcesz, dla mnie to w ogóle nie musisz mieć auta - ja wyraziłem swoje zdanie ;)

Kolego nic nie wnosisz do tematu :) Idź na piwko na nasz mały rynek w Rzeszowie a nie głowę zawracasz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Patrykgt napisał:

Kolego nic nie wnosisz do tematu :) Idź na piwko na nasz mały rynek w Rzeszowie a nie głowę zawracasz :) 

Chyba przyjadę do Lublina bo tam jest większy rynek o i c**j hahaha :D

Stary wyjadaczu, przejdź się do lekarza i pokaż tutaj wyniki :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, k232 napisał:

Chyba przyjadę do Lublina bo tam jest większy rynek o i c**j hahaha :D

Stary wyjadaczu, przejdź się do lekarza i pokaż tutaj wyniki :D

 

Co Cię tak zabolało ? Pytam o radę, a Ty z jakimiś głupimi tekstami wyskakujesz ? Mieszkam w Rzeszowie także niestety  w Lublinie mnie nie znajdziesz . . . ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Patrykgt napisał:

Co Cię tak zabolało ? Pytam o radę, a Ty z jakimiś głupimi tekstami wyskakujesz ? Mieszkam w Rzeszowie także niestety  w Lublinie mnie nie znajdziesz . . . ;) 

Mnie zabolało? Napisałem Ci swoje zdanie w 1 poście a Ty do mnie, że nic nie wnoszę do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, k232 napisał:

Mnie zabolało? Napisałem Ci swoje zdanie w 1 poście a Ty do mnie, że nic nie wnoszę do tematu.

Ok nie ważne ; )

Pomoże ktoś ? Jak to jest czy podpasuje mi ta AEB do ABM ? Jak nie to kupuje z Bexa trochę drożej i bez kombinacji :)

Edytowane przez Patrykgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile na tym zaoszczędzisz?

Zregeneruj swoją i będziesz wiedział co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...