Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jakiej pojemności butlę w koło ?


Rayan

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jakie są koszty zmiany butli na taka 55-65l ?

sama butla to koszt ok 300zł plus robota fachowca

To nie jest całkowity koszt wymiany butli. Do tego musisz doliczyć jeszcze wielozawór który z starej butli Ci nie podejdzie jeżeli masz inna wysokość butli, a nawet jak wysokość będzie dobra, to ten Twój stary musi mieć jeszcze homologacje "01" oraz homologacje do danej butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo zależy od ustawienia zaworu, ja mam butlę 62l a wchodziło mi 40l gazu, trzeba było wyregulować zawór

A duzo Twoja butla wystaje ponad podłogę?

Ja mam butle stako 55l i jest idealnie równa z podłogą.

Gazu powinno wchodzić 80% całkowitej pojemności butli. Czyli jak w moim wypadku butla 55lx0,8=44l a wchodzi mi prawie 45l.

Mozna to łatwo przestawić wykręcając na pustej butli zawór i podginając pływak. Nie ma na to jakiejs recepty czysta intuicja.

Do zbiornika można tankowac tylko 80% pojemnosci poniewaz resztę powinna stanowić poduszka powietrzna, która amortyzuje siłę podczas ewentualnego zderzenia oraz powietrze dodatkowo wypycha gaz z butli do reduktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie butle 55L i nic nie wystaje, ale wchodzi mi tylko 38l musze pojechac zeby wyregulowali wielozawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie butle 55L i nic nie wystaje, ale wchodzi mi tylko 38l musze pojechac zeby wyregulowali wielozawór.

musisz najpierw wyjeździć gad do "zera"[br]Dopisany: 10 Grudzień 2009, 20:00_________________________________________________przejęzyczenie- gaz do "zera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem, mam butlę 62l, ale wchodziło mi tylko 40l gazu, gazownik "przestawił" mi pływak, pojechałem tankować i weszło 52l, następnie postanowiłem sprawdzić "zasięg" auta na butli, wyjeździłem gaz do zera (sam przełączył się na benzynę) i na tej samej stacji weszło tylko 46l, czy to możliwe że w butli zostaje 6 litrów i jest za słabe ciśnienie by mógł podawać do reduktora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem, mam butlę 62l, ale wchodziło mi tylko 40l gazu, gazownik "przestawił" mi pływak, pojechałem tankować i weszło 52l, następnie postanowiłem sprawdzić "zasięg" auta na butli, wyjeździłem gaz do zera (sam przełączył się na benzynę) i na tej samej stacji weszło tylko 46l, czy to możliwe że w butli zostaje 6 litrów i jest za słabe ciśnienie by mógł podawać do reduktora?

Tak jest to możliwe bo jak gazownik ustawiał to nie było nic gazu w butli i weszło sporo. A jak wyjeździłęś gaz do "zera" i przełączył sie na PB to ciśnienie na reduktorze spadło i jak masz centralkę np stag i masz ustwaione ciśnienie do przełaczania a nastapiło to przy np. wyprzedzaniu lub wyprzedzaniu to wystapił niedobór gazu, jakbyś delikatnie operował pedałem gazu to byś wiecej przejechał bo ciśnienie na reduktorze by nie spadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...