Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 Avant 1.8T] Podwyższenie podwozia


Rezori

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się na podniesieniem podwozia, gdyż co jakiś czas potrafię uderzyć nim przy zjeżdżaniu z krawężnika czy to też przy większych nierównościach. Czytałem o jakiś gumowych podkładkach, aby podnieść samochód jednakże nie jestem specjalnie przekonany co do ich trwałości w dłuższym okresie czasu(chyba że się mylę). Zastanawiam się nad nowymi sprężynami, ale nie mam wiedzy na ten temat jakie wybrać itd. Może ktoś z Was robił taki zabieg i podzieliłby się wiedzą na ten temat, za co byłbym wdzięczny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź na wlepce w bagażniku jakie masz zawieszenie, szukaj oznaczenia 1BA, 1BE lub 1BV.

verzaw.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amory mam dobre. Teraz pytanie czy jak kolega założyć te dystanse czy podkładki, lub wymiana sprężyn 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odbojniki ?  Często wyglądają na całe a są miękkie i często puste w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na 1ba stoi wysoko i trzeba się postarać żeby obcierać podwoziem, a może chcesz zrobić allroad'a ?  Przy 1be jadąc żwawo po sporych wertepach nigdy nie przytarłem.

Sprawdź dokładnie stan amorów, sprężyn itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam z przodu springi Eybacha założone i z tylu najtwartszy sline. Takie sprężyny mam aktualnie. Za nisko mi jest i musi iść do góry. Pytanie jakie sprężyny. Mam do kupienia komplet 4 sprężyn Ale nie wiem czy pójdzie auto do góry bo nie łapie się w tych tabelach z kolorami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość sprężyny musi być 294mm wtedy bedziesz mieć oryginalna wysokść.

Masz eibachy więc pewnie poprzedni urzytkownik obnżył zawieszenie i dlatego teraz ci za niesko :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia powiem, że jak zawieszenie jest twardsze - u mnie SLine - to nie walisz przy zjazdach prawie wcale.

Jak podniesiesz auto, a będzie miękkie zawieszenie to i tak będzie walić - sprawdziłem to jak miałem B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...