Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieraczki dziwne objawy


Pikor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent a4 b5 1.9 tdi 1999 rok fl

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem "znikających" wycieraczek. 
Wiosną miałem problem z silniczkiem. Działał tylko najwyższy bieg wycieraczek (3 w górę), na drugim i pierwszym biegu chodziły kilkanaście razy i zatrzymywaly się gdzie chciały na szybie, to samo gdy pociągnąłem manetke w dół chodziły jak chciały i zatrzymywaly się w dowolnym miejscu, przekretlo czasówek w ogóle nie reaguje. 

Wymieniłem manetke przy kierownicy a wczoraj zmieniłem przekaźnik 377 pod kierownicą. 

Wycieraczki zaczęły znowu szwankować ale problem jest nieco odmienny. 
Objawy są takie. 
- włączam wycieraczki - manetka do dołu pierwszy bieg wycieraczki chodzą idealnie jeden obrót i zatrzymują się w odpowiednim miejscu
- włączam 1 bieg do góry - ruszają około 5 cm w górę po czym zastygaja na 5 sekund i dokanczaja swój cykl, chwila przerwy i znowu to samo. 
- zmieniam na 2 bieg w górę - działają szybkim tempem bez problemu. 
- zmieniam na 3 bieg - działają trochę wolniej jak na drugim biegu ale również bez zarzutów. 
- natrysk też (żeby nie było niejasności natrysk płynu działa cały czas chodzi mi o pozycje w manetce i ruch wycieraczek przy zmywaniu szyb) ale nadal nie działa przekretlo ustawiania czasowych cykli. 

Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak? Jest lepiej niż było ale jednak to jeszcze nie jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2018 o 09:00, Pikor napisał:

Witam. Pacjent a4 b5 1.9 tdi 1999 rok fl

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem "znikających" wycieraczek. 
Wiosną miałem problem z silniczkiem. Działał tylko najwyższy bieg wycieraczek (3 w górę), na drugim i pierwszym biegu chodziły kilkanaście razy i zatrzymywaly się gdzie chciały na szybie, to samo gdy pociągnąłem manetke w dół chodziły jak chciały i zatrzymywaly się w dowolnym miejscu, przekretlo czasówek w ogóle nie reaguje. 

Wymieniłem manetke przy kierownicy a wczoraj zmieniłem przekaźnik 377 pod kierownicą. 

Wycieraczki zaczęły znowu szwankować ale problem jest nieco odmienny. 
Objawy są takie. 
- włączam wycieraczki - manetka do dołu pierwszy bieg wycieraczki chodzą idealnie jeden obrót i zatrzymują się w odpowiednim miejscu
- włączam 1 bieg do góry - ruszają około 5 cm w górę po czym zastygaja na 5 sekund i dokanczaja swój cykl, chwila przerwy i znowu to samo. 
- zmieniam na 2 bieg w górę - działają szybkim tempem bez problemu. 
- zmieniam na 3 bieg - działają trochę wolniej jak na drugim biegu ale również bez zarzutów. 
- natrysk też (żeby nie było niejasności natrysk płynu działa cały czas chodzi mi o pozycje w manetce i ruch wycieraczek przy zmywaniu szyb) ale nadal nie działa przekretlo ustawiania czasowych cykli. 

Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak? Jest lepiej niż było ale jednak to jeszcze nie jest to.

 

W dniu 9.09.2018 o 09:00, Pikor napisał:

Witam. Pacjent a4 b5 1.9 tdi 1999 rok fl

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem "znikających" wycieraczek. 
Wiosną miałem problem z silniczkiem. Działał tylko najwyższy bieg wycieraczek (3 w górę), na drugim i pierwszym biegu chodziły kilkanaście razy i zatrzymywaly się gdzie chciały na szybie, to samo gdy pociągnąłem manetke w dół chodziły jak chciały i zatrzymywaly się w dowolnym miejscu, przekretlo czasówek w ogóle nie reaguje. 

Wymieniłem manetke przy kierownicy a wczoraj zmieniłem przekaźnik 377 pod kierownicą. 

Wycieraczki zaczęły znowu szwankować ale problem jest nieco odmienny. 
Objawy są takie. 
- włączam wycieraczki - manetka do dołu pierwszy bieg wycieraczki chodzą idealnie jeden obrót i zatrzymują się w odpowiednim miejscu
- włączam 1 bieg do góry - ruszają około 5 cm w górę po czym zastygaja na 5 sekund i dokanczaja swój cykl, chwila przerwy i znowu to samo. 
- zmieniam na 2 bieg w górę - działają szybkim tempem bez problemu. 
- zmieniam na 3 bieg - działają trochę wolniej jak na drugim biegu ale również bez zarzutów. 
- natrysk też (żeby nie było niejasności natrysk płynu działa cały czas chodzi mi o pozycje w manetce i ruch wycieraczek przy zmywaniu szyb) ale nadal nie działa przekretlo ustawiania czasowych cykli. 

Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak? Jest lepiej niż było ale jednak to jeszcze nie jest to.

Mam podobny problem . Dzwonilem do mechanika i jade w poniedzialek . Zdalana diagnoza jest taka : w naszych audi to raczej powtarzajacy sie problem to znaczy uszkodzenie mechaniczne , zatarcie na trzpieniach mechanizmu wycieraczek . Konieczne jest rozebranie podszybia i wymontowanie mechanizmu . Przeczyszczenie i nasmarowanie . Moze byc tak ze mechanizm do wymiany . Po jutrzejszej wizycie powiem co jak . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w maju. Jedni by powiedzieli ze lepiej kupić cały nowy mechanizm wycieraczek, ja pokusilem się na rozmontowanie mechanizmu na części pierwsze, oraz przesmarowanie wszystkich elementów smarem ceramicznym. Chodzą jak narazie jak nowe. Trzpienie były całe zasniedziałe, tu leżał problem, przynajmniej u mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2018 o 15:54, rtty napisał:

 

Mam podobny problem . Dzwonilem do mechanika i jade w poniedzialek . Zdalana diagnoza jest taka : w naszych audi to raczej powtarzajacy sie problem to znaczy uszkodzenie mechaniczne , zatarcie na trzpieniach mechanizmu wycieraczek . Konieczne jest rozebranie podszybia i wymontowanie mechanizmu . Przeczyszczenie i nasmarowanie . Moze byc tak ze mechanizm do wymiany . Po jutrzejszej wizycie powiem co jak . Pozdrawiam .

I jak udało Ci się rozwiązać problem? Ja raz już rozbierałem mechanizm i czyscilem każde ruchome elementy, ale nic to nie pomogło, dalej żyły własnym życiem. Dopiero odkąd zmieniłem przekaźnik mam nad nimi jakąś kontrolę ale brakuje czasowych wycieraczek no i nagle gdy dam manetke w dół czyli jeden obrót to w momencie gdy puszczę ją wycieraczki stają w tym miejscu. 

Mam zakupiony nowy mechanizm ale póki co brak czasu żeby do tego zajrzeć, a jeśli to nie pomoże to chyba zostaje rozebrać silniczek być może tam leży problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ewidentie szwankuje mechanizm. Od razu bylo go wyciagnac, rozkrecic i zobaczyc co jest nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wit. potwierdzam , przerobilem ten problem . audi ma to w genach , zapieczenie sie mechanizmu wycieraczek . konieczna rozbiorka mech. wyczyszczenie i nasmarowanie - beda jak nowe . z uwagi na czas zamieszczenia postu sadze ze to zostalo ogarniete lecz pisze to dla innych czytajacych o problemach tech. naszych maszynek...pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...