Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z silnikiem ALZ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema

Piszę w imieniu kolegi z pracy bo ma problem ze swoim 1.6 a mianowicie jak silnik jest odstany to ciężko odpala, krztusi się, trzeba kilka razy go odpalać. Po z czytaniu błędów wyszły problemy z pompą wtórną powietrza i ECU sygnalizuje zbyt ubogą mieszankę i problem z EGR.

Jakieś pomysły? Bo mechanicy z jego okolic to łajzy....

 

20180910_143816.jpg

Opublikowano
  • Autor

Dwa dni temu kolega zadzwonił że pompa wtórna włącza się i wyłącza co kilka sekund na wyłączonym silniku. Dziwne rzeczy się dzieją...

Opublikowano

Witam

 

niech spróbuje odłączyć przepływomierz i spróbuje jak nie to pompę wtórnego  niech odłączy i tez spróbuje 

czytałem gdzies na forum ze ktos miał taki sam problem

Opublikowano

Czy jest lpg w aucie?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 10.09.2018 o 15:52, A4-Tomek napisał:

Siema

Piszę w imieniu kolegi z pracy bo ma problem ze swoim 1.6 a mianowicie jak silnik jest odstany to ciężko odpala, krztusi się, trzeba kilka razy go odpalać. Po z czytaniu błędów wyszły problemy z pompą wtórną powietrza i ECU sygnalizuje zbyt ubogą mieszankę i problem z EGR.

Jakieś pomysły? Bo mechanicy z jego okolic to łajzy....

 

i co udało się zlokalizować problem i naprawić ?

Edytowane przez romszy1

Opublikowano

Witam ten trzeci błąd jest od EGR zacina się najlepiej go wyczyścić i zaslepić.

Opublikowano

A ten 16555 u mnie była najprawdopodobniej nieczeszelność na rurze dolotowej za przepływomierzem tzn brak zawleczki na trójniku który wchodzi do tej rury przez co auto miało większe spalanie paliwa 

Opublikowano
1 minutę temu, Lukasz543 napisał:

A ten 16555 u mnie była najprawdopodobniej nieczeszelność na rurze dolotowej za przepływomierzem tzn brak zawleczki na trójniku który wchodzi do tej rury przez co auto miało większe spalanie paliwa 

 

20180925_172154.jpg

Opublikowano
  • Autor
W dniu 30.09.2018 o 10:30, romszy1 napisał:

i co udało się zlokalizować problem i naprawić ?

Problemy z odpalaniem nadal są. Mimo że pompa wtórna wywalała błąd przekaźnik był ok ale nadal auto źle pali... Podejrzenie jest jeszcze że cofa mu się paliwo do baku stąd kiepskie odpalanie..

Opublikowano

Ja się borykalem tez z takim problemem. Wyjezdzilem stare paliwo. Zalalem swiezego okolo 30l i dodale preparat do czyszczenia ukladu paliwowego. Od tego momentu odpala i trzyma obroty. 

Opublikowano
W dniu 1.10.2018 o 17:06, A4-Tomek napisał:

Podejrzenie jest jeszcze że cofa mu się paliwo do baku stąd kiepskie odpalanie..

To coś z pompą paliwa nie tak, skoro cofa paliwo to przy włączeniu zapłonu powinna pompa paliwa dobić paliwa i powinien palić :)

Opublikowano
  • Autor

No właśnie czasem mu pomaga kilka razy załączyć zapłon i zapali od strzała ale nie ma na to reguły z tego co mi opowiadał. Właśnie się zastanawiałem czy jak się załączy zapłon to czy pompa też dostaje prąd żeby ciśnienie podbić.

Opublikowano
26 minut temu, A4-Tomek napisał:

Właśnie się zastanawiałem czy jak się załączy zapłon to czy pompa też dostaje prąd żeby ciśnienie podbić. 

No w takim sposób ma działać, po włączeniu zapłonu pompka ma pompować, w niektórych autach pompuje 3 sekundy i się wyłącza a u mnie pompuje dotąd aż odpalę.

A jak Ty pisałeś, że raz działa raz nie to raczej macie problem :)

Opublikowano
  • Autor
22 godziny temu, k232 napisał:

No w takim sposób ma działać, po włączeniu zapłonu pompka ma pompować, w niektórych autach pompuje 3 sekundy i się wyłącza a u mnie pompuje dotąd aż odpalę.

A jak Ty pisałeś, że raz działa raz nie to raczej macie problem :)

hmmm bo też myślałem że może padł ten zaworek co masz na wężu paliwowym przed pompą i że przez to nie trzyma ciśnienia. Czyli co wg. Ciebie pompa do regeneracji?

Opublikowano

Od razu się nie wymienia, pasuje to zdiagnozować . Wsiądź do auta i słuchaj czy po włączeniu zapłonu słychać pompkę paliwa, sprawdź błędy na kompie może sam przekaźnik od pompki padł.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.