Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7] 2.0 tdi kupno i kilka pytań.


XXMLODZIAN21XX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu nowy.

Chciał bym zasiegnoc kilka informacji o audi a4 b7 2.0tdi 8v 140km z 2006r kombi. niestety nie znam kodu silnika jak się nie myle to silnik jest w poprzek. Zamierzam kupić takie audi od kolegi jest sprowadzone z Niemiec wiem tyle ze zmieniał tylko wałek nad zaworami. Chciałem zaciągnąć informacji na temat tego silnika ?czy może lepiej wybrać inną jednostkę niż 2.0 ? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie było w A4 B7 silników w poprzek, chyba że to A3 jest :P:decayed:

Z 8V 2,0tdi to chyba tylko BPW montowali ...

Jak zamontował porządny wałek rozrządu to wcale nie powinien być gorszy od silników 16V :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tobias tez bym wolał 1.9 ale ceny wysokie a za to audi kolega chce 15 tys przednia szyba do wymiany bo pęknięcia i tylni zderzak trochę porysowany a reszta ok wlotu ma 262tys 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego zamiast 2,0 tdi 8V wrzucisz praktycznie P&P AWX-a albo AVF-a i będzie lepszy od BRB czy tam BKE  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam BPW 8V 140 km. Jeżeli się zdecydujesz to kilka spraw. Skontrolować napęd pompy oleju. Zabierak, który jak się wyrobi zasygnalizuje brak smarowania i silnik do wymiany. Poza tym jak do diesel lać dobre jakości paliwo. Turbo też sprawdź jak się zbiera, czy nie muli jak muli może być zapchany niagarem. Ogólnie ciężko powiedzieć w jakim stanie Twój kolega ma auto. Weź pod uwagę, że decydując się na 2,0 TDI kupujesz drogie auto. Dwumasa, pompowtryski, turbo to nie są tanie rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...