Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Stuki przy skręcie


Davee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem ze swoją A4. Od jakiegoś czasu słyszalne były dziwne stuki w zawieszeniu. Zawsze gdy jest np. dużo kręcenia kierownica - zawracanie. Skręcam w prawo w droge i sa jakieś 1-2 stuki wyjeżdżając jest jeden. Miałem troche wyeksplatowane wahacze, końcówki - zmieniłem całość na nowe. Przy okazji wrzuciłem sportowe sprężyny. W pierwszy dzień po wymianie byłem mocno zadowolony bo stuki ustały. Lecz 2-3 dni po niej nadal wróciły. Teraz trzaska jak wcześniej. Jak wyżej pisałem całe wahacze, końcówki, łączniki nowe w tym inne springi, talerzyki od b5. Nic nie stuka na prostej drodze czy wybojach lecz tylko przy zawracaniu, parkowaniu. Co to może być? ... Mysle jak tu opisać stuk - w srodku to zazwyczaj pojedyczne puknięcia tak jakby właśnie jakaś tuleja była wykończona i poprostu stuka gdy sie to wszystko rusza. Ale skoro wszystko nowe ma zaledwie parę dni to co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki i zawiechę ma nową, więc sprawdź te drążki i jak kolega wyżej napisał tuleję w zwrotnicy , wychodzi nieraz z wachaczem (banan) , później ma luz i lubi stukać ,Do kolegi gacek585 miałem tak jak był luz na prawym drążku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam jak koledzy wyżej- sprawdź drążki i najlepiej na pełnym skręcie kół w miejscu i czy wtedy nie słyszysz charakterystycznych stuków, ewentualnie wspomniane tuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...