Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

czy wtryski są do wymiany 3.0tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam na rozgrzanym silniku mam takie korekcje na poszczególnych cylindrach czyżby 5 wtrysków jest do wymiany? dodam jeszcze ze podczas jazdy wyskakuje kontrolka świec żarowych i wyskakuje błąd poniżej proszę o odpowiedz.pozdrawiam... 

 

5211 - Ciśnienie w systemie/ciśnienie na szynie paliwowej 
          P0087 00 [096] - za niskie
          Sporadyczny - Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów 

 

 


  IDE00365   Różnica dawki wtrysku cylinder 1  2.42 mg/stroke
  IDE00366   Różnica dawki wtrysku cylinder 2  -1.97 mg/stroke
  IDE00367   Różnica dawki wtrysku cylinder 3  -2.48 mg/stroke
  IDE00368   Różnica dawki wtrysku cylinder 4  4.23 mg/stroke
  IDE00369   Różnica dawki wtrysku cylinder 5  0.31 mg/stroke
  IDE00370   Różnica dawki wtrysku cylinder 6  -3.16 mg/stroke

Opublikowano

wtryski masakra...  ale zacznij od przywrócenia prawidłowego ciśnienia

Opublikowano
  • Autor

witam a od czego pierwsze zacząć szukać przyczyny błędu niskiego ciśnienia paliwa na szynie? proszę o porady...

Opublikowano

Wtryski out. 

Opublikowano
  • Autor

a te wtryski nie pokazują czasami takich wartości ponieważ dostają z pompy wtryskowej za małe ciśnienie i stąd jest ten błąd???

Opublikowano
2 godziny temu, arek182 napisał:

a te wtryski nie pokazują czasami takich wartości ponieważ dostają z pompy wtryskowej za małe ciśnienie i stąd jest ten błąd???

nie

12 godzin temu, arek182 napisał:

witam a od czego pierwsze zacząć szukać przyczyny błędu niskiego ciśnienia paliwa na szynie? proszę o porady...

zawór , czujnik..

 

Opublikowano
  • Autor

witam wczoraj wykręciłem zawór który jest przy pompie wtryskowej bo chciałem sprawdzić czy nie ma tam opiłków i okazało się że jest ok po złożeniu wszystkiego auto nie chce odpalić  dodam że odpowietrzyłem cały system vcdsem i dalej nic w sterowniku silnika brak błędów i już mi ręce opadają gdzie szukać przyczyny czyżby wtryski całkowicie umarły proszę o porady... 

ciśnienie paliwa podczas kręcenia 

IDE00188   Wysokie ciśnienie paliwa: wartość rzeczywista 24000 hPa
  IDE00201   Wysokie ciśnienie paliwa: wartość wymagana 324300 hPa
  IDE00589   Ciśnienie paliwa 2400 kPa rel
  IDE01378   Wysokie ciśnienie paliwa: różnica regulacji 303000 hPa
 

Edytowane przez arek182

Opublikowano

awersja do mechaników czy jak ? sory ale trochę nie trawie takich manewrów.

jak masz za dużo paliwa w cylindrze to może zawiesić silnik i ciężko będzie go odpalić, spróbuj z plakiem / k2. Nit słyszałem by ktokolwiek korzystał z VCDS'a do odpowietrzania (chyba im szkoda czasu) więc spróbuj w tradycyjny sposób.

Opublikowano

Ja zawsze odpowietrzam vcds pi wymianie filtra paliwa. Takie wartości mogą być spowodowane pierwszym błędem. Poza tym nie jednemu już nie chciał odpalić po odkreceniu tego czujnika. Kup nowy bo tam jest jednorazowa uszczelka czy coś w tym stylu 

Opublikowano
4 godziny temu, Kodzak33 napisał:

Ja zawsze odpowietrzam vcds pi wymianie filtra paliwa. Takie wartości mogą być spowodowane pierwszym błędem. Poza tym nie jednemu już nie chciał odpalić po odkreceniu tego czujnika. Kup nowy bo tam jest jednorazowa uszczelka czy coś w tym stylu 

tylko że tradycyjne sposoby są szybsze, działają w wielu nowych autach i nie wymagają żadnych dodatkowych elementów / narzędzi.  Ty idziesz po sprzęt, inni już robią drugie auto.

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano
56 minut temu, marcin4x4 napisał:

tylko że tradycyjne sposoby są szybsze, działają w wielu nowych autach i nie wymagają żadnych dodatkowych elementów / narzędzi.  Ty idziesz po sprzęt, inni już robią drugie auto.

O tak trzeba w b8 kompa podłączyć do skasowania serwisu,  tak wiem olejowy można z mmi ale ten drugi nie

Opublikowano
26 minut temu, Kodzak33 napisał:

O tak trzeba w b8 kompa podłączyć do skasowania serwisu,  tak wiem olejowy można z mmi ale ten drugi nie

a co ma serwis do wymiany filtra paliwa ? jak masz zapchany to będzie walił błędy nie serwis. 

Opublikowano
1 minutę temu, marcin4x4 napisał:

a co ma serwis do wymiany filtra paliwa ? jak masz zapchany to będzie walił błędy nie serwis. 

Ja wymieniam razem z olejem więc komp i tak podłączony poza, jakbyśmy czekali aż się zapcha to by ...

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Tez miałem taki sam błąd za niskiego cisnienia na szynie paliwowej. Ale wtryski wtedy nie wygladaly tak zle jak u ciebie, korekty były dobre. Jak uda ci się odpalic silnik to spróbuj najpierw produkty Forte do czyszczenia ukladu (https://www.forte-nwe.pl/). Zadzwon do goscia nr znajdziesz na stronie, wszystko ladnie tlumaczy co i jak i co moze byc przyczyna. Ja niestety nie mialem czasu na czyszczenie i czekanie na efekt bo musialem wracac do Niemiec i wymienilem "w ciemno" pompe wysokiego cisnienia i czujnik na listwie wyryskowej i dolalem dodatek wlasnie od Forte do czyszczenia wtryskow. Blad juz nie wyskakuje, a korekcje na wtryskach sa troche lepsze nawet. 

 

Opublikowano

na iglicę żadna chemia nie poradzi.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.