Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż CB w sedanie


Patrykbor

Rekomendowane odpowiedzi

witam chcę przedstawić montaż cb w sedanie b5 może się komuś przyda :wink4:.

Pierwsze dwa zdjęcia przedstawiają montaż uchwytu sf 40 popularny uchwyt ze względu na cenę 8d7f0b69570343dem.jpg

Przy drugim zdjęciu trzeba przeszlifować śrubki mocujące uchwyt bo dotykają krawędzi szyby i mogą uszkodzić szkło :kwasny: , a przed przykręceniem śrubek trzeba niestety zeszlifować lakier do gołej blachy ;( popryskać środkiem do klem do aku aby przewodziło masę i nie korodowało .Podłożyć podkładkę z blaszki nierdzewnej gr. min. 2mm bo co nie który użytkownik płacze że po uchwycie ma wulkany po śrubkach :cool1: .

5c1711d3b4029b84m.jpg

Naatępne zdjęcia pokazują przeprowadzenie kabla antenowego

b4544da9c4b05149m.jpg

4de2b96f058fd8d5m.jpg

93bfc91389d3e43dm.jpg

Kabel idzie pod tylną kanapą i przechodzi do podłokietnika :wink4:

03cf07e843864842m.jpg

Radio teraz leży pod podłokietnikiem ale będzie przymocowane na inny uchwyt nie ori tylko własnej produkcji

wszystko przyjdzie jak będzie cieplej, te kawałki taśmy co widać to pozostałości po tymczasowym montażu :kwasny:

e0f1ec6c53d0d99dm.jpg

A grucha wisi na klubowej smyczy długość wystarcza że nie trzeba jej zdejmować sięga do ryja :naughty:

f38d68aeaf958683m.jpg

Dziękuje za uwagę :notworthy: .

Ps. Radio jest podpięte pod zapal. narazie wkrótce będzie kabel z aku :gwizdanie:

Ps. 2

Radio widoczne na zdjęciu President Herbert II

Główka od anteny Sirio Turbo 5000

Jutro dojdą zdjęcia głośnika zew :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ręczny jak się zaciąga?? nie przeszkadza to radyjko w tym miejscu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolega jak otwiera bagażnik to wali batem po szybie. Myślę że lepsze miejsce na baciora będzie z boku niż na środku klapy o ile się da.

Powiem tak że z boku uchwyt obciera błotnik ;( dlatego wylądował przy szybie ,a bat się kładzie który przy lekkim popuszczeniu antenki łamie się na przegubie i nie dotyka szyby :przebiegly:

A ręczny jak się zaciąga?? nie przeszkadza to radyjko w tym miejscu??

Wszystko działa bez zarzutu tylko podłokietnik się podnosi ,a że radio jest szerokie trochę ciężko się zapina pasy ale to kwestia przyzwyczajenia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że profesjonalny montaż, nawet o masie pomyślałeś. Dzięki za fotki. Ja chyba jednak umieszcze tak samo, ale trochę dam inny wynalazek montowania CB pod podłokietnik. Chyba nawet jutro się tym zajmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolega jak otwiera bagażnik to wali batem po szybie. Myślę że lepsze miejsce na baciora będzie z boku niż na środku klapy o ile się da.

Powiem tak że z boku uchwyt obciera błotnik ;( dlatego wylądował przy szybie ,a bat się kładzie który przy lekkim popuszczeniu antenki łamie się na przegubie i nie dotyka szyby :przebiegly:

Tylko kolega jak otwiera bagażnik to wali batem po szybie. Myślę że lepsze miejsce na baciora będzie z boku niż na środku klapy o ile się da.

Powiem tak że z boku uchwyt obciera błotnik ;( dlatego wylądował przy szybie ,a bat się kładzie który przy lekkim popuszczeniu antenki łamie się na przegubie i nie dotyka szyby :przebiegly:

ja mam taki sam uchwyt założony z boku klapy i jest ok :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że profesjonalny montaż, nawet o masie pomyślałeś. Dzięki za fotki. Ja chyba jednak umieszcze tak samo, ale trochę dam inny wynalazek montowania CB pod podłokietnik. Chyba nawet jutro się tym zajmę.

to się pochwal

Radio będzie przykręcone do podłokietnika i przy głowie będzie głośnik zew bo Herbert ma za cichy głośnik i żeby coś usłyszeć muszę prawie podkręcać na max

Skrzypek co do uchwytu to mój ma grube płaskowniki do montażu . Mogłem zeszlifować trochę ale przy masie tej anteny to miałem cykora :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na jakość odbioru, dlatego mam nie tylko głośnik zew (już od bardzo dawna), ale też i filtr na zasilaniu CB :) a do tego niezbyt ładnie prezentujący się bat dwumetrowy.

Zobacz mój wątek "Montaż CB i oświetlenie podłogi" tam jest CB w niezbyt dogodnej pozycji, dlatego ten podłokitnik mnie zainteresował. Właśnie skończyłem montaż CB pod podłokietnikiem, ale zdjęcia wrzucę za tydzień - sorki, brak czasu. Głośnik zew został na swojej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na jakość odbioru, dlatego mam nie tylko głośnik zew (już od bardzo dawna), ale też i filtr na zasilaniu CB :) a do tego niezbyt ładnie prezentujący się bat dwumetrowy.

Zobacz mój wątek "Montaż CB i oświetlenie podłogi" tam jest CB w niezbyt dogodnej pozycji, dlatego ten podłokitnik mnie zainteresował. Właśnie skończyłem montaż CB pod podłokietnikiem, ale zdjęcia wrzucę za tydzień - sorki, brak czasu. Głośnik zew został na swojej pozycji.

Jak możesz to podrzuć linka co to za filtr . Głośnik zew mam tez dawno ale nie mogę się zebrać do jego montażu ,a bata też mam prawie 2m . Jeszcze wkleję fotki jak wygląda z batem ale wieczorem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie pamiętam jakiej firmy, ja go kupowałem ze dwa lata temu jak jeszcze miałem Audi 100. Zdjęcie zestawu jaki montowałem jest tu:

cbnr2.th.jpg

A cały mój montaż, gdzie co jest i jak podłączone pokazane jest w moim wątku "Montaż CB i oświetlenie podłogi", w pierwszysm poście znajduje się plik CB.pdf który należy ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę przekładał CB do mojego sedana pod koniec tygodnia, więc też dorzucę fotki, muszę jakoś ominąć tylne siedzenia ponieważ się nie rozkładają, uchwyt chciałem zamontować na dole klapy przy zderzaku. Zobaczymy jak to wyjdzie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę przekładał CB do mojego sedana pod koniec tygodnia, więc też dorzucę fotki, muszę jakoś ominąć tylne siedzenia ponieważ się nie rozkładają, uchwyt chciałem zamontować na dole klapy przy zderzaku. Zobaczymy jak to wyjdzie :gwizdanie:

Moje siedzenia się tez nie rozkładają . Zdejmij kanapę i wepchnij do bagażnika jakiś drut i zahacz kabel antenowy i będzie gitara :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje siedzenia się tez nie rozkładają . Zdejmij kanapę i wepchnij do bagażnika jakiś drut i zahacz kabel antenowy i będzie gitara :naughty:

Dzięki przyda mi się to jak będę robił u Siebie :good: myślałem też żeby kabelkiem pojechać po progu, bo radyjko chce zamontować w półeczce po lewej stronie kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W tej półeczce w dolnym lewym rogu mam Alana 199a i antenę president (krótką) magnesówke którą wyciągam z bagażnika za każdym razem kiedy jadę w trasę. Przewód mam puszczony w lewej listwie dolnej. Wszystko dobrze jest zgrane. Antenę chowam, a radia nie widać w środku. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie pamiętam jakiej firmy, ja go kupowałem ze dwa lata temu jak jeszcze miałem Audi 100. Zdjęcie zestawu jaki montowałem jest tu:

cbnr2.th.jpg

A cały mój montaż, gdzie co jest i jak podłączone pokazane jest w moim wątku "Montaż CB i oświetlenie podłogi", w pierwszysm poście znajduje się plik CB.pdf który należy ściągnąć.

Żebym miał na próbę taki filtr to bym może się przekonał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrykbor najpierw to sprawdź czy masz jakieś zakłócenia z zasilania.

Odepnij antenę, uruchom silnik, włącz radio CB, SQL ustaw tak żeby były słyszalne wszystkie sumy, no i jak jest cisza z głośnika to Ci to niepotrzebne.

Jak masz el. szyby to otwórz i zamknij i zobacz czy coś będziesz złyszał w CB.

Jak jest cisza to zakłócenia wprowadza tylko i wyłącznie antena CB, a nie zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena na stałe, czy magnesówka. Jak magnes to nic nie zrobisz. Jak na stałę, to sprawdź tzw SWR, koszt ok 10 zl za sprawdzenie.

Idealnie antena jest zamontowana jak SWR pokazuje 1 i wtedy już też się nic nie zrobi, jak jest więcej to należy dojść dlaczego.

Jak Ci będzie sprawdzał SWR to zobacz czy wskazówka faktycznie pokazuje 1, bo wielu elektroników mówi że jest ok jak pokazuje nawet 2. Przekroczenie SWR powyżej 3 grozi awarią radia i większość wtedy dopiero zaczyna kombinować co jest nie tak, jak jest poniżej 3 to nie chce im się kombinować i mówią że jest ok. Minuta oboty i 10 zl skasowane. Czysta i łatwa kasa. 10 klientów w ciągu dnia i dniówka jest, a nic się nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swr mam 1,5 . Sam mierze kupiłem se miarkę . Mogłem zejść niżej ale szkoda mi już było anteny :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...