Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż CB w sedanie


Patrykbor

Rekomendowane odpowiedzi

Swr mam 1,5 . Sam mierze kupiłem se miarkę . Mogłem zejść niżej ale szkoda mi już było anteny :no:

Jak to szkoda było Ci anteny ?? Chyba nie tniesz jej?? Jaka to antena??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sirio turbo 5000

Czytałem trochę o tych antenach w magnesie wszystko cacy chodzi ale jak wsadzisz ja w dziurę to się ciężko stroi przeważnie każdy użytkownik ją ścinał 7 cm żeby zejść do 1.2 :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry zakup :good:

Na tej antenie spokojnie zejdziesz do 1.

Anten sie nie kroi, bo poźniej jest już tylko gorzej, czy przedłużałeś kabel??

Jak masz omomierz sprawdź masę:

1. Ustawiasz na omomierz na mierniklu i łączysz ze sobą kable miernika pokaże Ci jakąś wartość kabli pomiarowych (w mnie 0,2 ohma),

2. Wypnij antenę z radia i przyłóż jeden kabel miernika do ekranu anteny, a drugi kabel pomiarowy do obudowy radia warość nie powinna przekroczyc 0,1 ohma, czyli miernik powinien pokazywać 0,2+0,1=0,3 ohma, jak przekroczy to masz powód tak wysokiego SWR, zła masa.

Rozumiem że umiesz stroić antenę na kanałach 1 i 40 powinny być wartości większe niż na 20 kanale (na 20 wartość min powinna być). Przez to że ją ściołeś teraz może być ciężko ja dostroić.

Ja z nią nigdy nie miałem problemów, nawet jej nie trzeba było stroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy zejdę do samochodu i zmierzę :cool1: . Zaraz zejdę

Tylko czy dostane sam promiennik jak coś :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jaki zasieg ma ta natena po dostrojeniu?? bo sie zastanawiam nad kupnem :wink4:

Mam z bazą w miarę dobrą pogodę 30 km . na seryjnym miku teraz mam ze wzmocnieniem i jeszcze nie sprawdzałem :naughty:[br]Dopisany: 27 Luty 2009, 16:58_________________________________________________

promiennik dostaniesz bez problemu :wink4:

stożkowy ? Bo przecież w tych antenach jest gruby na dole a u góry cienki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jaki zasieg ma ta natena po dostrojeniu?? bo sie zastanawiam nad kupnem :wink4:

Na tej antenie co kolega pisze czyli Sirio Turbo 5000 ja osiągnąłem spokojnie 20 km, oczywiście przy poprawnym montażu. Koledzy z forum CBRadio twierdzą, że można na niej uzyskać zasięg 30 km, ale to wszystko zależy od terenu. Więcej nie sprawdzałem bo mi szkoda było paliwa, jeszcze trzeba wrócić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no wiadomo kwestia tereu też jest ważna

Bo właśnie zastanawiam się nad zmianą anteny i słyszałem że ta jest kozak :naughty: wsumie to na swojej praktycznie cały gorzów łapie, ale chciałbym coś lepszego :wink4: i do tego wzmacniacz, ale to w poźniejszym czasie bym kupił także powinna duuużo lepiej hulać niz obecna[br]Dopisany: 27 Luty 2009, 17:07_________________________________________________

Cytat: Rafal_69 Dzisiaj o 16:57

promiennik dostaniesz bez problemu

stożkowy ? Bo przecież w tych antenach jest gruby na dole a u góry cienki

tak nawet stożkowy :) wiem bo do swojej musiałem kupić :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kabel masz za długi i go zwinąłeś, a może go przedłużałeś??. SWR nie powinien na tej antenie przekroczyć 1,2 więc coś jest na pewno nie tak (jeszcze się upewniłem i producent podaje że SWR jest maks 1,2). A właśnie kabel może masz złej jakości. Był z anteną orginalny Sirio, czy dokupowałeś. Jak dokupowałeś może Ci lipny kabel wepchnęli, to też jest do sprawdzenia, ale wymaga czasu.

Kabel pomiarowy od miernika SWR nie powinien przekraczać 15 cm - to tak na marginesie.

Ja bym sprawdził jeszcze kabel, jakiś ścinek by był potrzebny ok 15 cm. Podłączasz dwa kable 15 cemtymetrowe z jednej i drugiej strony miernika, jeden do radia drugi do anteny i wtedy sprawdzić SWR, jak będzie 1,5 to już osobiście bym musiał się tym pobawić. Możliwe że sciąłeś za dużo anteny i teraz pozostaje tylko dalsze jej ścinanie, aż do uzyskania efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jest zimno ale pobawię się na wiosnę :cool1: .Na razie działa elegancko :przebiegly: [br]Dopisany: 27 Luty 2009, 17:37_________________________________________________Dobra był u mnie kolo i zmierzył swr porządną miarką :naughty: .

Wynik :

Swr 1,3

Pwr- 9W

Radio mam rozblokowane na wszystkie bandy znawcy załapią o co chodzi .Ładny bonus :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie radio kupiłem ale myślę ze w stówce chyba się zmieścisz :cool1:

Zagadaj do mily na pw zakłada cb może będzie wiedział :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już zależy od radyjka niektórych nie da się rozblokować, w niektórych trzeba układ przelutowywać (kombinować z innymi układami) a w innych wystarczy zdjąć blokadę.

Podaj model radia to zobaczę co się da zrobić, ale w dziedzinie typowej elektroniki to polecam Ci forum elektroda.pl, tam są dopiero mózgi w elektronice, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.[br]Dopisany: 28 Luty 2009, 11:30_________________________________________________Gotowe:

http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/all_b5_montaz_cb_i_oswietlenie_podlogi-t66418.0.html;msg722510

Opis powstał przy pomocy patrykbor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tu u kolegi a moca radia ale nie zaleca sie montowac radia za glowa fale mogą nie czynic nic dobrego lepiej jednak na dachu umieszczac takie rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tu u kolegi a moca radia ale nie zaleca sie montowac radia za glowa fale mogą nie czynic nic dobrego lepiej jednak na dachu umieszczac takie rzeczy

O czym Ty piszesz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jak działa radio CB??

Charakteryzuje się posiadaniem tzw SWR. Jest to stosunek sygnału wysyłanego przez radio do sygnału wysyłanego przez anteną. Innymi słowy, mierzy on jaka część fali rozchodzi sie w przestrzeń, a jaka trafia na masę samochodu. Jeżeli jest SWR jest 1 (a do tego dążymy) to mamy stan idealny czyli całe promieniowanie jest wysyłane w "kosmos" i nic nie wraca do auta (więc nawet jak stoi na dachu to nie ma żadnego promieniowania w dół, czyli na głowę). Dach auta stanowi ekran dla promieniowania i nawet jak jest swr 3 to blacha auta zatrzymuje to promieniowanie, absorbując je, czyli je pochłania (dlatego miernik SWR się wychyla).

Ten kto Ci nagadał tych głupot nie zna podstaw teorii pola magnetycznego. Po to są stosowane ekrany żeby promieniowania nie było i żeby inne promieniowania elektromagnetyczne, czy elektrostatyczne nie docierały do przewodu sygnałowego. Blacha auta jest jednym wielkim ekranem i chroni Cię przed promieniowanie, tak więc spokojnie i bez obaw możesz stawiać na dachu, ba nawet tam jest najlepszy punkt. Z założenia antena CB powinna być przytwierdzona do powierzchni metalowej o promieniu 1m. W takich warunkach bada się skuteczność anten CB i wszystkie pomiary podane przez producenta badane są na takiej podstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...