Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Wymiana wtrysków na AL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam pytanie czy bipy na poziomie - 70,-50,-60,-50 to norma po wymianie wtrysków na Al z cupry(150km)..auto pracuje równo, nie trzesie, tylko lekko podkapca nawet na jalowym. W sterowniku mapa na 174km.może coś źle zestrojone? 

IMG_20181007_192245.jpg

Opublikowano

Jak kopci na czarno to ktoś poszedł po bandzie przy strojeniu i polał za dużo paliwa, lub dał za mało powietrza ...:naughty:

Co do BIP-ów to jak auto jeździ bez problemów , ma moc to bym się nimi za mocno nie przejmował .

Pompki ( AL-ki ) są pewnie kilka latek młodsze od auta i mogą się delikatnie różnić parametrami , które ECU widzi jako BIP-y :hi:

Opublikowano

Po włożeniu pompek AL robiłeś korektę ?
One nie są P&P, musisz jechać do tunera żeby skorygował.

Opublikowano
16 minut temu, Ralen napisał:

Po włożeniu pompek AL robiłeś korektę ?
One nie są P&P, musisz jechać do tunera żeby skorygował.

Jak program był robiony przed zmianą pompek na AL-ki to oczywiście kolega ma rację, dla tego właśnie może kopcić na czarno, bo mają większą wydajnść ... :hi::D

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Panowie za odp. ja nie robiłem programu tylko tak już kupiłem..korekta po pompkach Al podobno jest,ale poprzedni właściciel nie jest mi wstanie powiedzieć jak bipy zachowywały sie u niego. Musze jednak udać się do tunera żeby sprawdzić co tam siedzi dokładnie..hm a powiedzcie mi czy mogę tak narazie jeżdzić czy to czymś grozi takie niewystrojenie?Dodam ze autko pali ciepłe zimne..równo pracuje

Opublikowano

Możesz jeździć, tylko żeby Ci dowodu rejestracyjnego nie dźwignęli za trucie środowiska :P

Opublikowano

Przewinęło się już kilka tematów, gdzie ludzie szukali przyczyny wysokich BIP-ów przy normalnej pracy silnika, po zrzuceniu pokrywy okazywało się właśnie, że założone są pompki od innego silnika... 

Opublikowano
  • Autor

Czyli co Kamil sugerujesz..że jest ok?bipy sa zbliżone do siebie i wszystkie na -..co chyba eliminuje jakąś usterkę mechaniczna wtrysku nie wiem..dodam że na moim orginalnym sterowniku silnik kuleje ,nie równo chodzi,rzuca nim strasznie obroty faluja..a na tym po mapie jest ok ładnie pracuje obroty ok,ma moc,pali zimny ciepły..tylko martwi mnie delikatne kopcenie na czarno..może nie do końca te wtryski skalibrowane

Opublikowano

Ja bym sugerował wizytę do dobrego tunera i niech sprawdzi co tam jest za program zrobiony :P

Opublikowano
  • Autor

Tak zrobię. dzięki za rady

Opublikowano

Jak jesteś z Mazowieckiego to jedz do spankyego. Dobrze Ci to ogarnie.

 

Opublikowano
  • Autor

Oj daleko..do Wrocławia mam 100km...może ktoś tam..

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

No wiec tak..tuner odwiedzony zrobiona mapa od nowa..ale bipy podczas jazdy dalej na minus troche mniej niz wczesniej ale jednak..a na jalowych na plusie ..pytanie co jest nie hallo..auto jedzie ok,pali od strzala zimny cieply nie trzesie 

Opublikowano
  • Autor

IMG_20181025_163439.jpg

Opublikowano
  • Autor

IMG_20181025_161954.jpg

Opublikowano

Dla świętego spokoju, możesz zmierzyć ciśnienie paliwa na tandemie pod obciążeniem, jak będzie ok, to nie zawracałbym sobie tym więcej głowy...

Opublikowano
  • Autor

Oki też o tym myślałem a wiesz może ile powinno wynosic w avf? 

Opublikowano

ciśnienie tłoczenia pompy paliwa:

- 1500 obr/min ma być minimum 3,5 bar,

- 4000/min - minimum 7,5 bar. 

e79635b9240f6dc0.png

Opublikowano

To nie są aż takie złe parametry.

Możesz zalać do baku LiqiuMoly do wtryskiwaczy diesla, może pompki leżały jakiś czas po demontażu.

Ja kupiłem pewne pompki AL z nowymi końcówkami od tunera, po montażu i strojeniu u drugiego tunera również BIPy były wysokie, a po dolaniu dodatku do paliwa BIPy spadły o ponad połowę.

Prawdopodobnie leżały trochę na półce, mało kto przechowuje je w ropie.

Edytowane przez chudy92

Opublikowano

Takie czynności mogą pomóc, ale raczej przy dodatnich BIP-ach. Ujemne to zazwyczaj problem z dostarczaniem paliwa, ale w kolegi przypadku, myślę, że to kwestia wydajniejszych pompowtryskiwaczy i raczej się to nie zmieni :P Od niczego możesz zalać jakiś specyfik do baku, albo chociaż olej 2T :P i zobaczyć czy cokolwiek się zmieni... 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.