Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Po naprawie auta ABS wariuje


McqL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

Otóż mój problem z ABS'em zaczął się po dzwonie jaki miałem.. (dostałem strzała w lewe przednie koło).

Wszystko naprawiono, ale nie ABS - paliła się kontrolka i trzeba było wymienić czujnik.

Tak więc kupiłem czujnik i mechanik mi go wymienił.

Teraz się zaczyna problem. Gdy lekko nacisnę pedał hamulca ABS już działa (przy słabiutkim hamowaniu już czuję bicie ABS'u).

Co więcej, gdy tylko przekroczę 100 km/h (czasami nawet od 140, a czasami od 80 km/h) to zapala mi się kontrolka ABS'u i przestaje on działać...

Co może być przyczyną? Pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być uszkodzone kółko "koronka" która przekazuje ilość obrotów na piaście, miałem tak w Oplu po wymianie bębnów, była uszkodzona i objaw był dokładnie taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być uszkodzone kółko "koronka" która przekazuje ilość obrotów na piaście, miałem tak w Oplu po wymianie bębnów, była uszkodzona i objaw był dokładnie taki sam.

Z przodu w Audi trochę inaczej to wygląda ja bym zaczął od VAGa potem sprawdzenia wszystkich czujników i ich przeczyszczenie (łącznie z gniazdem) ... sprawdz ten kupiony czy to od twejego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprawdziłem Vagiem i okazało się, ze coś z czujnikiem. Próbowałem go odpiąć, ale coś ciężko idzie. Muszę zakupić WD40 :P A może macie jakieś inne pomysły na wyjęcie czujnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik wymienil czujnik i po tak krótkim czasie nie możesz go zdemontować :mysli:

i tak dziwne bo wygląda to na koronke :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzialo sie to samo, wymienilem koronke, -nic, przeczyscilem czujnik -dziala;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...