Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Słabe odpalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam taki problem moja Audi 1.6 101 km bez gazu nie chce odpalać z rana muszę ją kręcić z 15 min żeby odpaliła, do tego nie raz zacina przy 2000 tys obrotów i strzela z rury a żeby tego było mało to jeszcze obroty mi skaczą raz między 2-3 tys a nie raz między 3-4-5. Teraz to jak odpalę, to chwile pochodzi i zaraz gaśnie nawet jak jest ciepły a jak stoję na światłach to czasami nie mogę z pod nich ruszyć dam gazu dojdzie do 2 tys strzeli z rury i gaśnie a i silnik nie wchodzi na obroty dopiero po chwili. Aha zapomniałem dodać że nie wykorzystuje całej swojej mocy nie ma kopa :( :( :( :( :( :( Proszę o pomoc bo już nie mam siły byłem u mechanika mówi że ok a rano znowu to samo.

Błagam o Pomoc :( :( :(

Pozdrawiam i z góry Dziękuje

Opublikowano

najpierw VAG

Opublikowano
  • Autor

był robiony wyszło brak błędów

Opublikowano

przy tak dużych zaburzeniach pracy silnika jakoś trudno mi uwierzyć że nie ma żadnych błędów - może akumulator był odpinany ostatnio, albo gość co sczytuje błędy nie ma za dużego pojęcia - nie obrażając go oczywiście :>

Opublikowano
  • Autor

właśnie że bateria nie była odłączona

Opublikowano

poszukaj kogoś innego do vag-a bo cudów nie ma - silnik wariuje a błędów nie ma ? - niech ktoś inny ci sczyta błędy bo ja nie wierzę że nie ma błędów

Opublikowano

Witam. Zły stosunek paliwa do powietrza. Proszę przeprowadzić serwis ogólny samochodu oraz wymienić przepustnice na nową lub używaną sprawną. :hi:

Opublikowano
  • Autor

Dzięki bardzo wymienię sprawdzę i napisze jakie efekty.

Pozdrawiam

Opublikowano

Witam. Zły stosunek paliwa do powietrza. Proszę przeprowadzić serwis ogólny samochodu oraz wymienić przepustnice na nową lub używaną sprawną. :hi:

ta wypowiedź wydaje mi się trochę karkołomna - zły stosunek jak by był to by lambda błędy wywaliła - przepustnica jak by była uwalona też by błędy były - raczej nie ma sensu wymieniać części samochodu bez wcześniejszej analizy błędów przeprowadzonej przez fachowca, bo to do niczego nie prowadzi - tak jak mówiłem wcześniej - jakiś kompetentny mechanik i sczytać błędy

Opublikowano

Rotter, typowy objaw, nie ma co kombinować. Zresztą rozbierz przepustnice i poprzesuwaj nastawy to sam zobaczysz efekty. VAG tylko szczytuje błędy w określonych warunkach i jest super pomocnikiem, ale nie zawsze pokazuje istote. Zresztą podmiana przepustnicy nic nie kosztuje, a wniosek będzie oczywisty. Zdrówka mechaniory :):good:

Opublikowano

no, może masz racie co do diagnozy - w końcu trudno coś zdiagnozować jak się przy tym nie jest i się tego nie widzi, co do waga zgodzę się jak najbardziej, nie zawsze pokaże istotę sprawy, przez to napisałem że lambda by pokazała że coś jest nie tak w mieszance a podmianki też nie ma potrzeby robić jak się przepustnicy jeszcze nie czyściło bo sam zabieg czyszczenia też może pomóc - kto wie może jest zawalona jak kopalnia :> ale tak czy siak dziwi mnie fakt że nie ma żadnych błędów - no ale oczywiście mogę się mylić, chyba jak każdy :wink4:

Opublikowano

Buteleczkę 0,2l denaturatu do zbiornika paliwa :drunk:

Opublikowano

Kolego mam ten sam problem i objawy identyczne. Vag w tym przypadku nic nie pokazuje wiec nie ma sobie co nim glowy zawracac. W moim autku zostala mi do wymiany tylko listwa wtryskowa bo juz wszystkie inne opcje sprawdzilem i nie przynioslo to zadnego efektu. ostatnio kumpel wymienial lisstwe i pomoglo. wtryskiwacze byly zmasakrowane ale nie wiem od czego i dlatego auto tak sie dziwnie zachowywalo. Jak wymiana listwy nie pomoze to go chyba podpale ;)

Opublikowano

Lelak: Ale u Tiestoo90 nie ma gazu i dlatego porada była prostrza. Gaz wysusza komore spalania i dlatego wtryski padają. Na krótką metę można używać środków czyszczących wtryskiwacze, ale poźniej i tak wszystko tak zaczyna nawalać że nie wiadomo co naprawiać. :hi: Powodzenia i napisz jak po wymianie wtryskiwaczy.

Opublikowano

no ciekawe, bo może faktycznie wtryski mogły paść, a nie pomyślałem o tym - czyli tak jak napisał kolega Ronin :hi: - rzetelny przegląd dla Tiestoo90

  • 6 lat później...
Opublikowano

witam kolego,zmień cewke ,to normalne w audi ,ma przebicie ,napewno w dni deszczowe szarpie i strzela,jak już zmienisz cewke to proponuje kable i świece ,bo dostały po d*pie...pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.