Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie spalanie oraz BIP-y w A4 B6 1.9TDI


marko777i
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez kubabkb,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odgrzewam temat z 2020 roku ale dopiero udało mi się ustalić co było przyczyną, reasumując tak jak kolega wyżej napisał wałek rozrządu na 4 krzywce się wytarł (wytrzymał jedynie 100kkm). Wszystko jest teraz w normie oprócz BIP-ów, które mają wartości ok. 38-43. Z racji że wymieniłem już wiązkę elektryczna na nową, uszczelniania na pompkach, wałek rozrządu i popychacze, a pompki ustawiłem zgodnie z instrukcją czujnikiem zegarowym to przystaje mi jedynie dodawanie oleju 2T do paliwa i preparatów do czyszczenia wtryskow aby obniżyć wyniki. Silnik działa bez zastrzeżeń jak jest temperatura powietrza >10°C. Poniżej tej temperatury po uruchomieniu delikatnie faluja obroty ale jak trochę się zagrzeje to chodzi już równo. Gdyby ktoś miał jakieś sugestie co to może być to proszę o rady a ja w międzyczasie będę próbował wyczyść wtryski dolewaniem oleju 2T do paliwa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie z udalo Ci  w koncu rozwiazac problem .

ciekawe co moze powodowac falowanie obrotow ponizej temperatury  10 stopni C . 

mam nadzieje ze rozwiazesz problem z falowaniem i sie  podzielisz z nami  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzenie pada jeszcze na świece żarowe bo tam są dwa rodzaje - długie i trochę krótsze, po numerze VIN w sklepie dobrali mi te krótkie ale tutaj czytam że nie koniecznie takie powinny być bo mam auto z końca 2004 roku i wtedy były już na pewno długie może jeszcze zainwestuje i wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana świec na dłuższe pomogła w kwestii rozruchu. Muszą być BERU z zieloną gumką gdyby ktoś szukał. Pozostaje kwestia wysokich BIP-ów. Ostatnio udało mi się skontaktować z pierwszym właścicielem mojego auta w kraju i dowiedziałem się, że było sprowadzone jako uszkodzone ( o tym wiedziałem jak go nabywałem) z uszkodzeniem maski i coś czego nie udało mi się zauważyć - przeciętej głównej wiązki ( zdj poniżej). I teraz pytanie, czy to może mieć wpływ na podwyższone BIP-y? Bo ktoś to pewnie połączył tylko nie wiadomo jak.

20240207_171600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...