Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Po przełączeniu na gaz słychać tykanie popychacza chydraulicznego


kiblos

Rekomendowane odpowiedzi

hej mam takie pytanko. W mojej a4 mam instalacje sekwencyjną na bazie stag 200, samochód kiedy chodzi na benzynie jest cichutki, ale kiedy przełącza się na gaz słychać tykanie popychacza stan oleju jest w układzie, no i ostatnio jakby mi za wiele pali bo średnia często wychodzi w granicach 18l na 100 w cyklu mieszanym, na trasie 12 :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak napisał kolega Robertkra36 wtryskiwacze gazowe czasami potrafią chodzić dosyć głośno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryskiwacze gazowe czasami potrafią chodzić dosyć głośno

Szczególnie valteki, a tymbardziej żółte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryskiwacze gazowe czasami potrafią chodzić dosyć głośno

Szczególnie valteki, a tymbardziej żółte.

Dokładnie, u mnie są te żółte valteki i przy otwartej masce i przełączeniu na gaz chodzi jak diesel :thumbdown:

Na szczęście po zamknięciu maski już nie słychać tego cykania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę problem pojawia się dopiero wtedy kiedy jeden z nich zaczyna grać zdecydowanie głośniej od pozostałych, metalicznym dźwiękiem, bo

... ostatnio jakby mi za wiele pali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt głosne tykanie spowodowane jest wyrobeniem oringów we wtryskach:) przerabiałem to ostatnio, wystarczyło rozebrac wtryski wymienic oringi i cisza:)

u mnie od początku hałasowały, ale widocznie ten typ tak ma, bo auto na gazie śmiga aż miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt głosne tykanie spowodowane jest wyrobeniem oringów we wtryskach:) przerabiałem to ostatnio, wystarczyło rozebrac wtryski wymienic oringi i cisza:)

nie koniecznie, u mnie po regeneracji wtryskiwaczy dopiero zaczelo byc slychac jak klikaja, ale to zapewne jeden z nich i nic sie nie dzieje, tak moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie zrobił nic złego. Wszystko jest OK, nie wiem od czego to zalezy ale tak moze byc nic sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wtryskiwacze zamontowali na metalowym płaskowniku (dołożyli go), który przymocowany został do nadwozia przenosząc do kabiny cykanie zaworków. Denerwowało mnie to, (kupiłem wkońcu benzynę nie diesla) pomogło podłożenie pod wtryskiwacze kawałka twardego styropianu, który izoluje wtryski od płaskownika - jest o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie na trasie spala minimum 11 więc Twój wynik jest OK. miasto 18-19... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie mam problemy z zapalaniem mojego aui bardzo ciężko zapala, i była na ustawieniu gazu u bardzo polecanego gazownika przez znajomych, do gazownika jeździł nią mój wujek i mówił że gazownik powiedział że wszystko jest ok ale coś zmienił i od tamtej pory samochód ma osiągi takie same ale mam wrażenie że gazu więcej spala i to sporo więcej a mój styl ciągle jest bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że gazu więcej spala i to sporo więcej

masz wrażenie czy sprawdziłeś i jesteś pewny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na butli do ktorej wchodzi 43-45 litrow gazu robie 360km w miescie przy dość dynamicznej jezdzie. Wiadomo trzeba odliczyć pare km zrobionych na benzynie przed przełączeniem na gaz. W trasie schodze do 10 litrow spalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...