Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Webasto błagam o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jestem tu nowy ale liczę na waszą pomoc ostatnio kupiłem a4 b6 avant z 2003 roku z silnikiem 1.9tdi 131km i mam problem z webasto po odpaleniu przy tych temperaturach strasznie dymi i chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną i czy jest gdzieś bezpiecznik aby to odłączyć do czasu aż tego nie oddam do specjalisty. Jeśli ktoś wie o co chodzi proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Mateusz

Opublikowano

Nie musisz bezpieczników odłączać jak masz fabryczne webasto (te wywoływane przyciskiem menu z panelu obok zapalniczki),po prostu nie używaj do czasu naprawy. Samo się nie włączy.

Co do przyczyny to pewnie problem z podawaniem paliwa. 

Edytowane przez pila24

Opublikowano

Jak econ jest wyłączony to będzie się włączać jako dogrzewacz silnika poniżej 5 stopni Celsjusza. To że siwy dym leci zmoże być kilka przyczyn. Bezpiecznik 41 jak dobrze pamiętam. 

Edytowane przez luki19862121

Opublikowano
59 minut temu, Mateusztrb napisał:

 mam problem z webasto po odpaleniu przy tych temperaturach strasznie dymi i chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną

Zapewne Webasto przez dłuższy czas nie było używane, mogło się w nim zebrać trochę paliwa . Daj mu z pół godzinki niech się porządnie wypali i później już nie powinno tak kopcić :hi:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję za odpowiedź właśnie webasto mam montowane fabrycznie i ono automatycznie się włącza. Bezpiecznik faktycznie 41 zielony 30A. Jutro spróbuje jeszcze przypalić go tylko mam pytanie czy on może się sam zapalić(tzn. ogień może się pojawic) proszę nie śmiać jestem w tych sprawach zielony

Opublikowano
18 minut temu, Mateusztrb napisał:

Dziękuję za odpowiedź właśnie webasto mam montowane fabrycznie i ono automatycznie się włącza. Bezpiecznik faktycznie 41 zielony 30A. Jutro spróbuje jeszcze przypalić go tylko mam pytanie czy on może się sam zapalić(tzn. ogień może się pojawic) proszę nie śmiać jestem w tych sprawach zielony

Najlepiej było by podłączyć kompa i zobaczyć usterki czy jest płomień i pompa v55 pracuje. Jak zapali może walnąć ogień z rury jak najbardziej. Pytanie czy słychać huk ognia w piecu czy tylko wentylator jak pracuje i buczy dość głośno. 

Opublikowano
  • Autor
8 minut temu, luki19862121 napisał:

Najlepiej było by podłączyć kompa i zobaczyć usterki czy jest płomień i pompa v55 pracuje. Jak zapali może walnąć ogień z rury jak najbardziej. Pytanie czy słychać huk ognia w piecu czy tylko wentylator jak pracuje i buczy dość głośno. 

W moim odczuciu to słychać wentylator i pompę jak tłoczy paliwo i po około 1 od uruchomienia widać gęsty dym wylatujacy z pod lewego przedniego Koła

Opublikowano

Pompa paliwa tak pika. Wentylator w piecu słychać inaczej i ogień jak się pali też wyraźnie słychać taki huk. Jak Ci zapala ile dymi to jak wyżej podpowiadają przetrzymaj i zobaczysz co się będzie działo sąsiadów ostrzec żeby z gasnicą nie lecieli. Gdyby był brak płomienia sterownik po chwili wyłączał by piec. Dobrze jakbyś miał kabelek i podłączyć się. 

Opublikowano
  • Autor

Jutro podłącze komputer i spróbuje przypalić dam znać co i jak dzieki za pomoc

Opublikowano
  • Autor

A więc wygląda to tak  

Po jakimś czasie widać że szyby odmarzly  

Opublikowano

Przy moim te dymienie to pikuś :) poczytaj ten wątek tam było chyba opisane te dymienie w tych piecach. W nojgorszym wypadku wtrysk do wymiany ja za wskrzeszenie swojego dałem tysiaka ale od 2 lat zimą wsiadam i jadę bez skrobania szyb w cieplutkim samochodzie :)

 

 

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, luki19862121 napisał:

Przy moim te dymienie to pikuś :) poczytaj ten wątek tam było chyba opisane te dymienie w tych piecach. W nojgorszym wypadku wtrysk do wymiany ja za wskrzeszenie swojego dałem tysiaka ale od 2 lat zimą wsiadam i jadę bez skrobania szyb w cieplutkim samochodzie :)

 

 

Hehe to jest Pikuś to chciałbym widzieć co u ciebie się działo.? Trochę przepalilem i mniej już kopci, jutro rano ma się złączyć i nagrzać żonie samochod. Więc będzie próba czy sąsiedzi nie będą dzwonili na straż niestety mnie nie będzie i nie będę widział co się dzieje.

Edytowane przez Mateusztrb

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.