Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multitronic problem z ruszaniem pod wzniesienie


Koner579

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z multi 8 stopniowym a mianowicie jak stanę pod wzniesieniem nie mogę ruszyć dodaje gazu do 2500 obr auto szarpnie i zgaśnie olej wymieniony zrobiona adaptacja w serwisie audi, miał ktoś już taki przypadek, dodam ze zero błędów, oryginalny przebieg 157 tys dodam tez ze na wstecznym jest wszystko oki pozdrawiam

Multitronic problem z ruszaniem pod wzniesienie

 

 

 

Edytowane przez Koner579
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie,ale u mnie rusza i jedzie sam, prędkośc pełzania do 8km/h i jak ma przejść do prędkosci 9km/h jest szarpnięcie. 

Jest to bardzo irytujące . Za każdym razem szarpnięcie występuje w tym samym momencie .Dodam że jak auto jedzie te 8km/h i przechodzi na 9km/h i wyżej to caly czas jest pierwszy bieg (sprawdzałem przełaczajac skrzynie na tryb manualny.

Na poczatku myslałem że jest to zwiazane ze zmianą biegu z 1 na 2 ale nie ,to cały czas jest 1 bieg.Dalej już nie szarpie ,wszystko odbywa sie płynnie.Na wsteczym tez bez problemu.

Olej zmnieniany 5 tysięcy temu. Czasami jak auto się rozgrzeje to na swiatłach też potrafi tak jakby przeskoczyć jakby na inny bieg ,(tzn ja mam takie wrażenie).

Na pulpicie wszystko ok ,skrzynia nie generuje żadnych błedów.Sam już nie wiem ,zgłupieje od tego.

Z kim bym nie rozmawiał to każdy ma swoja teorię, jeden ze mechatronika, drugi że sprzęgło do jazdy w przód, trzeci że pompa , nastepny sterownik itd.

Oczywiscie zdaję sobie sprawę że nikt rengena w oczach nie ma.

Ale miałem też sytuację ze  lokalny spec od automatów bez jakichkolwiek oględzin stwierdza ze naprawa min.4000 tyś zł. Nawet nie podszedł do auta.

Takie oto rozpoznanie zrobił.

Czy ktoś miał podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam problem multitronic 8stopniowy. Na wniesieniu idą obroty auto stoi po chwili rusza ale szarpie i gaśnie. Na bardzo dużym wzniesieniu zjeżdża w dół. Normalnie na prostym niezauwazylem nic niepokojącego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automatach takie objawy też świadczą o tym, że sprzęgło (w tym przypadku) hydrokinetyczne już nie potrafi należycie przenieść momentu ze skrzyni na koła.

 

https://www.sprzegla24.pl/blog/08/sprzeglo-hydrokinetyczne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: Wiem bo sam jeżdżę automatem i nie raz miałem taki kowererter czy też sprzęgło w reku jak zwał tak zwał. Nie o to chodziło.

 

Chodziło o to że  w Multitoniku jest o wiele więcej możliwości niż to o czym piszesz.

Może np być rozciągnięty łańcuch. Może być uszkodzona przylgnia na stożkach i objawy będą podobne.

Czasami wystarczy zajrzeć do softu i nanieść poprawki a czasami remont.

Najlepiej jak by się skontaktował z kimś kto siedzi w multitronikach np z Barkiem z forum :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie warto poszukać, było o tym jest na forum filmik zamieszczony  jak to zrobić-rok 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy komuś udało się rozwiązać problem z gaśnięciem silnika przy ruszaniu na wzniesieniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...