[ALL] Podłączanie nie ori radia pod FIS

czesc panowie mam pare pytan otoz mam zamiar zalozyc licznik z fisem do mojej niuni i wiem ze idzie tez podlaczyc pod niego radio i ze wyswietla na fisie rds no wiec pytanie jakie to radio by musialo byc czy takie zwykle np alpine czy orginalne z takim czy owakim wejsciem no i czy wystarczylo by podpiac z tego radia do fisa kabelek czy trzeba wiecej kombinowac pozdrawiam. :a4fan: :a4fan:

o ile nie ściemniam to takie co komunikuje się poprzez CAN, czyli only ORI :exclaim:

Ścieminiasz.

Nie komunikuje się przez CAN.

Szczególnie w roczniku 1997. Radio musi być oryginalne oczywiscie.

Trzeba tylko podpiąć 1 kabelek w odpowiednie miejsca wtyczek w radio i w liczniku i dodatkowo VAG-iem ustawić takie kodowanie, które wypuści sygnał do licznika.

To tyle.

Wiem. :wink:

Rozpiska pinów licznika jest na forum, sam ją podawałem, a jeśli chodzi o radio to kostka zasilania i pin numer 3.

Witam panow!!! Ja posiadam orginalne radyjko audi i mam licznik z fisem ktory wyswietla mi przez radio rds. Czy moze ktos sie orientuje czy jak podlacze inne radio mozna jakos zmajsterkowac zeby rds nadal sie wyswwietlal na fisie czy nie ma takiej mozliwosci???

Witam,

ostano obiło mi się o uszy, że niektóre firmy Car Audio (chyba Kenwood :?:) mają w swojej ofercie radia lub konektory, które pozawalają po podłączeniu nie ori radia na uzyskiwanie wiadomości RDS na Tacho jak przy ori???? czy ktoś słyszał o czymś takim????

Witam posiadam radio jak w opisie tutaj link http://allegro.pl/item593466678_sony_mex_bt3600_mex_bt3600u_usb_hit_2008_roku.html

Moje pytanei brzmi czy do audi z pelnym FIS rocznik 95 w oryginale bylo radio beta da rade tak podlaczyc tego sony zeby na fis pokazywl info z radia?? jesli tak to prosz eo lopatologiczne wytlumaczenie jak mam to zrobic? z gory dziekuje za odpowiedz.

:hi:

szukałem w temacie ale nic nie znalazłem :confused4:

chodzi mi o radyjko PIONEER AVIC-F900BT :gwizdanie: czy jest możliwość przeniesienia go na fis

chodzi mi nazwe stacji i tym podobne

montował już ktoś coś takiego? :mysli:

chodzi mi o radyjko PIONEER AVIC-F900BT gwizdanie czy jest możliwość przeniesienia go na fis

Nierealne jest podłączenie nie ori radia pod FIS aby wyświetlało komunikaty, nawet na elektrodzie tęgie głowy już to przerabiały i sie poddały. O ile Blaupunkt ma wyjścia takie jak w AUDI to też z FIS-em wychodzi tu lipa.

Jedyne co nam pozostaje to montować ori sprzęt a i tutaj też są klocki, ja mm NAVI DX i mi nie wyświetla na FIS

kompletnie nic bo nie jest na CAN-ie. Można puścic z niej wyietlanie NAVI ale do tego trzeba TUNER TMC .

I tak źle i tak :)

czyli musi być wyjście k-bus w radyjku

to nic, będę miał puste pole w fisie na rezerwie będę jeżdził :decayed:

montował ktoś już coś takiego u siebie?

Tylko ORI radio daje sygnał na FISa, żadne radio after market tego nie oferuje bo są robione do większości modeli a nie dedykowane do wybranego modelu. Opel, Alfa i inne marki zamawiają u producentów specjalne modele i tak się temat kończy.

Ja mam Alpine 9855R zamiast Concert 2 DIN, olałem RDS na FISie a dźwięk o nieeeeebo lepszy :) sterowanie z kierownicy mam zachowane.

Can podłączasz do licznika, tylko teraz nie napiszę Ci dokładnie z których pinów, mogę napisać w poniedziałek. Jeszcze będziesz musiał zrobić adaptację licznika ( kanał 62 ). Prześlij zdjęcia kostek jakie masz w samochodzie, CAN to dwa przewody skręcone ze sobą - pomarańczowo-brązowy i pomarańczowo-fioletowy (Can do radia, bo są jeszcze inne).

a co ja mam zrobic:D mam a4 z 2001 (b6) i fabrycznie była bez radia. wpiołem sie w niebieska kostke na liczniku w pin 19 i 20, a w radiu concert II w pin 7 i 12. w adaptacji zmieniłem na 1 bo wczesniej miałem 0. i nic nie trybi, a w ostatniej kostce w radiu wychodza dwa kable trzeci jest odciety i z radia wychodzi jakis jeden. niby sie włącza podświtlenie po włączeniu zapłonu ale, po wyciagnieciu kluczyka nadal działa i standardowo wyłącza sie co jakis czas. Czy jezeli nie mam pełnego fis-a to moze to nie działać?? poniżej umieszczam zdjęcia podłączenia kabli przy radiu. na zdjęciu 1 i 3 widać ten uceity kabel w kostce przy radiu, a na ostatnim zaznaczyłem kabel wychodzący z radia który łaczy sie z kostka ze zdjęcia 3. Prosze o pomoc!!!!!! :notworthy: :notworthy: :notworthy:

moto0019p.jpg

moto0020.jpg