Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Radio nie działa. Proszę o pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam wielką prośbę do kolegów. W moim autku jest takie radio: http://www.allegro.pl/item561064149_audi_concert_idealne_rachunek_radio_karte.html . Musiałem wyciągnąć radio w celu naprawy klimatronika (który już ładnie działa). Po zamontowaniu radia nie działa, tylko wszystkie klawisze się świecą i podświetlanie działa po włączeniu świateł. Samo radio nie działa, wyświetlacz nic nie wyświetla, w głośnikach nic nie słychać. Powiem tylko, że zrobiłem coś nie tak, a mianowicie na górze są kostki koloru żółtego i zielonego. Kable są krótkie i kostki wkładałem po omacku i nie wiem jak to zrobiłem ale włożyłem te spięte kostki (żółtą i zieloną) nie z prawej strony (patrząc na panel radia) tylko z lewej (bo jest tam miejsce na jeszcze jedną kostkę niebieską której nie mam) i włączyłem radio. Jako że nic nie działało sprawdziłem podłączenie i założyłem te kostki prawidłowo, ale teraz jest efekt taki jak pisałem wcześniej (świecą się wszystkie guziki i radio nie działa). Jeszcze jedna sprawa, kiedyś prawdopodobnie było założone inne radio bo na kablach zasilających (czarna wtyczka) są takie zaciski, które przecinają izolację i można podłączyć się pod te kable. Jak wyciągałem radio to spalił mi się bezpiecznik, wymieniłem go i radio chodziło dobrze, a po całkowitym wyjęciu i zamontowaniu radia efekt jest taki jak pisałem. Proszę o jakieś sugestie. Dodaje schemat połączeń: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isoshop.htm . Moje gniazdka są pod nazwą: Złącze Blaupunkt Fun Line 2, Skyline 2 i nowsze (nowe z 4 kostkami).

modele: Cassablanca CD50 i podobne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kostka niebieska jest od zmieniarki, jeśli podłączyłeś nie tam gdzie powinieneś to możliwe że zrobiłeś jakieś małe spięcie i coś mogło się spalić, sprawdź na spocie w jakiejś innej B5 czy będzie taki sam efekt jak przełożysz radio. Jeśli radyjko tam też nie będzie działać prawidłowo to podejrzewam, że bez naprawy w punkcie obsługi się nie obejdzie :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o którym bezpieczniku mówiłeś - tym w radiu, czy w skrzynce bezpieczników? Zerknij do tego od radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to podczas wyciągania radia spalił Ci się bezpiecznik, oznacza to że gdzieś masz zwarcie i jak ruszysz kablem to ono się pojawia. Jest to mało bezpieczne bo jak na dołku Ci się bujnie przewód i się zrobi zwarcie to może dojść do zapalenia się instalacji (to tak żeby Cie postraszyć i zmobilizować do znalezienia zwarcia, ale oczywiście powinien zadziałać bezpiecznik)

Osobiście gdyby to było moje auto to kupiłbym nowe kostki (20 zl) uciął przewody w Audi jak najkrócej i je przelutował do nowych kostek, tak zrobiłem w swoim, bo te ori kable są naprawdę krótkie, a ja radio często wyjmuje, żeby mi nie ukradli, więc potrzebowałem długich przewodów, pozatym jak kupiłem było radio ori które mi nie pasowało a moje ma inne rozmieszczenie przewodów więc i tak musiałem się bawić w przekładanie kabli.

Moim zdaniem nie działa Ci funkcja ACC więc sprawdź w pierwszej kolejności dwa przewody:

1. Woltomierz do ręki i jeden kabel do masy a drugim sprawdzasz napięcie przy wyłączonej stacyjce i światłach na kostce A pin 4 i 7. Na jednym z tych kabli będziesz miał napięcie (nie pamiętam na którym),

teraz przekręć kluczyk i ponownie sprawdź na 4 i 7. Powinno być napięcie na obydwu. Ja obstawiam, że nie ma (sprawdź w skrzynce bezpiecznikowej bezpieczniki jak jest ok to znaczy że przetarł sie kabel (gdzieś w miejscu montażu radia) i czeka Cię lutowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że po tych szybkozłaczkach widać teraz miedź? tak?

Prawdopodobnie robi się w tym miejscu zwarcie i dlatego tak to wyglada.

Zaizoluj przewody, wymień bezpiecznik i powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za odpowiedz. Zrobiłem tak: rozebrałem radio i okazało się, że panel nie do końca był wciśnięty w obudowę radia (chodzi o gniazdko). Panel jest przykręcony do obudowy radia za pomocą czterech śrubek poprzez takie blachy wygięte pod kątem prostym. Ktoś kiedyś wyjmował radio podważając go z boku panelu i te blachy wykrzywił w wyniku czego panel nie siedział w gniazdku. Wygiąłem te blachy w kąt prosty by panel dobrze siedział w gniazdku i wszystko działa. Kable też obciąłem dolutowałem nowe dłuższe i przylutowałem do resztek kabelków z oryginalnej wtyczki. Teraz wszystko działa tak jak powinno. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...