Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wąż wody 03l121157ac


krystian92

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzę teraz na ten układ chłodzenia w etce i nic z tego nie kumam, tam jest taki makaron, że chyba zostawię u siebie tak jak jest, nie ma u mnie takiej tragedii, trochę dłużej się nagrzewa ale to przy minusowych temperaturach plus taki, że jak już złapie temperaturę to trzyma 90stopni. Boję się, że w tej sytuacji mogę tylko pogorszyć albo jeszcze coś uszkodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lukas84j napisał:

Patrzę teraz na ten układ chłodzenia w etce i nic z tego nie kumam, tam jest taki makaron, że chyba zostawię u siebie tak jak jest, nie ma u mnie takiej tragedii, trochę dłużej się nagrzewa ale to przy minusowych temperaturach plus taki, że jak już złapie temperaturę to trzyma 90stopni. Boję się, że w tej sytuacji mogę tylko pogorszyć albo jeszcze coś uszkodzić. 

Jeśli nie masz spadków przy spokojnej jeździe albo podczas postoju, to faktycznie dziwne, bo ja zmieniłem wszystkie termostaty i zaworek na nowe z ASO, a spadki w ww. sytuacjach i tak miałem. Albo ewidentnie jest coś nie tak z tym układem, albo nie jest to kwestia termostatów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą temperatura na dworze -2 stopnie odpaliłem auto i po 8,5 km wskazówka weszła na 90 stopni i to nie przekraczając 2tys obrotów i tak się trzymała do końca tarasy. Miałem jakieś tam wątpliwości odnośnie działania mojego układu chłodzenia w aucie ale to jak było -10 ale na szczęście są temperatury dosłownie przez parę dni w roku także przeżyje. Gorzej było na starych termostatach, które wymieniłem na Behra, wtedy temperatura rzadko kiedy miała 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ma ktoś jakieś nowe spostrzeżenia na w/w temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rabbi napisał(a):

Panowie czy ma ktoś jakieś nowe spostrzeżenia na w/w temat ?

Mam teraz auto u mechanika - nieco grubsza sprawa, aniżeli nietrzymanie temperatury, ale poprosiłem aby przy okazji rzucili na to okiem. Czy coś ustalą? Raczej wątpię, ale jeśli zdarzy się cud to poinformuję.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Prometeo7 napisał(a):

auto u mechanika - nieco grubsza sprawa,

Co nawaliło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rabbi napisał(a):

Co nawaliło?

Opiłki w układzie wtryskowym...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie !wymienilem wszystkie termostaty odwróciłem zawór zwrotny!potem wymiana rozrządu pompy wody i płukanie układu (i po tym zabiegu poprawa!)puki co nagrzewa się szybko jak nigdy dotąd przy obecnych temperaturach i i trzyma 90stopni ! A moze chłodnicza egr-u coś tu miesza ta wodę nie tak!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rodzyn85 napisał(a):

W skrócie !wymienilem wszystkie termostaty odwróciłem zawór zwrotny!potem wymiana rozrządu pompy wody i płukanie układu (i po tym zabiegu poprawa!)puki co nagrzewa się szybko jak nigdy dotąd przy obecnych temperaturach i i trzyma 90stopni ! A moze chłodnicza egr-u coś tu miesza ta wodę nie tak!?!

Jeżeli odwróciłeś zawór zwrotny,to raczej zrozumiałe,że będzie szybciej się nagrzewać.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...