Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z seryjnymi xenonami


ppaziuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem audi a4 b5 z roku 2000r .

Auto seryjnie wyposażone jest w ksenony sprawdziłem to przez serie kodów w książce serwisowej.

i mam problem tego typu ::

Prawy ksenon świeci supper natomiast lewy nie świeci w ogóle .. ..

z początku myślałem wina żarnika .. przepalony .. .. kupiłem nowe philipsa ( 2 szt) założyłem i dalej nic nie świeci .. chodzi o lewą lampę ..

sprawdziłem bezpiecznik .. .. bezpiecznik był przepalony .. wymieniłem na zapasowy jaki tam się znajdował .. (15 amper) .. i po włączeniu silnika zapaleniu świateł wywaliło bezpiecznik .. ..

pojechałem na stacje kupiłem nowy komplet bezpieczników .. .. włożyłem bezpiecznik 20 amper .. włączyłem zaświeciłem i dalej nic nie świeci .. .. natomiast bezpiecznika nie wywaliło .. ..

następnie zamiast bezpiecznika 20 amper włożyłem taki jak być powinien 15 amper i dalej nie świeci .. .. a bezpiecznik jest ok .. żarówki nowe .. .. co może być przyczyną .. ..

przetwornica .. .. ? .. mam ksenony d2s u Siebie .. .. gadałem z kolesiem z allegro z Wrocławia co sprzedaje żarniki i przetwornice .. mówi że ma taką na sprzedaż za 80 zł ..

przetwornica HID .. .. czy warto kupować .. .. co jeszcze mogło się popsuć.. .. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup ORI przetwornice jak juz zadnego HID, ale wcześniej sprawdz czy faktycznie jest to wina przetwronicy , podmień je i sprawdź :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeszcze może być winą .. .. .. jeśli nie przetwornica .. .. ? i jaki szacowany koszt to co proponujesz .. .. ?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jaki szacowany koszt to co proponujesz .. .. ?>

koszt do 300 zł np. http://moto.allegro.pl/item562101939_nowa_przetwornica_valeo_audi_bmw_renault_volvo_vw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znacie jeszcze jakiś dobry zakład .. .. wrocław i okolice .. co mogą sie podjąć czegoś takiego .. wymiany przetwornicy .. .. czy jest to na tyle proste że wystarczy odkręcić parę śrubek .. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie przetwornica to spr. czy nie masz wypalonych styków w "fajce" którą nakładasz na zarnik, lub czy nie jest zasniedziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem zaraz po wymianie Philipsów na pierdzieloone HID-y, bo chciałem żeby mi bardziej na niebiesko świeciły. Pierwsza sprawa to musisz zobaczyć czy fajka nie jest przypalona w miejscu styku z żarnikiem. Mi przez to spaliło 2 przetwornice i szybciej wyrzuciłem te żarniki jak je kupiłem. Kupiłem Philipsy, przetwornice wysłałem to naprawy i wszystko działa jak trzeba. No i gwarancje nawet mam na naprawę. Wyjdzie Cię o połowę taniej niż miałbyś kupić używaną przetwornicę. Mi nawet w cenie fajki powymieniał na nowe nie wspominając oczywiście o spalonej elektronice w środku.

Z tego co wiem to u siebie masz przetwornicę nie taką jak pokazywał wyżej Cuber tylko Valeo 2 taką jak poniżej w linku. Nie ma ona odpinanego przewodu z fają tylko jest na stałe zamontowany w przetwornicę. Oto link:

http://allegro.pl/item606152447_przetwornica_valeo_min_renault_laguna_i_audi_a4.html

a to link do gościa co naprawia:

http://allegro.pl/item604437864_xenony_przetwornice_profesjonalna_naprawa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączając sie do tematu- A4B5 2000r. piszą że ten model ma ksenony, a ja myślę że ksenon świeci w barwie niebieskiej, moje świecą na żółto. co mam zrobi żeby świeciły jak prawdziwy ksenon (w niebieskiej barwie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma albo nie ma ksenona, była to opcja :kox:

Zobacz pod maskę, w lapę czy masz tam żarówkę czy palnik. Jeśli palnik to pewno 4.3K wymień go na 6K (prawie niebieskie) lub 8K bardzo niebieskie i osiągniesz efekt jaki chcesz.

I nie piszczcie HID w myśleniu o zestaw chiński bo tak samo oryginalne xenony audi są HID co po angielsku znaczy HIGH INTENSITY DISCHARGE

:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnieć nie musisz :good: koszt zalożenia z zestawem to od 200 do 1000zł zależy na jakich komponentach to zrobisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaczynać nowego tematu więc się podłączę. Mianowicie spaliła mi się przetwornica A4 00r ori ksenony. Widać ślady po wodzie na obudowie i kiedy podłączę ją do aku to czasami mi coś mrugnie i takie pytanie nie wiecie co się rozwaliło? maże jakiś lut albo element? Facet który ma mi to zrobić będzie dopiero 10 września a nie chce do tego czasu jeździć bez świateł i płacić mandaty. A używkę mogę mieć za 400zł. Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzic ta przetwornice dokladnie, jak nie jestes fachowcem w tej sprawie to nic nie wydumasz. To czesc elektroniczna wiec w podzespolach trzeba przyczyny szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja u siebie kupiłem używke od jakiegos rozbitka .. śmiga do dziś .. nie ma co sie bawic w nowe .. ja za swoja dałem okazyjnie 250 zł .. oryginalna Valeo .. sam zamontowałem .. .. u siebie miałem tak ze pod ta osłonke gumowa dostala sie woda i zrobila zwarcie .. i szlak ja trafil .. .. ale poki co smigam juz pol roku i gra wszytsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ol roku i gra wszytsk

A jaka masz pewnosc kolego, ze kupujac uzywke na np:Allegro, przetwornica jest sprawna?

Moze bo sprzedajacy cie zapewni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz generalnie po troszku znajomy mechanik mi nagral .. .. pojechalem do niego osobiscie sam zamontowalem sprawdzilem i smiga .. .. i dał jeszcze pol roczna gwarancje .. ;d .. ..

a co do allegro to wiadomo .. .. nigdy do konca nie wiesz co kupisz .. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...