Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Świecąca kontrolka systemu kontroli spalin - co to oznacza ?


randy8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Mam pytanie jak w temacie. Otóż zaświeciła mi się kontrolka systemu kontroli spalin (żółta lampka przypominająca silnik, w lewym górnym rogu deski rozdzielczej). Co to może oznaczać? Czy mogę z tym jeździć? Dodaję, że nie zauważyłem jakiś szczególnych objawów typu spadek mocy, nierówna praca silnika, etc...dt. B7 1.9 TDI. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki. Radek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może oznaczać różne usterki,tak jak kolega Zygal wspomniał podepnij się pod VAGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jeden motyw.Napewno też posiadasz DPF,(nie mogę teraz tego artykułu znaleźć)ale co jakiś czas włącza sie system dopalania osadzającej się sadzy w tym filtrze i była mowa,że wtedy świeci ta kontrolka informująca właśnie kierowcę o działaniu i wtedy trzeba przejechać jednorazowo minimum 20km ze stałą prędkością już nie pamiętam chyba między 100-120km/h nie przekraczając.Po takim zabiegu powinna przestać świecić.To chyba tyle jeśli coś namieszałem to poprawić,ale jak znajde gdzieś ten tekst to wkleje.Pozdrawiam :hi:

A jeszcze jedno: Podczas takiego zabiegu system zwiększa dawkę paliwa by temp.gazów była większa i wypaliła to co niedobre tzn.sadzę.Druga sprawa to taka,że jak kierowca oleje tę sprawę to bardzo szybko filtr zostanie zapchany i auto przejdzie w tryb awaryjny i pózniej będzie pipa :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BKE jest bez DPF.

A to nie wiedziałem,zwracam honor :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Po podpięciu do VAG'a okazało się (na szczęście!), że jedna świeca żarowa nie domaga. Doradzono mi w wymianę wszystkich świec żarowych. W związku z tym mam kolejne pytania: czy można to zrobić w zaufanym warsztacie, czy lepiej jest to zlecić w ASO. 2) czy konieczne jest wymiana wszystkich świec (tak mi powiedział elektryk), czy wystarczy tylko jedną? 3) jaki jest koszt wymiany wszystkich świec (w ASO ew. "nie w ASO")? Pytam. bo nie wiem czy ich sugestie o wymianie wszystkich świec nie są próbą naciągnięcia mnie? pzdr. Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz w ASO wymieniać.

Ale wymień wszystkie, bo skoro się 1 spaliła, to niedługo może się następna i kolejna spalić. A wtedy dodatkowo płacisz kolejny raz za tę samą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że się jedna spaliła nie oznacza wcale, że kolejne padną :no:. Sama świeca to koszt ok 50zł. Jeśli padła jedna to sugeruje wymianę tej wadliwej bo nie ma takiej konieczności, aby wyrzucać pozostałe sprawne. No chyba, że masz za dużo kasy w portfelu.

Nota bene nawet przy dwóch padniętych spokojnie odpalisz autko, chyba że będzie poniżej -10st C :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zapaliła mi się kontrolka w moim audi a4 b7 (mianowicie kontrolka z silnikiem)ta nad kierunkiem.

wszyscy mówią że to od paliwa, skrzyni itd

sam już nie wiem co o tym myśleć

jechałem sobie spokojnie 120km/h i po chwili spadła mi moc

wtedy się zapaliła ta kontrolka

a teraz też nie mam żadnej mocy :kwasny::thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zapaliła mi się kontrolka w moim audi a4 b7 (mianowicie kontrolka z silnikiem)ta nad kierunkiem.

wszyscy mówią że to od paliwa, skrzyni itd

sam już nie wiem co o tym myśleć

jechałem sobie spokojnie 120km/h i po chwili spadła mi moc

wtedy się zapaliła ta kontrolka

a teraz też nie mam żadnej mocy :kwasny::thumbdown:

Musisz podpiąć auto pod VAG i sprawdzic bledy w sterowniku silnika :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

randy8 co do tej kontrolki to nie kontrolka spalin a kontrolka check engine czyli usterek może być dużo...

Na VAGu wyszła świeca tak? Czy jeśteś pewien że to było powodem zapalenia się kontrolki?? U kolegi w passacie jak padła świeca to błąd był zapisany w VAGu ale kontrolki check engine mu nie wywaliło... :mysli: :mysli:

kubanczyk.mis autko przeszło prawdopodobnie w notlauf (tryb awaryjny).

Jak mnie kiedyś przydarzył się notlauf to pomogło dopiero- naprawa usterki i podpięcie pod kompa i wykasowanie błędu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...