Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaby hamulec


dobry_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem świeżo po wymianie przewodów elastycznych przy przednich hamulcach. Niestety podczas wymiany nie udało się odkręcić odpowietrzników na zaciskach i mechanik odpowietrzał hamulce za pomocą nakrętki na połączeniu rurki z zacisku a wężykiem elastycznym.

Od tamtego czasu pedał jest strasznie miękki, po dwukrotnym napompowaniu łapie wysoko a jak nie to bardzo nisko i trzeba strasznie naciskać by stanęły koła, teraz pytanie z serii tendencyjnych, czy może to być efekt słabego odpowietrzenia układu ?

Jeśli tak to doradźcie w jaki sposób odkręcić zastane zaworki na zaciskach ? (wzbudzanie młotkiem nie pomogło :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% powietrze w układzie. Odpowietrzniki można potraktować WD-40, jak się ukręcą, no to wiercenie "lewym wiertłem", są takie do usuwania zerwanych śrub.

Edytowane przez jmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli łeb odpowietrznika nie został urwany spróbował bym go podgrzać i szybko schłodzi często pomaga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2019 o 15:13, arek1076 napisał:

Jeśli łeb odpowietrznika nie został urwany spróbował bym go podgrzać i szybko schłodzi często pomaga ?

Tak, tylko że w zacisku są elementy gumowe, obok odpowietrznika jest elastyczny przewód też z gumy, trzeba precyzji przy grzaniu i dokładności. Ja bym nie ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa zestawy do naprawy odp ale musiałbyś je zerwac wpierw.

Mechanik to partacz bo w sumie dal ciala bo wpierw sie odkreca odp a potem reszte.

Zrob fote bo pewnie odp juz jest okraglutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mi mówił, że odpowietrznik powinno się odkręcać stukając w nałożony klucz młotkiem - wtedy prawie zawsze puści.

Jak wasze doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdjac zacisk i porzadnie zayebać 1kg mlotkiem w odpowietrznik. Potem klucz 11 długi na 40cm taki specjalnie zrobiony do tego celu i puszcza. 

Oczywiscie mozna podgrzac palnikiem albo indukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam  podobny problem z pedałem hamulca iż dwa szybkie naciśnięcia  auto normalnie hamuje normalnie a za trzecim razem  razem już pedał staje się twardy i "tępy" ale w moim przypadku obstawiam VacumPompę albo uszczelnienie podciśnienia ale jeśli chodzi o powyższy temat to powietrze w układzie... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...