Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No ewentualnie opona 205/50, ale to już niezły naciąg będzie wydaje mi się. Piszę to tylko na temat obserwacji mojego koła na 1BE. Może wypowie sie ktoś, kto ma taką felge na gwincie.

Tyrestretch.com - 8_205_45_R17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ma ktos fotke jak bedzie wygladac z pozycji bocznej fela 18 z et45 na b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czegoś z ET najwyżej 45.

51 to jakis kosmos w A4. Nawet jak nie będzie haczyć o nic od wewnątrz, to będzie po prostu brzydko schowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy felgi stalowe do Mercedesa klasy S 7,5Jx16H2 ET51 5x112 bedą pasowac do a4b6 2001r 1.9 tdi 130km?

do b6 najlepsze et moim zdaniem to 35:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy felgi stalowe do Mercedesa klasy S 7,5Jx16H2 ET51 5x112 bedą pasowac do a4b6 2001r 1.9 tdi 130km?

do b6 najlepsze et moim zdaniem to 35:wink:

ja w b5 też mam 35 i jest malina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam.

Panowie i panie jak się sprawa ma z felgami:

-8,5cala et 35 18''

-9,5cala et 35 18''

Da rade zmieścić takie felgi bez problemu? Wiem, że 9,5 cala to chyba sporo... Oponki miały by być na 8,5cala - 225/40, na 9,5- 245/40.

Głównie boję się żeby nie wystawały poza obrys... no i w środku o nic nie haczyły.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,5 cala Et30 nie da rady zmiescic z tyłu ?

gdybyś jeszcze podał średnice koła bołoby miło....

Witam witam.

Panowie i panie jak się sprawa ma z felgami:

-8,5cala et 35 18''

-9,5cala et 35 18''

Da rade zmieścić takie felgi bez problemu? Wiem, że 9,5 cala to chyba sporo... Oponki miały by być na 8,5cala - 225/40, na 9,5- 245/40.

Głównie boję się żeby nie wystawały poza obrys... no i w środku o nic nie haczyły.

Pozdrawiam.

no to możesz o nich zapomnieć bo napewno będą wystawały, a do tego sprawa opon 245/40 do B5:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,5 cala Et30 nie da rady zmiescic z tyłu ?

gdybyś jeszcze podał średnice koła bołoby miło....

Wybacz, umknelo mi to :wink: chodzilo o 17cali choc to juz nie aktualne bo kupilem inne felgi ;d Teraz bardziej zastanawiam sie czy da rade 17tke z opona 215/45 z ET30 z tyłu zmiescic gdyz planuje 13mm dystans *normalnie ET43). Choc juz słyszałem, ze moze byc problem na skreconym gwincie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz bardziej zastanawiam sie czy da rade 17tke z opona 215/45 z ET30 z tyłu zmiescic gdyz planuje 13mm dystans *normalnie ET43). Choc juz słyszałem, ze moze byc problem na skreconym gwincie

problem będzie tylko taki, że jak skręcisz gwint tak nisko żeby mieć problemy z upchnięciem tych kół z tyłu to samochodem nigdzie nie wyjedziesz bo wachacze będą jakieś 5 cm od ziemi.

ja miałem 19" z ET 35 z tyłu i gwint był dość mocno skręcony i nie miałem żadnych, nawet minimalnych otarć oponą o błotnik:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej planuje opone na rowni z nadkolem i obawy mialem w razie jakiegos bagazu czy 3 osob z tylu :wink:

dzieki wielkie za info :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakich wiele... Miałem na gwincie 8j 18" ET35 z oponą 225/40 i nic nie obcierało a nawet miałem wrażenie że da radę jeszcze trochę koło wywalić do zew. :whistling: Na przyszły sezon mam inne koła (7.5j x 17" ET45 opony 205/50 lub 225/45 ) z pewnych względów jestem zmuszony założyć dystanse. Pytanie tylko jakiej grubości dać dystanse żeby koło było maksymalnie wysunięte do zew. i przy okazji dalej nic nie tarło. Pacjent to A4 B5 quattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakich wiele... Miałem na gwincie 8j 18" ET35 z oponą 225/40 i nic nie obcierało a nawet miałem wrażenie że da radę jeszcze trochę koło wywalić do zew. :whistling: Na przyszły sezon mam inne koła (7.5j x 17" ET45 opony 205/50 lub 225/45 ) z pewnych względów jestem zmuszony założyć dystanse. Pytanie tylko jakiej grubości dać dystanse żeby koło było maksymalnie wysunięte do zew. i przy okazji dalej nic nie tarło. Pacjent to A4 B5 quattro

15 mm dystans, to zewnetrzny rant felgi będziesz miał w zasadzie w tym samym miejscu, a konkretnie 1 milimetr głebiej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakich wiele... Miałem na gwincie 8j 18" ET35 z oponą 225/40 i nic nie obcierało a nawet miałem wrażenie że da radę jeszcze trochę koło wywalić do zew. :whistling: Na przyszły sezon mam inne koła (7.5j x 17" ET45 opony 205/50 lub 225/45 ) z pewnych względów jestem zmuszony założyć dystanse. Pytanie tylko jakiej grubości dać dystanse żeby koło było maksymalnie wysunięte do zew. i przy okazji dalej nic nie tarło. Pacjent to A4 B5 quattro

15 mm dystans, to zewnetrzny rant felgi będziesz miał w zasadzie w tym samym miejscu, a konkretnie 1 milimetr głebiej. :wink:

Czyli żebym miał na tej 17" zew. rant felgi w tym samym miejscu co na 18" to dystans powinien być 16mm?? Jesteś tego pewien ?? Jeżeli czegoś nie pomyliłem to z ET wynika że trzeba dołożyć +10mm ( różnica między et35 a et45 ) a z szerokości felgi + 0.5" jeżeli cal ma 2.54cm to różnica 0.5" wychodzi 1,27cm czyli mi wychodzi że dystans powinien mieć 22,7mm :eusathink: chyba że moje rozumowanie w tej kwestii jest nieprawidłowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,5 cala różnicy, czyli ,25 cala na zewnątrz i drugie tyle wewnątrz. :wink:

Albo inaczej. Jesli założysz koła o średnicy wiekszej o 1 cm niż wcześniej to samochód podniesie sie o 1 cm, czy o pół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany- na lato będzie alu 7,5x18 et40. Proponujecie wsadzać jakiś dystans...a jak tak to jaki? Auto siedzi na gwincie. Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...