Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

FELGI 17'' 5X112 AUDI A4 A5 A6 A7 A8 Q5 WARSZAWA (3024224738) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. witam czy felgi z tej aukcji beda pasowac do b7 chodzi mi o to et zeby kola nie byly schowane albo nie wystawaly za bardzo ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A przy 18' jakie w moim przypadku będzie najlepsze ET?

30, a teraz domyśl się jakiej szerokości mają być felgi do tego ET....

Wiem że temat troszke nie taki ale mam szybkie pytanie:

Czy moge założyć dystanse 5-10mm od mercedesa 5x112 otwór 66.6mm?

a gdzie niby chcesz je założyć?

Niby do A4 B6.

ale wiesz, że audi ma piaste 57 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy 18' jakie w moim przypadku będzie najlepsze ET?

30, a teraz domyśl się jakiej szerokości mają być felgi do tego ET....

Wiem że temat troszke nie taki ale mam szybkie pytanie:

Czy moge założyć dystanse 5-10mm od mercedesa 5x112 otwór 66.6mm?

a gdzie niby chcesz je założyć?

Niby do A4 B6.

ale wiesz, że audi ma piaste 57 mm?

Wiem dlatego pytam. Nie będzie tak że przy dystansach <10mm felga i tak bedzie wisiec na piaście a nie tym dystansie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dlatego pytam. Nie będzie tak że przy dystansach <10mm felga i tak bedzie wisiec na piaście a nie tym dystansie?

tylko i wyłącznie z tyłu i to max 5 mm, przy 10 mm już felga opiera się minimalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem juz felgi Ronal 7.5' a oponki 205x55 r16.Posiadam A4 b5 i pytanie do Was.Chce aby felgi były praktycznie równo z błotnikami,moze mm do srodka schowane:wink:

I jakie mam zastosowac do tego dystanse??

Arek a u mnie jakie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy 18' jakie w moim przypadku będzie najlepsze ET?

30, a teraz domyśl się jakiej szerokości mają być felgi do tego ET....

Wiem że temat troszke nie taki ale mam szybkie pytanie:

Czy moge założyć dystanse 5-10mm od mercedesa 5x112 otwór 66.6mm?

a gdzie niby chcesz je założyć?

Niby do A4 B6.

ale wiesz, że audi ma piaste 57 mm?

Wiem dlatego pytam. Nie będzie tak że przy dystansach <10mm felga i tak bedzie wisiec na piaście a nie tym dystansie?

Wiem dlatego pytam. Nie będzie tak że przy dystansach <10mm felga i tak bedzie wisiec na piaście a nie tym dystansie?

tylko i wyłącznie z tyłu i to max 5 mm, przy 10 mm już felga opiera się minimalnie

Więc max 5mm i tylko tył i może być otwór 66,6mm? Wtedy ori śruby będą dobre czy dłuższe potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi 7,5Jx17H2 ET56 czy podejdą do B7 na zawieszeniu 1BA? Ewentualnie jakie dystanse trzeba zastosować, felgi są od Audi prawdopodobnie od A3 stąd takie wysokie ET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy 245/40 18 et 27 szerokosc 8cali wejdzie do a4 b8??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem juz felgi Ronal 7.5' a oponki 205x55 r16.Posiadam A4 b5 i pytanie do Was.Chce aby felgi były praktycznie równo z błotnikami,moze mm do srodka schowane:wink:

I jakie mam zastosowac do tego dystanse??

Arek a u mnie jakie??

nie podałeś jednego najważniejszego parametru - ET

Więc max 5mm i tylko tył i może być otwór 66,6mm? Wtedy ori śruby będą dobre czy dłuższe potrzebne?

wystarczą ori

Felgi 7,5Jx17H2 ET56 czy podejdą do B7 na zawieszeniu 1BA? Ewentualnie jakie dystanse trzeba zastosować, felgi są od Audi prawdopodobnie od A3 stąd takie wysokie ET.

nie ewentualnie tylko musowo muszą być dystanse min 20 mm

Panowie czy 245/40 18 et 27 szerokosc 8cali wejdzie do a4 b8??

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie felek 6Jx17; ET 48, od S3, jaka oponka na to? zawiech -35 :wink:

Jak to będzie wyglądało, wystają, schowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam felgi 17" ET40 7J opony 235/45 auto obniżone na gwincie.. Chciałem wsadzić na przód 10mm i tył 15mm. Niestety z przodu piasta odstaje 13mm i zostanie za mało kołnierza centrującego tym bardziej że musi wejść jeszcze pierścień, a z tyłu piasta ma 16mm i dystans 15mm nie dojdzie do piasty. Co proponujecie, może przód 5mm, a tył 10mm tylko czy to nie za mało? Wydaje mi się, że na przód 15mm i tył 17mm będzie obcierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy!!! Małe pytanko. A4 B6 Avant, zawias 1BE, fele ori S-line 17 cali; 7,5J; ET-45; oponki 225/45/17. Jaki dystans dać na przód i tył żeby wysunąć trochę kółka w kierunku nadkola, ale żeby mi nic nie obcierało?? Zastanawiałem się nad 17-20mm tył i 15mm przód. Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie felek 6Jx17; ET 48, od S3, jaka oponka na to? zawiech -35 :wink:

Jak to będzie wyglądało, wystają, schowane?

z którego S3, 8L czy 8P?

Witam. Mam felgi 17" ET40 7J opony 235/45 auto obniżone na gwincie.. Chciałem wsadzić na przód 10mm i tył 15mm. Niestety z przodu piasta odstaje 13mm i zostanie za mało kołnierza centrującego tym bardziej że musi wejść jeszcze pierścień, a z tyłu piasta ma 16mm i dystans 15mm nie dojdzie do piasty. Co proponujecie, może przód 5mm, a tył 10mm tylko czy to nie za mało? Wydaje mi się, że na przód 15mm i tył 17mm będzie obcierać.

na początek zmienił bym opony na odpowiednie do twoich felg, a co do dystansów to 5 i 10 będą ok.

Witam koledzy!!! Małe pytanko. A4 B6 Avant, zawias 1BE, fele ori S-line 17 cali; 7,5J; ET-45; oponki 225/45/17. Jaki dystans dać na przód i tył żeby wysunąć trochę kółka w kierunku nadkola, ale żeby mi nic nie obcierało?? Zastanawiałem się nad 17-20mm tył i 15mm przód. Z góry dzięki za odpowiedzi

masz te koła na samochodzie założone?

---------- Post dopisany at 13:40 ---------- Poprzedni post napisany at 13:34 ----------

Nie, to będzie zestaw na lato.

inaczej zapytam, masz te koła w garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie felek 6Jx17; ET 48, od S3, jaka oponka na to? zawiech -35 :wink:

Jak to będzie wyglądało, wystają, schowane?

z którego S3, 8L czy 8P?

Witam. Mam felgi 17" ET40 7J opony 235/45 auto obniżone na gwincie.. Chciałem wsadzić na przód 10mm i tył 15mm. Niestety z przodu piasta odstaje 13mm i zostanie za mało kołnierza centrującego tym bardziej że musi wejść jeszcze pierścień, a z tyłu piasta ma 16mm i dystans 15mm nie dojdzie do piasty. Co proponujecie, może przód 5mm, a tył 10mm tylko czy to nie za mało? Wydaje mi się, że na przód 15mm i tył 17mm będzie obcierać.

na początek zmienił bym opony na odpowiednie do twoich felg, a co do dystansów to 5 i 10 będą ok.

Witam koledzy!!! Małe pytanko. A4 B6 Avant, zawias 1BE, fele ori S-line 17 cali; 7,5J; ET-45; oponki 225/45/17. Jaki dystans dać na przód i tył żeby wysunąć trochę kółka w kierunku nadkola, ale żeby mi nic nie obcierało?? Zastanawiałem się nad 17-20mm tył i 15mm przód. Z góry dzięki za odpowiedzi

masz te koła na samochodzie założone?

---------- Post dopisany at 13:40 ---------- Poprzedni post napisany at 13:34 ----------

Nie, to będzie zestaw na lato.

inaczej zapytam, masz te koła w garażu?

Tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :)

mamy ładną pogode więc proponuje przewietrzyć się i założyć jedno takie koło na przód i tył i samemu zmierzyć ile jest od opony do błotnika i będziesz wiedział jakie dystanse możesz zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja wiem ;) Chodziło właśnie o to, że może ktoś ma jakieś doświadczenia i wiedzę w tej sprawie i obejdzie się bez przykładania i pomiarów, bo z moim szczęściem to i tak bym coś zchrzanił :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie będę zakładał nowego tematu spytam tutaj:

B7

Felga: 17 cali szerokość 7,5 et45

Opony: 225/45/17

Czy jakieś dystanse zakładać, żeby ładnie wyglądało?

10mm przód

15mm tył?

Czy inne wymiary?

Jaki rodzaj dystansów, przelotowe? Z kołnierzem, czy przykręcane do piasty?

Przy tych ostatnich nie musiałbym śrub zmieniać i tych zabezpieczających również.

Prosiłbym o pomoc bo kompletnie zielony jestem, te przykręcane wydają mi się solidniejsze, ale chyba stosuje się je przy szerszych dystansach.

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy coś tutaj nie gra, ja po zadaniu pytania w wątku więcej nie odpisywałem, nie wiem skąd te odpowiedzi "Zamieszczone przez scq

Nie, to będzie zestaw na lato." i Zamieszczone przez scq Tak :)" :shock3: - jakiś chochlik forum chyba.

Odpowiadając na pytania felgi dokładnie te Felgi alu aluminiowe 17' cali Audi S3 A3 A4 A6 A8 (3044951439) - motoAllegro W garażu ich nie mam, przymierzam się do zakupu. Ale najpierw muszę zasięgnąć języka co i jak u Was Pany :wink:

up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pytanie do znawców tematu , stoje przed kupnem felg i chciałbym się podpytać , jakie kupic felgi do AUDI a4 b6 sedan , chcialbym 18 albo 19 , mam obnizone troszke zawieszenie na sprezynach EIBACH i pytanie , ori et to 35 , czyli przy 19 musialbym sie tego trzymac ?(zeby nie obcieralo), a przy 18 moglo by byc wieksze zeby autko wygladalo troszke inaczej , wczeniej mialem A4 B5 i pamietam ze bralem inne et i wtedy wizualnie bylo duzo lepiej ( i nie obcieralo , ale moze to dlatego ze raz na rok jedzie wiecej osob niz 2 w aucie) Pozdro dzieki z gory za podowiedzi :D Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...