Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ale ma większy otwór centrujący czy konieczne są pierścienie czy to tylko ściema? (w końcu i tak felgę trzymają śruby)

to załóż koła na samych śrubach beż pierścienia i wybierz się na przejażdżkę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy konieczne są pierścienie czy to tylko ściema? (w końcu i tak felgę trzymają śruby)

tak , felge trzymają śruby ale pomyśl , czy dziury na sruby w feldze są wywiercone idealnie w taki sposób , ze śruba wchodzi w otwór i nie drgnie nawet o dziesiątą częśc milimetra na boki ???? czy jakis luz jest ???? :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał dobrych pierścieni na Twoim miejscu. Prawidłowo koło ma sie opierac na piaście a śruby mają je na nim osadzac. Jesli bez pierscieni chcesz to musisz pilnowac śrub by były dobrze dokręcone i równo. I jak kolega pisze wyżej by śruby idealnie pasowały w feldze. :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bez pierscieni chcesz to musisz pilnowac śrub by były dobrze dokręcone i równo. I jak kolega pisze wyżej by śruby idealnie pasowały w feldze. :przebiegly:

nie ma sznas zeby tak dłużej jezdzić :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to powiedzcie mi czy te plastikowe pierścienie centrujące z allegro po 10zł za sztukę spełnią dobrze zadanie czy to szmelc i powinny być metalowe??[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2011, 12:07_________________________________________________kolego moskal jakie Ty masz felgi bo skoro masz s4 Q to z tyłu masz tyle miejsca co u mnie więc możesz mi podpowiedzieć czy zmieszczą się 17 7" z et40 czy musi być 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to powiedzcie mi czy te plastikowe pierścienie centrujące z allegro po 10zł za sztukę spełnią dobrze zadanie czy to szmelc i powinny być metalowe??

nie musza byc metalowe , wazne jest aby były wykonane dokładnie ( te z allegro są ok ) ten element nie pracuje i nie jest wazne z jakiego jest materiału , zakładasz felge równo , dokrecasz i finał :good: ja zawsze miałem pierscienie z tworzywa :wink4:

kolego moskal jakie Ty masz felgi bo skoro masz s4 Q to z tyłu masz tyle miejsca co u mnie więc możesz mi podpowiedzieć czy zmieszczą się 17 7" z et40 czy musi być 35

ja mam AVUS-y i one maja chyba parametry 17/7,5 ET35 , wiec 17/7/ ET40 zmieści sie na spokojnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam małą rozkmine otóż mam w B6 na tyle felgę 18" 9J ET42 z oponą 235/40. Jest niby ok ale chciałbym ją wypchnąć troszke do zewnątrz aby troszkę polepszyć wygląd ale między innymi dlatego że nie mogę założyć dekielka bo przeszkadza pierścionek centrujący. Więc jaki dystans potrzebuje aby koło było mniej więcej na obrysie auta i żeby nic nie przycierało? Miałem ściągnąć koło i samemu próbować i mierzyć ale pytam bo może akurat ktoś już to przerabiał.. Z góry thx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam małą rozkmine otóż mam w B6 na tyle felgę 18" 9J ET42 z oponą 235/40. Jest niby ok ale chciałbym ją wypchnąć troszke do zewnątrz aby troszkę polepszyć wygląd ale między innymi dlatego że nie mogę założyć dekielka bo przeszkadza pierścionek centrujący. Więc jaki dystans potrzebuje aby koło było mniej więcej na obrysie auta i żeby nic nie przycierało? Miałem ściągnąć koło i samemu próbować i mierzyć ale pytam bo może akurat ktoś już to przerabiał.. Z góry thx :)

nie zdejmując koła zmierz po prostu ile mm masz od felgi do nadkola i już będziesz wiedział jaki dystans możesz założyć :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-rek, z tego co zmierzyłem wychodzi że potrzebuje 2cm czyli jak mam teraz ET42 to będę miał 40 right? Nikt nie kombinował z 9" kołem na tyle w B6? Jeśli dam 2cm rant felgi będzie równo z obrysem tylko czy nic nie będzie przycierać? Dodam że planuje sprężynki -35..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-rek,[/b] z tego co zmierzyłem wychodzi że potrzebuje 2cm czyli jak mam teraz ET42 to będę miał 40 right?

:no:

z ET 42 po włożeniu dystansu 2 cm zmieni się na ET 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktoza coś mi się porypało :confused4: chyba jednak ściągne koło i będę podkładał coś i mierzył aż wyjdzie ok bo tak z kołem na oko nie da rady...

EDIT:

Z tego co wyczytałem/wypatrzyłem na forum to ET35 powinno być ok czyli jakieś 7mm dystansu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy fele 19" et30 i 8,5j dadza rade w b7 ? czy trzeba bedzie poszerzac nadkola jak to robił patrox ?

rozmiar opony 235/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy fele 19" et30 i 8,5j dadza rade w b7 ? czy trzeba bedzie poszerzac nadkola jak to robił patrox ?

rozmiar opony 235/35

będzie na styk i może przycierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy fele 19" et30 i 8,5j dadza rade w b7 ? czy trzeba bedzie poszerzac nadkola jak to robił patrox ?

rozmiar opony 235/35

będzie na styk i może przycierać

czyli trzeba poszerzyć nadkola ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a na przykład 245/40/r18 et 45 8 cali :kox:

co wy na to ?

[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 15:48_________________________________________________chociaż myślę ze przy tym baniaku to są fele 8 calowe

będzie ok ale opony powinny być węższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...