Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Rederyk78 napisał:

Panowie takie pytanie na szybko: w quattro jak daje dystanse do przodu muszę dać też dystans z tyłu? Dystans 5 mm

Istotne są obwody kół, ich osadzenie nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Czy takie felgi mi będą pasowały 7.0Jx17H2 ET54  205/50/17? Jaki jest zakres ET w A4  B8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Nie wiem, czy to odpowiednie miejsce na takie pytanie. Chciałbym założyć dystanse do auta (przód + tył). Auto to Audi A4 B6 1.9 TDI quattro. Felga: 7,5Jx17H2 ET 43 (17cali). Jest to ta felga: http://www.original-felgen.com/8e0601025ac1h7.html

Zawieszenie: 1BV.

Chcę, aby było równo z nadkolem (tak, aby nie było mandatu w razie czego :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć [emoji4]
Nie wiem, czy to odpowiednie miejsce na takie pytanie. Chciałbym założyć dystanse do auta (przód + tył). Auto to Audi A4 B6 1.9 TDI quattro. Felga: 7,5Jx17H2 ET 43 (17cali). Jest to ta felga: http://www.original-felgen.com/8e0601025ac1h7.html
Zawieszenie: 1BV.
Chcę, aby było równo z nadkolem (tak, aby nie było mandatu w razie czego [emoji4] )







Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,przeczytałem większość wątków z tematu znaczenie ET ale ciężko mi się doszukać odpowiedzi na rozwiązania mojego problemu więc mam nadzieję, że ktoś mnie poratuje. Mianowicie, samochód Audi A4 B7 Avant s-line felgi fabryczne 18'' ,opis wewnatrz felgi 8.0Jx18H2 ET43 opony 18'' 235/40 chciałbym zmienić o rozmiar mniejsze mam na oku 17'' felgi 8Jx17H2 ET26 opony 225/45  felgi pochodzą z A4 B8 więc teoretycznie powinno być ok jednak zastanawia mnie duża różnica ET, miałem już kiedyś problem z poprzecieranymi nadkolami więc wole wypytać tym bardziej w s-line, gdzie miejsca w nadkolach jest nieco mniej. Za wszelkie sugestie będę wdzięczny i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szumek28 napisał:

tym bardziej w s-line, gdzie miejsca w nadkolach jest nieco mniej

Że co? :blink:

2 minuty temu, szumek28 napisał:

8Jx17H2 ET26 opony 225/45

Tył wejdzie, przód będzie wystawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne to i sprawdzone, że nie wejdzie ,sorki że tak dopytuję ale znalazłem komplecik 17 ''w super cenie i szkoda będzie jak nie wejdą  :(
A co do zawieszenia w s-linie to nie jest ono obniżone fabrycznie o 20mm takie informacje wyczytałem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A co do zawieszenia w s-linie to nie jest ono obniżone fabrycznie o 20mm takie informacje wyczytałem ??


Jest obnizone o 20mm.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, szumek28 napisał:

A co do zawieszenia w s-linie to nie jest ono obniżone fabrycznie o 20mm takie informacje wyczytałem ??

Zabrzmiało to jakby nadkola miały być jakieś mniejsze. :cwaniak:

1BE ma obniżenie -20mm ale to akurat nie robi żadnej różnicy w tym przypadku. Przy większym obniżeniu nawet lepiej bo koła przednie chowają się w nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności, nie ma szans żeby ET26 pasowały do ET 43? Sprzedawca zapewnia że pochodzą z A4 z tym że B8, sorki że tak męczę ale chcę być pewny zanim fajne aluski za rozsądną cenę pójdą w niepamięć.
Ok panowie już wszystko wiem, dzięki wielkie za pomoc.

Edytowane przez szumek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Posiadam a4 b7 3.0tdi założone felgi to oryginalne audi 16 nie mam pojęcia jakie ET na nich jest, chciałbym na lato zmienić na 17 - 7.5 cala teraz pytanie do Was jakie ET to audi ma w oryginale na 17 ? i jaka opona powinna na takich felgach się znaleźć ?  235/45/17 ? czy da się węższa założyć bez problemów, komfortu jazdy, przekłamania licznika ? (nie jestem ekspertem- pytam) 235 trochę szeroki lacz i nie fajnie na koleinach się jeździ. Generalnie interesują mnie tylko jedne felgi które jest ciężko dostać bo są już stare od s4 2006 Ronal te felgi z tego co się orientuje maja ET 45, miałem takie same na audi a3 tylko ze były od S3 :P   i się po prostu przywiązałem :)  takie jak na zdjęciu poglądowym. Chciałbym tak je ustawić aby delikatnie wystawały tak jak na zdjęciu mojego starego auta (oczywiście aby nic mi nie tarło :P ) Ps. mniejsze ET = koło do zewnątrz ? większe ET koło do środka ?

Znalezione obrazy dla zapytania audi s4 2006 b7 felgi

 

    52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomektm napisał:

mniejsze ET = koło do zewnątrz ? większe ET koło do środka ?

Zgadza się.

4 minuty temu, tomektm napisał:

jaka opona powinna na takich felgach się znaleźć ?  235/45/17 ?

Taki rozmiar zaleca producent.

4 minuty temu, tomektm napisał:

jakie ET to audi ma w oryginale na 17 ?

Najczęściej w A4 przy oryginalnych felgach 17" 7.5J et wynosi 43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego wychodzi ze mogę założyć takie felgi, a aby delikatnie wystawało rozumiem że potrzebny jest dystans powiedzmy 3mm ? aby nic nie tarło? a jakie gumy polecacie na te felgi aby było ok? bo 235 to naprawdę szeroki lacz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeroki? Dla mnie we Wrocławiu, gdzie drogi są mocno średnie, jeździ się bosko. Nie rozumiem biadolenia o problemach z tym rozmiarem. Kupiłem auto na oponie 225, ja wrzuciłem zalecany przez producenta 235 i nie widzę negatywów, tylko same plusy - wygląd, przyczepność. Przy oponie 235, feldze 8J i ET 35 felgi praktycznie równają się z błotnikami.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2017 o 10:53, nitroo napisał:

Szeroki? Dla mnie we Wrocławiu, gdzie drogi są mocno średnie, jeździ się bosko. Nie rozumiem biadolenia o problemach z tym rozmiarem. Kupiłem auto na oponie 225, ja wrzuciłem zalecany przez producenta 235 i nie widzę negatywów, tylko same plusy - wygląd, przyczepność. Przy oponie 235, feldze 8J i ET 35 felgi praktycznie równają się z błotnikami.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Pisałem o feldze 17" 7.5J, a przy 18" 8J nie masz troszkę obnizonego auta? przy 18 jesli sie nie obnizy nie bedzie duzej szczeliny pomiedzy kołem a blotnikiem ?

Edytowane przez tomektm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja gdzieś napisałem, że mam felgi 18"? Nie. Mam 17" i seryjne zawieszenie 1BA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie koledzy: czy felgi o takich parametrach: 5x112 18 8.5 j et 35 , podejdą bez problemu do b7?jakie najlepsze oponki na takie felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejde bez problemu :):good: Jeszcze bedziesz chcial dystans wrzucac. Wedlug mnie najlepiej 225/40.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...