Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.02.2017 o 22:03, wujekwieza napisał:

19' 9,5 et40 opona 245/40 ?? Nie będzie nic obcierało itd. ?

Będzie spoko ziomek ewentualne możesz dac 235 ja mam 245 40 9.5j zakładam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Mam pytanie odnośnie alufelgi jak i opon. A mianowicie chce kupić Alufelgi w rozmiarze 17 i mam do kupienia Opony 215/50/17 . Z tego co wiem do A4 Avant B7 opcjonalne rozmiary to 205 i 225 przy 17 calach.  Proszę o pomoc was , ponieważ nie wiem czy opona 215/50/17 będzie dobra. Podaje link do aukcji alufelg jakie bym chciał kupić.

Felgi

http://allegro.pl/audi-orginal-q5-a4-a6-tt-q3-7x17-et-37-kute-af-i6704587685.html#thumb/4

 

Takie opony mogę kupić używane w b.dobry stanie.

http://www.oponeo.pl/model-opony/kumho-ku31?gclid=CK_JmqvzxtICFUhlGQodflsDEw

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, siela napisał:

Proszę o pomoc was , ponieważ nie wiem czy opona 215/50/17 będzie dobra

Lepszego zamiennika ori rozmiaru 235/45/17 nie znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 215/50/17 nie kupować? , tylko 235/45/17 to trochę dużo chyba jak na nasze drogi :D Tym bardziej ze cały czas po mieście jeżdżę a nigdy nie miałem do czynienia z takim dużym rozmiarem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalny rozmiar. Idealnie klei do drogi. 225 i 205 nigdy nie były zakładane na 17" w B7 przez fabrykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam tylko dla tego że na Oponeo propozycja rozmiarów jest duża a na tabliczce w Audi mam wlasnie 235 dla tego myślałem ze 215 to nic takiego się nie stanie . Tak jest na oponeo

 

Rozmiary opcjonalne:

205/50 R17

225/45 R17

225/40 R18

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, siela napisał:

 

Czyli 215/50/17 nie kupować?

 

Przecież napisałem że to idealny zamiennik.Sam na takich śmigam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem wcześniej. Dzięki wielkie za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na rozmiar Oponeo, tylko na wlepę z drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wlepce przy rozmiarze 17 cali jest 235/45/ trochę za szerokie jak na Polskie drogi ale to moje zdanie który ma znikome pojęcie na temat opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, siela napisał:

Na wlepce przy rozmiarze 17 cali jest 235/45/ trochę za szerokie jak na Polskie drogi ale to moje zdanie który ma znikome pojęcie na temat opon.

Co to znaczy, że opony są "za szerokie jak na Polskie drogi"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, misku napisał:

Co to znaczy, że opony są "za szerokie jak na Polskie drogi"?

Większość dróg w Polsce jest przestarzała pod mniejszy tonaż niż na zachodzie, a i często nowsze były robione przy przekrętach, tak więc spora część dróg ma mniejsze lub większe koleiny, w których im szersza opona, tym gorzej się jeździ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej myślę o wybojach,nie równościach itp żebym nie czuł się jak w czołgu na drodze :) . Tak jak zaznaczyłem że nie miałem takich opon ani nie miałem okazji przejechać się autem który posiadał taki rozmiar opon. A jak patrzę na drogi w trójmieście..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci podpowiem.

Zrezygnowałem z 235/45/17 na rzecz 215/50/17 bo to idealny zamiennik

A z tego względu że na tym drugim jest większy komfort jazdy na kiepskich drogach (koleiny itp).

Jest węższa i wyższa, zawiecha mniej po d*pie dostaje od 235.

Do tego licznik mniej przekłamuje, a nawet prawie pokazuje faktyczną prędkość porównując do GPS .

Pisałem w wielu tematach o tym, i nawet zdjęcia wrzucałem na potwierdzenie.

Fakt faktem, ten rozmiar jest drogi.

Decyzja należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleiny rozumiem. Z szerszymi jest gorzej. Ale z nierównościami jest wręcz odwrotnie. Im szersze, tym większy komfort, ponieważ zapobiegają wpadaniu w małe dziury w jezdni, a przejeżdżanie po drobnych nierównościach nie przekłada się na drżenie kierownicy. Wadami szerszych opon jest większa podatność na aquaplaning no i te koleiny.

Inną sprawą jest, że często szersze opony mają niższy profil i to z tego powodu ten komfort się zmniejsza.

Gdybym miał wybierać, to wyższy profil (wyższy komfort i oszczędzanie zawieszenia na tych naszych dziurawych drogach), a jeśli profile są takie same, to szersze opony (lepsza przyczepność na suchym i przenoszenie momentu na asfalt i lepsze hamowanie). Oczywiście wszystko w ramach norm dla danego modelu.

Ja jeżdżę na 245/40 R18. Na początku byłem przerażony tym profilem, ale okazało się, że nie jest tak źle (tyle, że u mnie większość to autostrada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jak bym jeździł po drogach ekspresowych to bym nawet się nie zastanawiał i brał większy rozmiar opony , natomiast w chwili obecnej większość tras to miasto jak zacznie sie sezon to pewnie wypady na weekend i ewentualnie urlop dla tego szukam najlepszego rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka:)

udało mi się wyrwać felgi z oponami z golfa VI za smieszne pieniążki

opony 205/55 r 16 a felgi   6.5Jx16H2 ET50 i teraz pytanie bo w ten otwór centrujący wchodzi tylko kawałek felgi i czy tak można jeździć??

http://vlep.pl/c8o2ay.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fido napisał:

Tak ma być

Nie odpadnie koło? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...