Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

witam, panowie pytanko, czy do a4 b6 wejdzie felga na tyl 19" 8.5 ET 35 na gumie 235/35?

Wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie 8,5" 18" ET35 na gwincie AP bedzie przycierać? Czy dystans dać mnieszy zeby zrobić et40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 8,5" 18" ET35 na gwincie AP bedzie przycierać? Czy dystans dać mnieszy zeby zrobić et40?

Będzie ok

Na oponie 225 :wink: na 235 nie wiem ale też nie powinno bybyć niespodzianek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 8,5" 18" ET35 na gwincie AP bedzie przycierać? Czy dystans dać mnieszy zeby zrobić et40?

Będzie ok

Na oponie 225 :wink: na 235 nie wiem ale też nie powinno bybyć niespodzianek

przy oponie 225/40/18, na wysokości od ziemi do błotnika ok 62cm - koło będzie prawie na równo z błotnikiem. Niżej auta nie posadzisz, ewentualnie daj 215/40

Edytowane przez prezesik18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 8,5" 18" ET35 na gwincie AP bedzie przycierać? Czy dystans dać mnieszy zeby zrobić et40?

Nie do końca sprecyzowane pytanie. Wszystko zależy, jak masz gwint skręcony :facepalm: Jeśli masz mocną glebę, to o przycierke nie trudno. Generalnie przy oponie 225/40/18 i delikatnie niżej od 1BV to ET 30 nie stanowi problemu, kwestia obniżenia auta...ale przy Twoim ET powinno być OK :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dystanse dajecie jakieś markowe czy taniocha z aledrogo?

2. Czy koła /piasty przód vs. tył są względem siebie równoległe?

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam w dobrej kasie do zabrania felgi 18 cali ET 43 szerokość 8''. Opony szerokie 255/45/18.Pierwsze pytanie to czy wejdzie coś takiego do a4 b6 sedan? Zawias póki co seria ale docelowo będzie -20 do -30 mm max. Felgi mi się bardzo podobają ale za sezon lub góra 2 opony do zmiany i myślę o 235/40/18. Drugie pytanie to czy taka konfiguracja ma sens na takiej szerokiej feldze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kolego Felga ma odpowiedni rozmiar natomiast opony 255/45/18 to nie jest size do A4 B6/7.

Nawet jak obniżysz auto to przy 235/40/18 i przy 8 cali feldze będzie idealnie :D

PS. Przy tej szerokości możesz nawet dystans założyć np. 10 mm,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8j to nie jest szeroka felga :wink: co do obecnej opony to nie bardzo. Jak go obniżysz to spokojnie dystans na przód 15mm i 20mm na tył założysz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Mam w b6 założone opony 235/45/17 na felach 7,5J ET45. Chciałbym kupić felgi 16" na zimówki 215/55. Już wiem, że ET35 powinno być ok,


1. czy takie felgi będą dobre ?


http://allegro.pl/audi-a4-a6-b7-b6-c5-c6-felgi-alu-7jx16h2-et35-nowe-i6129346383.html


2. Warto czy lepiej szukać czegoś innego ?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...to stary temat ale pytam bo jestem od nie dawna posiadaczem mojej a4 b7 avant....teraz mam opony 195/55/16 a felgi 16"7j et42 i powiem że troche to nie ciekawie wyglada koło jest za bardzo jest z chowane jakie felgi kupic z jakim et?????Myslałem na et35...bedzie to dobrze wygladało...????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSzyszko zależy jaką będziesz miał szeroką felge, bo nie każda felga z et 35 będzie wyglądać extra. Przyjęło się ze et 35 pasuje,tko jedna felga z tym et jest miodzio a druga będzie srednia

Dla mnie teraz doradzanie to jak wróżenie z fusów


Np: 7,5j et35 ma ~15mm do krawędzi blotnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...sprawdzałem teraz jaką mam dokładnie felgę 7j et42 16" i nie wygląda to fajnie...czytałem na forum i wszyscy twierdza że et35 będzie dobrze wyglądało....http://allegro.pl/345-mg-nowe-felgi-16-5x112-audi-a3-a4-a6-a8-rs4-i6053792207.html znalazłem coś takiego co o tym myślicie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przejrzałem wątek ale nie znalazłem takiego zestawienia. Czy 18" 9j et38 plus opona 225/40 wejdzie na tył do b5 avant quattro? Na chwilę obecną jest 1be, w planach gwint

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeczytałem ostatnie 20 stron tego tematu, ale nie znalazłem odpowiedzi wiec pytam ;) Planuje kupić felgi firmy MAK, czy felga 8.00x17 et 30 podejdzie do a4 b6 seryjne zawieszenie (nie planuje zmieniać) ? czy lepiej poszukać 8.00x17 et 35 ? (opony jakie mam to 235/45 r17). Nie chciałbym mieć później problemów przy skręcaniu ;P (wolę mieć jakiś zapas w nadkolu)
Wie ktoś coś o jakość felg firmy MAK ? bo wujek google nie znalazł wiele opinii na temat felg tej firmy, a nie chciałbym aby przy pierwszym spotkaniu z krawężnikiem felga była do prostowania.

Z góry dziękuje za wszelkie informacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...sprawdzałem teraz jaką mam dokładnie felgę 7j et42 16" i nie wygląda to fajnie...czytałem na forum i wszyscy twierdza że et35 będzie dobrze wyglądało....http://allegro.pl/345-mg-nowe-felgi-16-5x112-audi-a3-a4-a6-a8-rs4-i6053792207.html znalazłem coś takiego co o tym myślicie..?

ja myślę że za taką cenę znajdziesz OEM w dobrym stanie, który przeżyje ten wynalazek o 10 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochod to audi a4 b5 avant 1999

oryginalna felga to 6J x 15 H2 ET45

chce wlozyc 17 cali 7,5J ET 45

http://allegro.pl/komplet-felg-audi-5x112-et45-7-5jx17-wys-gratis-i6174449166.html

bedzie to pasowac ?? chcę żeby koła delikatnie wystawały poza obrys lub byly na równi. Przy okazji jaki kapec do takich felg jesli pasują ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąskie felgi, wrzucisz na to gumę 215/40 i będzie spoko wyglądać:

http://tyrestretch.com/7.5-215-40-R17/7.5-215-40-R17-Nexen-N5000/

+ dystans ok 15-20mm i nie będą schowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...