Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 2.8 APR QUATTRO LY9B Clear


Sebalbn

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Sebalbn napisał(a):

Też szukałem KW od około roku, niestety u nas na rynku tego brakuje jak i w sumie wszystkich części do a4/s4 b5... Gwint znalazłem i zamówiłem z DE 😁 Co do znaczka, nadal się zastanawiam... Ale to detal, zawsze można zamontować 😁

Zdradź jeszcze sekret co to za daszek na klapie.

Polecam jeszcze zmianę tylnej wycieraczki wraz z silniczkiem na tą z Q5.

Edytowane przez tasior87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest lotka z firmy MS DESIGN, na wzór rs4 b5, niestety ty Ori rs4 już nie są nigdzie dostępne... Trafiła się taka i siadła akurat 😁

A podpowiedź tylko czym różni się silniczek i ramię wycieraczki od Q5? 

Z przodu mam z Passata fl i faktycznie jest różnica, lepiej zbierają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebalbn napisał(a):

To jest lotka z firmy MS DESIGN, na wzór rs4 b5, niestety ty Ori rs4 już nie są nigdzie dostępne... Trafiła się taka i siadła akurat

Ładnie to siedzi?

 

Godzinę temu, Sebalbn napisał(a):

A podpowiedź tylko czym różni się silniczek i ramię wycieraczki od Q5? 

Silniczek jest p&p ale pozycję 0 ma z prawej strony. Dzięki temu można zamontować nowsze ramię. U mnie w temacie możesz zobaczyć. 

 

WWW.OLX.PL

60 zł: 60 zł: ORYGINALNE RAMIĘ WYCIERACZKI TYLNEJ do: AUDI Q5 8R. Idealnie pasuje do AUDI A4 B6, B7-...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, udało się zrobić jakieś zdjęcia w troszkę lepszej jakości więc wrzucam :thumbup1:

IMG-20231127-WA0002.jpg

IMG-20231127-WA0003.jpg

IMG-20231127-WA0004.jpg

IMG-20231127-WA0005.jpg

  • Pomoc techniczna 1
  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ciąg dalszy przygotowań na sezon, teraz czas na poprawę fabryki we wnętrzu auta. Wleciał komplet 6 głośników i bedą na razie zasilane z radia 2 din. Z racji rego, że seryjne głośniki maja 25 lat pora na zmiany ! Na przód poszły głośniki Audio System R130EM EVO2 - odseparowane midbasy 130mm i do tego 2x tweeter w miejsce oryginalnych. Z tyłu  Audio System CO165EVO 165mm głośniki współosiowe z racji tego, że nie ma miejsca w tylnych drzwiach na osobne tweetery. Na ten moment będzie to zasilane z radia 2 DIN Kenwood DMX8021DABS bez dodatkowego  wzmacniacza - ale planuje zakup wzmaka i tuby do bagażnika w nie dalekiej przyszłości. Po radach specjalisty od Car Audio zdecydowałem się na użycie  maty alubutylowej 2mm i pianki wygłuszającej na drzwi oraz boczki w celu wygłuszenia i obciążenia boczka aby uzyskać lepszy efekt zmiany głośników. Tutaj udało mi się porobić zdjęcia z prac , powiem szczerze, że te głośniki wlazły mocno na styk - są zdecydowanie większe i mają dużo bardziej masywny magnes niż ori. Radio jeszcze nie założone bo aktualnie cały środek auta jest w proszku. Kolejna modyfikacja w środku to czarny sufit jak w s4. Do obszycia poszła również podsufitka + słupki A , decyzja zapadła i będzie to czarna alkantara. Udało mi się również kupić ori lampki + rączki i słoneczka i kilka innych plastików w kolorze czarnym od S4 B5. Mam nadzieję, że na początku marca już będzie wszystko na miejscu...

 

 

IMG-20240213-WA0000.jpg

IMG-20240213-WA0002.jpg

IMG-20240213-WA0007.jpg

IMG-20240213-WA0009.jpg

IMG-20240216-WA0002.jpeg

20240217_223201.jpg

20240217_223210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak to będzie grało w komplecie z tymi dwudrożnymi głośnikami w tylnych drzwiach. Mam u siebie dokładnie te same głośniki, tylko w sedanie i te dwudrożne są w tylnej półce, zastąpiły tam fabryczne, które również były dwudrożne. Całość gra bardzo okej, wraz z subwooferem w bagażniku, ale czasem zastanawiam się, czy nie byłoby jeszcze lepiej, jakbym te dwudrożne głośniki władował do drzwi, a w półce zostawił puste otwory, które wpuszczą więcej basu do kabiny.

 

Jeśli myślisz iść w sub + wzmacniacz możesz tak jak ja kupić pięciokanałowy CO600.5, który spokojnie zasili wszystkie głośniki + subwoofer. Co do głośnika niskotonowego w mojej opinii 10" wystarczy spokojnie w Avancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Udało się finalnie poskładać wnętrze, jestem bardzo zadowolony z efektu i tych modyfikacji. Czarna alkantara na podsufitce robi robotę, od razu lepiej to wygląda. Obszyte są też słupki A oraz uszczelki drzwi więc zrobiona jest całość. Plastiki, daszki i lampki udało się wyrwać ori S4 więc obyło się bez kombinacji i lakierowania. Co do aktualnego systemu audio - jest przepaść w porównaniu z ori sprzętem. Głośniki na samym radiu mają zadowalającą moc oraz bardzo czysto grają. W dodatku dzięki DSP które jest wbudowane w radio mamy bardzo dużo możliwości regulacji pasma dźwięku oraz podbijanie danych partii które nas interesują. Dodatkowy plus radia to oczywiście android auto oraz sterowanie głosowe i wbudowany zestaw głośnomówiący. Mikrofon został zainstalowany na słupku i nie rzuca się w oczy. Antena GPS przeczepiona jest pod deską, pod poduszką powietrzną pasażera, nie ma problemów z sygnałem. W weekend było trochę pogody więc udało się umyć auto pierwszy raz po zimie. Tutaj wrzucam kilka fotek jak to wyszło.

Docelowo w środku planuje jeszcze i obić kierownice + mieszek oraz zmienić te drewniane dekory na black piano albo ori s4 carbonowe ale to z czasem... Na sezon planuje jeszcze trochę skręcić gwint z przodu bo wydaje mi się, że stoi wyżej niż wcześniej przed wymianą na KW.

IMG-20240318-WA0004.jpg

IMG-20240318-WA0006.jpg

IMG-20240318-WA0005.jpg

IMG-20240318-WA0007.jpg

IMG-20240318-WA0008.jpg

IMG-20240318-WA0010.jpg

20240318_190416.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się fura prezentuje, podoba mi się spasowanie z tymi felgami :)

Wnętrze po zamianach wygląda rasowo, jednak czarna podsufitka robi robotę. Nawet z tymi dekorami nie jest tak źle, ale zawsze można niedużym kosztem folię walnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...