Jump to content
0
Binecki40

Szkoda całkowita ? czy słusznie ?

Recommended Posts

Witam miałem wypadek , facet usnął za kierownica uszkadzając mi cały lewy bok , wspomaganie również przestało działać znajomy mechanik stwierdził że pompa .... Dziś otrzymałem informacje z ubezpieczalni o szkodzie całkowitej ..... Także proszę o rady czy da się walczyć z NIMI o naprawę , jakieś sugestie, podpowiedzi? 2.0 alt 255 tys benz 2002 . Auto normalnie jeździ etc.... foto w załącznikach  . 2 drzwi wymiana , blotnik , kurtyny ....

20190114_134657.jpg

20190114_134716.jpg

20190114_135544.jpg

20190114_135610.jpg

20190116_143555.jpg

20190116_143607.jpg

20190116_143528.jpg

20190116_143547.jpg

Weź rzeczoznawcę. Znając życie szkoda całkowita nie pokryje kosztów naprawy samochodu, dlatego jest im wygodniej.

Pierwszy - A4 B5 Avant 2001 1.9 TDI AJM

Drugi - A4 B6 Avant 2002 3.0Q ASN

Ciężki temat uniknięcia całki przy wywalonych poduchach w takim aucie, jedynie możesz walczyć o wartość samochodu przed wypadkiem bo pewnie zaniżyli.

Godzinę temu, Langista napisał:

Weź rzeczoznawcę.

Biorąc pod uwagę, ze ubezpieczyciele zwykle zaniżają wartość szkody, to niezależny rzeczoznawca tylko potwierdzi, że jest to "całka". Mam jednak i dobrą wiadomość. Orzeczenie szkody całkowitej nie oznacza, że nie możesz naprawiać swojego auta. Musisz tylko zmieścić się z kosztem naprawy w kwocie nie przekraczającej wartości pojazdu przed szkodą. Możesz na przykład odstawić wóz do zaprzyjaźnionego warsztatu, gdzie wystawią ci fakturę za samą robociznę, zaznaczając, że usługę wykonano z użyciem części zamiennych dostarczonych przez zleceniodawcę. Sam będziesz musiał się tylko postarać o udokumentowanie zakupu owych części (wystarczą umowy kupna /jak przy kupnie auta/). Na tej podstawie możesz śmiało osiągnąć pułap 10 tys (robocizna i części). Do tego warto dorzucić żądanie zwrotu kosztu korzystania z samochodu zastępczego. Przy szkodzie całkowitej przysługuje od dnia zdarzenia do wypłaty odszkodowania. Auto zastępcze można także wynająć od osoby prywatnej (kumpel, znajomy). Potrzebna będzie umowa najmu, z określoną stawką dobową (nie przekraczać średniej stawki z wypożyczalni). Jeśli wartość umowna przekracza 1 tys zł należy odprowadzić podatek. 

specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Minął tydzień i brak wyceny szkody całkowitej. ... Moje pytanie do kiedy mogę użytkować samochod zastępczy  ( prywatna wypożyczalnia ) . Przy wynajmie powiedzieli mi ze przy całkowitej jest 14 dni , 14 dni od momentu przyznania szkody całkowitej czy od momentu wyceny ? Dodam tylko ze dzwoniłem do ubezpieczalni i powiedzieli mi ze opiekun szkody ma na wycenę 30 dni .... 

Moim zdaniem warto sie odwołać. Jak niby w 2 tygodnie masz znaleźć dobre auto, nie ma opcji. Kumpel przy szkodzie całkowitej jeździł 45 dni.

Ja bym sie im w twarz zaśmiał, albo powiedział, że jak zapłacą CI za wymiany żeby doprowadzić auto do stanu takiego jak miałeś wcześniej, w aucie, które znajdziesz na szybko to spoko.

4 godziny temu, Binecki40 napisał:

Minął tydzień i brak wyceny szkody całkowitej. ... Moje pytanie do kiedy mogę użytkować samochod zastępczy  ( prywatna wypożyczalnia ) . Przy wynajmie powiedzieli mi ze przy całkowitej jest 14 dni , 14 dni od momentu przyznania szkody całkowitej czy od momentu wyceny ? Dodam tylko ze dzwoniłem do ubezpieczalni i powiedzieli mi ze opiekun szkody ma na wycenę 30 dni .... 

30 dni to mają na  całkowita likwidację szkody  a nie wycenę

Edited by Robero321

10 godzin temu, Robero321 napisał:

30 dni to mają na  całkowita likwidację szkody  a nie wycenę

Tak. Wycena powinna być sporządzona do 7 dni od zgłoszenia szkody. Likwidacja szkody do 30 dni, o ile nie ma wątpliwości co do winy sprawcy.

15 godzin temu, Binecki40 napisał:

do kiedy mogę użytkować samochod zastępczy 

Auto zastępcze przysługuje od zaistnienia zdarzenia, do wypłaty odszkodowania (przy szkodzie całkowitej), lub na tzw. technologiczny okres naprawy (przy szkodzie częściowej.

specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych