Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda całkowita ? czy słusznie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem wypadek , facet usnął za kierownica uszkadzając mi cały lewy bok , wspomaganie również przestało działać znajomy mechanik stwierdził że pompa .... Dziś otrzymałem informacje z ubezpieczalni o szkodzie całkowitej ..... Także proszę o rady czy da się walczyć z NIMI o naprawę , jakieś sugestie, podpowiedzi? 2.0 alt 255 tys benz 2002 . Auto normalnie jeździ etc.... foto w załącznikach  . 2 drzwi wymiana , blotnik , kurtyny ....

20190114_134657.jpg

20190114_134716.jpg

20190114_135544.jpg

20190114_135610.jpg

20190116_143555.jpg

20190116_143607.jpg

20190116_143528.jpg

20190116_143547.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź rzeczoznawcę. Znając życie szkoda całkowita nie pokryje kosztów naprawy samochodu, dlatego jest im wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to wiem sam to naprawie mieszczące się w 3 tys .... tylko jak ugrać od nich więcej =nie dam się w balona zrobić. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat uniknięcia całki przy wywalonych poduchach w takim aucie, jedynie możesz walczyć o wartość samochodu przed wypadkiem bo pewnie zaniżyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

Weź rzeczoznawcę.

Biorąc pod uwagę, ze ubezpieczyciele zwykle zaniżają wartość szkody, to niezależny rzeczoznawca tylko potwierdzi, że jest to "całka". Mam jednak i dobrą wiadomość. Orzeczenie szkody całkowitej nie oznacza, że nie możesz naprawiać swojego auta. Musisz tylko zmieścić się z kosztem naprawy w kwocie nie przekraczającej wartości pojazdu przed szkodą. Możesz na przykład odstawić wóz do zaprzyjaźnionego warsztatu, gdzie wystawią ci fakturę za samą robociznę, zaznaczając, że usługę wykonano z użyciem części zamiennych dostarczonych przez zleceniodawcę. Sam będziesz musiał się tylko postarać o udokumentowanie zakupu owych części (wystarczą umowy kupna /jak przy kupnie auta/). Na tej podstawie możesz śmiało osiągnąć pułap 10 tys (robocizna i części). Do tego warto dorzucić żądanie zwrotu kosztu korzystania z samochodu zastępczego. Przy szkodzie całkowitej przysługuje od dnia zdarzenia do wypłaty odszkodowania. Auto zastępcze można także wynająć od osoby prywatnej (kumpel, znajomy). Potrzebna będzie umowa najmu, z określoną stawką dobową (nie przekraczać średniej stawki z wypożyczalni). Jeśli wartość umowna przekracza 1 tys zł należy odprowadzić podatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął tydzień i brak wyceny szkody całkowitej. ... Moje pytanie do kiedy mogę użytkować samochod zastępczy  ( prywatna wypożyczalnia ) . Przy wynajmie powiedzieli mi ze przy całkowitej jest 14 dni , 14 dni od momentu przyznania szkody całkowitej czy od momentu wyceny ? Dodam tylko ze dzwoniłem do ubezpieczalni i powiedzieli mi ze opiekun szkody ma na wycenę 30 dni .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto sie odwołać. Jak niby w 2 tygodnie masz znaleźć dobre auto, nie ma opcji. Kumpel przy szkodzie całkowitej jeździł 45 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się odwołać musze mieć od czego .... narazie dostałem informacje bez żadnych konkretow. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie im w twarz zaśmiał, albo powiedział, że jak zapłacą CI za wymiany żeby doprowadzić auto do stanu takiego jak miałeś wcześniej, w aucie, które znajdziesz na szybko to spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Binecki40 napisał:

Minął tydzień i brak wyceny szkody całkowitej. ... Moje pytanie do kiedy mogę użytkować samochod zastępczy  ( prywatna wypożyczalnia ) . Przy wynajmie powiedzieli mi ze przy całkowitej jest 14 dni , 14 dni od momentu przyznania szkody całkowitej czy od momentu wyceny ? Dodam tylko ze dzwoniłem do ubezpieczalni i powiedzieli mi ze opiekun szkody ma na wycenę 30 dni .... 

30 dni to mają na  całkowita likwidację szkody  a nie wycenę

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Robero321 napisał:

30 dni to mają na  całkowita likwidację szkody  a nie wycenę

Tak. Wycena powinna być sporządzona do 7 dni od zgłoszenia szkody. Likwidacja szkody do 30 dni, o ile nie ma wątpliwości co do winy sprawcy.

 

15 godzin temu, Binecki40 napisał:

do kiedy mogę użytkować samochod zastępczy 

Auto zastępcze przysługuje od zaistnienia zdarzenia, do wypłaty odszkodowania (przy szkodzie całkowitej), lub na tzw. technologiczny okres naprawy (przy szkodzie częściowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...