Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sprzedane auto i wezwanie o zapłatę OC , pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. Mam problem z byłym autem , otóż sprzedałem Golfa 3 pod koniec kwietnia 2018r za niecałe 2 tysiące zł , była tam wykupiona świeża polisa OC na pół roku . Wszystko ładnie , pojechałem do wydziału komunikacji wyrejestrować auto , a jakoś w październiku / listopadzie dostałem list z przypomnieniem o zapłacie następnej polisy za niego . Trochę to olałem , ale jak w listopadzie kupiłem A4 B7 i udałem się do tego samego ubezpieczyciela , to go zapytałem o co chodzi. Dostarczyłem mu umowę sprzedaży Golfa i miało być już wszystko okej . Potem dostałem jeszcze z dwa listy od nich z druczkami do zapłaty , no ale kazali mi to w sumie olać , że system jeszcze nie ma tego . Dziś dostałem sms , że sprawa mojej polisy została przekazana do windykacji ;o 

Ktoś coś poradzi z tym? Co mam dalej z tym zrobić?

Opublikowano

pewnie axa, nie zglosiles zbycia,

 

wiec bd musial zapłacic do tego czasu co zostało zgloszone zbycie  w ubezpieczalni

Opublikowano

Tak niestety kończy się olewanie spraw. Po sprzedaży auta ważniejsze jest zgłoszenie w ubezpieczalni, że sprzedaliśmy auto, niż wyrejestrowanie go.

Opublikowano

Masz zmartwienie, ale nie musisz płacić. Firma windykacyjna i ubezpieczyciel mogą robić problemy, ale nie mają podstaw do żądania opłacenia składki OC za pojazd, który został sprzedany  z ważną i opłaconą polisą. Zarówno ubezpieczycielowi, jak i windykatorowi prześlij kopię umowy sprzedaży (wraz z pismem, w którym informujesz o ich bezpodstawnym roszczeniu), bo mogą ci potrącić kasiorę bezpośrednio z konta (na podstawie nakazu komornika).

Opublikowano
  • Autor

Ubezpieczenie było wykupione na Poczcie Polskiej , czyli w firmie Ergo Hestia.  Ogólnie to sprzedałem już parę samochodów i nigdy takich problemów nie miałem , bo kupujący byli w miarę ogarnięci i normalnie zajmowali się opłatami ( pilnowali terminu) .
Dziś dzwoniłem do ubezpieczyciela i mówił , że bym musiał mu podać numer pesel kupującego , aby to wszystko jakoś odkręcić , ale jak ja mam to zrobić jak na umowie wpisuje się tylko serię dowodu osobistego ? Dalej jestem w bagnie...

Opublikowano

Ja na umowie mam PESEL i numer dowodu osobistego..

Opublikowano
1 godzinę temu, Bartas96 napisał:

Dziś dzwoniłem do ubezpieczyciela i mówił , że bym musiał mu podać numer pesel kupującego , aby to wszystko jakoś odkręcić , ale jak ja mam to zrobić jak na umowie wpisuje się tylko serię dowodu osobistego ? Dalej jestem w bagnie...

Nie wiem, jak można sporządzić umowę (w internecie masz masę wzorów umów) nie wpisując nr PESEL stron umowy, ale jeśli już takie coś zrobiłeś to powtórzę:  prześlij kopię umowy sprzedaży (wraz z pismem, w którym informujesz o ich bezpodstawnym roszczeniu),

Edytowane przez hak64

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.