Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dźwięk jak by coś wpadło do silnika


stiwi50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , po odpaleniu auta na zimnym , slychac dźwięk jak by coś wpadło do silnika , dźwięk bardziej slychac z dołu osoony bardziej przy stronie kierownicy . Miał ktoś taki przypadek ? 

Zalaczam  nagranie 

Nowe nagranie 9.m4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy samochód stracił na mocy? Jak nie to szukaj jakiejś śrubki, która mogła wpaść między łapy silnika i lata hałasując.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 podobny dźwięk miałem jak rozsypał się tłumik drgań napinacza paska wielorowkowego ,ale u ciebie jest już inny

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny dzwiek mam w sharaku.

Stawiam na napinacz paska wieloklinowego lub ktores lozysko na osprzecie.

Edytowane przez wesz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgiełko koło alternatora jakis czas temu sprawdzałem było Ok . Chyba ze mysle o czymś innym .  A napinacz jak sprawdzic ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło klimy jest  ok ? , może gumki zmielone ?

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniona sprężarka na te z audi a4 b6 3l latem . Kiedyś rozsypała mi się sprężarka moja oryginalna i oddałem do mechanika , powiedział ze zrobi ale nie znalazł używanej sprezarki do b7 i założył od b6 , na skutek czego jest dłuższy pasek wielorowkowy . Zalana została świeżym olejem i sprawdzana było z nią wszystko w porządku , latem super chłodziła . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika . przepłukalismy układ wspomagania , 2 litry płynu oryginalnego Febi , jak by troszke mniej chrobotało ( stary płyn to czarny żur..   teraz mam zielony czysciutki ) . Mechanik wspominal jeszcze o uszczelniaczu że mozna wlac z firmy Wings , mowił że miał taki przypadek i pomogło . Jego zdaniem te chrobotanie wydobywa sie z pompy wspomagania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BYć może zakladajac spreżarke z 3.0 A4 b6 audi , wymienili mi tez pompe wspomagania na jakis rupiec.. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgiełko klimy ? zagrzej auto , i porównaj jak silnik pracuje z załaczoną klimą a jak bez, albo zdejmij pasek i posprawdzaj wszystko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, greg2505 napisał:

No teraz to ciężko klimę będzie włączyć

Dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozgrzaniu silnika dźwięk ustał .. tylko na zimnym było to slychac . Dziwna sytuacja może któraś rolka wywalona po prostu..  na szczęście narazie tego nie slychac.  Jak się uda klime włączyć to zobaczę czy będzie slychac znów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy ustaw sobie nawiew na HI na fula i słuchaj z zewnatrz czy coś sie tarasi , potem wyłacz  i też posłuchaj . Mi tak właśnie sprzegiełko klimy tak sie odzywa( przy sciagnietym pasku ma luzy) , a że jeżdze cały czas na włączonym nawiewie to jest cisza , jak wyłacze to słychac włąśnie takie tyrkotanie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...