Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Analiza logów (wypadanie zapłonu na lpg, pętlenie wtrysków pb)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Proszę o analizę logów mojej a4 b6 1.8t bex zmapowany na 225km. Powyżej 4700 obrotów przy maks wyciśniętym pedale gazu samochod lekko "faluje" przyspieszajac. Nie zawsze to czuć. Na gazie w tym przedziale wypada zapłon.

Wrzucam link do tematu na innym forum, który już dość sporo obrazuje.

https://lpg-forum.pl/wypadanie-zaplonu-na-lpg-t71496.html?sid=a011bf39efd1dad1c521e10ffc75d99b

LOG-2-33.CSV

LOG-115-118.CSV

LOG-3-20.CSV

Opublikowano

Logi na pb robione?

Wtryski seryjne z bexa?

Powyzej 5000rpm wtryski Ci petla i leci na ubogo. Dla mnie za malo paliwa i trzeba wlozyc wieksze wtryski.

Edytowane przez bartez90

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, bartez90 napisał:

Logi na pb robione?

Wtryski seryjne z bexa?

Powyzej 5000rpm wtryski Ci petla i leci na ubogo. Dla mnie za malo paliwa i trzeba wlozyc wieksze wtryski.

Logi na pb

Wtryski seria bex.

Na jakie wtryski by można zmienić i co z mapa silnika? Ponowne strojenie na hamowni?

Opublikowano
  • Autor

Jest opcja że na pętlących wtryskach pb można dobrze ustawić gaz? Uwzględniając korekty po obrotach i obciążeniu?

Opublikowano

Zaloz wtryski z saaba 2.3t brazowe o nr 0280156023. Spokojnie na 250km wystarcza.

Lpg duzo latwiej wystroic gdy na pb jest wszystko perfekt ogarniete.

Opublikowano

Po zmianie wtrysków i tak musisz udać się na korektę programu. Jeśli pompa trzyma ciśnienie to wystarczy poprawka programu i obędzie się bez wymiany wtryskiwaczy. Te objawy miałeś od razu po zrobionym programie?

Opublikowano
  • Autor
20 minut temu, przem8 napisał:

Po zmianie wtrysków i tak musisz udać się na korektę programu. Jeśli pompa trzyma ciśnienie to wystarczy poprawka programu i obędzie się bez wymiany wtryskiwaczy. Te objawy miałeś od razu po zrobionym programie?

Dziś nie dam rady ale jutro ciśnienie sprawdzę jak czas pozwoli. Przypomniało mi sie że przy przekrecaniu kluczyka w stacyjce pompa paliwa czasami głośno zabrzeczy/zapiszczy i jak sie np. Stoi na obrotach jalowych to słychać jej obecność.

Dźwięk na podobe tego filmiku z yt.

Co o tym myślicie?

Opublikowano

Sprawdz ciśnienie paliwa pod obciązeniem, jesli ciśnienie spada pompa do wymiany, na lpg przy odpowiednio wydajnej instalacji pewnie dałoby się bez problemu to ustawić (jak znam życie instalacja jest na styk), ale no właśnie nie podałeś jakie graty masz zamontowane.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Łukasz13 napisał:

Sprawdz ciśnienie paliwa pod obciązeniem, jesli ciśnienie spada pompa do wymiany, na lpg przy odpowiednio wydajnej instalacji pewnie dałoby się bez problemu to ustawić (jak znam życie instalacja jest na styk), ale no właśnie nie podałeś jakie graty masz zamontowane.

Wielozawór Tomasetto extra

Przewód z wielozaworu do elekyrozaworu 8mm

Reduktor KME Twin

Wtryski AC W02

Spadek ciśnienia na reduktorze przy max bucie 0.1 bar

Opublikowano
  • Autor

Sprawdziłem dziś zawór dv i jest okej oraz ciśnienie na listwie wtryskowej pb. Na biegu jalowym cisnienie wynosi 3.9-4.0 bar a przy max bucie na trójce do odciny w momencie petlenia spada do jakiś 3.6 bar. Ciśnienie nie powinno być te samo lub nawet lekko wzrosnąć?

Opublikowano

Cieśnienie nie powinno spadać, na tym zestawie LPG powinno się bez problemu ustawić i nie powinno nic zapętlać, wrzuć 002+033 na LPG.

Opublikowano

Wyłączyć auto adaptacje w gazie i stroic lpg na korekty ale to droga na skróty jak pompa siada gaz by to ogarnął 

Opublikowano
  • Autor

Wychodzi na to że prawdopodobnie siada pompa lub filtr paliwa przypchany. Podobno ciśnienie 4bar i nie powinno spadać poniżej tej wartości. U mnie jednak spada do 3.6 bar. Spróbuje od wymiany filtra i zobaczę jakie będą rezultaty. Na LPG ustawiłem trochę wyższy mnożnik tak żeby nie zapętlał i na razie jeżdżę. Ostatecznie i tak będę chciał zrobić żeby na pb chodził bez zapętlania.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.