Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Mocne drgania podczas przyspieszania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam problem jak w temacie.

Precyzujac: dzieje się tak tylko na ciepłym silniku i na 4 biegu(skrzynia 5 biegowa) podczas gdy przyspieszam wciskając cały pedały gazu do spodu, od 1700 do 2100 obr.  Gdy przyspieszam stopniowo wciskając gaz, wszystko jest git

Ktoś ma pomysł co to może być?

 

Edytowane przez Slov

Opublikowano

ja mialem takie objawy jak mialem jeden pompowtrysk do wymiany, 

ale u Ciebie moze to byc dwumas rowniez

Opublikowano
  • Autor

I wymieniles wszystkie, czy tylko ten jeden?

Opublikowano

jeden byl niesprawny wiec on zostal wymieniony, 
poprawa w 70 % , ale male drgania pozostaly w tym zakresie, wiec szukam dalej przyczyny

przeguby wew. sprawne
poduszki wymienione na ori nowe
dwumas niby tez ok
zastanawialem sie nad plecionka(zlacze elsastyczne) czy aby czasami ona nie pwoduje takich maly drgan bo jest w kiepskim stanie

Opublikowano
  • Autor

Ok. Dzięki Panowie za info, zrobię logi, będzie cos więcej wiadomo

Opublikowano

Najczęściej winne są przeguby wewnętrzne. Też z tym walczyłem w swoim aucie. Bardzo ciężko je zdiagnozować bo wszystkie jakiś tam luz mają. :)

Opublikowano

No ale pisze, że tylko na ciepłym silniku... Fakt, przeguby dają po budzie, ale u mnie bez względu na temp telepało ;)

Opublikowano

Panowie a co moze powodowac mrowienie pod fotelami i  w podlodze podczas przyspieszania, nabardziej odczuwalne na 4 i 5 biegu, na biegu jalowym tez odczuwalne ale mniej, obojatnie czy wcisne sprzeglo czy nie 

uszkodzona plecionka lub ktorys z tlumikow? 

poduszki nowe avon , poduszka skrzyni tez nowka

przeguby wew sprawne   

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor
Opublikowano

Jak na AWX duże bipy w minusie, może być problem z wydajnością tandem pompy paliwa, czy też oringami pompek...

Turbo też ma porządne przeładowanie, N75 cały czas powyżej 70%...

Synchro można by ustawić bliżej 0.0

Daj jeszcze log 013 + 018 + 023 statyczny

Opublikowano

Slov daj znac w temacie czy rozwiazales problem, jestem ciekaw co moze powodowac te drgania
moze to poprostu dwumas(sprawdzales to ?)

Opublikowano
  • Autor

Nie mam objawów padnietego dwumasu, może jedynie to że gdy gasze silnik to czasami zatelepie buda. 

Ale czy to może być dwumas skoro dzieje się to tylko na rozgrzanym silniku?

Opublikowano
18 minut temu, Slov napisał:

Nie mam objawów padnietego dwumasu, może jedynie to że gdy gasze silnik to czasami zatelepie buda. 

Ale czy to może być dwumas skoro dzieje się to tylko na rozgrzanym silniku?

Wymieniałem komplet sprzęgło + dwumasa, do tego poduszka skrzyni i poduszki silnika i też mi trzęsie budą przy gaszeniu i odpalaniu. :) 

Opublikowano

No to jak trzepie przy gaszeniu, trzeba sprawdzić działanie klapy gaszącej.

Opublikowano
3 godziny temu, kubabkb napisał:

Slov daj znac w temacie czy rozwiazales problem, jestem ciekaw co moze powodowac te drgania
moze to poprostu dwumas(sprawdzales to ?)

a może zużyte, (krzywe) łopatki turbiny?

Opublikowano
2 minuty temu, kamil-vag napisał:

No to jak trzepie przy gaszeniu, trzeba sprawdzić działanie klapy gaszącej.

zgadza się.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 18.04.2019 o 13:32, kamil-vag napisał:

Jak na AWX duże bipy w minusie, może być problem z wydajnością tandem pompy paliwa, czy też oringami pompek...

Turbo też ma porządne przeładowanie, N75 cały czas powyżej 70%...

Synchro można by ustawić bliżej 0.0

Daj jeszcze log 013 + 018 + 023 statyczny

Zajmę się tym wszystkim. I będę dawał znać, dzięki wielkie za podpowiedź 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.