Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Spalanie 19 litrów LPG po mieście to troche dużo


darekaudi4

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam a4 okolo pol roku kupilem ja z 3 miesiecznym gazem i palila tak kolo 9-trasa, 11-miasto, ostatnio zauwazylem ze spalanie wzroslo i postanowilem sprawdzic

po sprawdzeniu zalamka 19 litrow po miescie (jazda do 3500 obr/min),wyskoczylem na trase i wyszlo 13litrow

co moglo sie stac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz masz oczywiście sekwencyjny?? Jakiego producenta masz tą instalację??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no stary to spalanie masz takie jak ja w 3,0 :eek: a moze wyjmowales AQ i sie komp rozprogramowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek jedź do gazownika - niech wymieni filtr i wyleje z parownika syf, który nagromadził się przez zimę. Jeżeli się nie poprawi, to podłącz samochód pod VAGa. Zobaczysz tam zapewne błąd 00561 - adaptacja składu mieszanki. Jeżeli będzie ten błąd, to musisz jeszcze raz skalibrować instalację LPG. Z błędem 00561 silnik pracuje w trybie awaryjnym i może dużo palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od niedawna instalacje Stag-300, kilka tysiecy przejechanych i w miescie mieszcze sie z zakresie 10-12l lpg, zaleznie od stylu jazdy :rolleyes:

hej podłącze sie pod temat bo chce założyć gaz do swojego w najbliższych godzinach :) i tak myślałem nad stag300 bo tani ale nie wiem jaką reszte wziąśc żeby mi nie wcisnęli syfu, no i jaka butla wejdzie mi do sedana w koło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja jestem na swiezo z instalacjami bo sam bede montowac. Stag 300, wtryski magic jet (absolutnie nie z zestawu staga) reduktor 300km czyli np KM gold ostatecznie KM silver no i przewod 8mm----smigasz. Ja ze wzgledu na pewne komplikacje musze zakladac BRC :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od niedawna instalacje Stag-300, kilka tysiecy przejechanych i w miescie mieszcze sie z zakresie 10-12l lpg, zaleznie od stylu jazdy :rolleyes:

hej podłącze sie pod temat bo chce założyć gaz do swojego w najbliższych godzinach :) i tak myślałem nad stag300 bo tani ale nie wiem jaką reszte wziąśc żeby mi nie wcisnęli syfu, no i jaka butla wejdzie mi do sedana w koło ?

Stag to taka mieszanka Polsko-Włoska, a u siebie mam zbiornik 67l, użytkowe 58l u Ciebie też powinien taki wejść ja tam jestem zwolennikiem jak największego żeby nie trzebabyło często na stację jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra jestem ugadany na czwartek z kolesiem na : sterownik SEC, z czujnikiem ciśnienia org BOSH, wtryski jakieś lepsze MAGIC coś tam i do tego butla 60 lub 55, zależy jaka wejdzie, jedynie co mi nie pasi to reduktor, gośc powiedział że w tym zestawie bedzie tommasetti 100kw cena za all = 2400 , jak myślicie ? bedzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...