Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

R17 ET51 do a4 b7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

 

Chciałbym zasięgnąć opini czy felga 17 o szerokości 7,5 i et 51 wejdzie i nie będzie nic obcierać ? na kalkulatorze et wychodzi że do wzorcowej 16 przy et 42 nowa fela będzie siedzieć bliżej zawieszenia o 15mm a od zewnętrznej strony schowa sie o 3mm. Czy miał ktoś z was do czynienia z podobnym ET ? Wole sie przygotować na sezon czy będą potrzebne dystanse czy może jednak obędzie sie bez

Opublikowano

daj dystans 15mm

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Dev napisał:

daj dystans 15mm

Będzie a blisko ? bądź opona będzie obcierać przy tym ET ?

Opublikowano

Kolego Sonadores,

Tak jak pisze DEV wrzucaj dystans i to nawet  do max 23 mm. Przy ET51 będzie b.blisko zwrotnicy i będzie b.słabo wyglądać. Btw. Jakie masz zawieszenie i opony ?

Pozdrawiam ☺

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, black4 napisał:

Kolego Sonadores,

Tak jak pisze DEV wrzucaj dystans i to nawet  do max 23 mm. Przy ET51 będzie b.blisko zwrotnicy i będzie b.słabo wyglądać. Btw. Jakie masz zawieszenie i opony ?

Pozdrawiam ☺

mam zawias 1ba aktualnie 16 standardowo 205/55 co do nowych 17 opon jeszcze nie posiadam , dopiero planuje zakup na sezon.

Opublikowano

Witaj,

Dobrze, że nie kupiłeś opon. Do 7,5" szerokiej polecam rozmiar 215/50/17.

Będzie wygodnie.

Im bardziej auto obniżone tym bardziej koło się chowa.   

Masz standardowy zawias 1BA.

Myślę o, że możesz spokojnie wrzucać dystanse ok. 20 mm.

Pozdrawiam

Opublikowano

do 215 lepiej 7"

Opublikowano

7,5" czy 7 "

Różnica raptem 1,27 setnym centymetra.

Niezauważalna.

Opublikowano
Teraz, Fido napisał:

7,5" czy 7 "

Różnica raptem 1,27 setnym centymetra.

Niezauważalna.

w tym przypadku jest

Opublikowano

Gołym okiem niezauważalna, w jeździe też zapewne.

Ja mam 215 przy 7,5" , nie narzekam.

Opublikowano

ja mam 225/40-18" na feldze 8" i opona jest w trapez

na 7,5" lepiej by wygladało

Opublikowano

Tyle że dyskusja poszła w felgi 17 calowe i opony 215/50/17 jak wynika z postu nr.6

Edytowane przez Fido

Opublikowano
  • Autor
26 minut temu, black4 napisał:

Witaj,

Dobrze, że nie kupiłeś opon. Do 7,5" szerokiej polecam rozmiar 215/50/17.

Będzie wygodnie.

Im bardziej auto obniżone tym bardziej koło się chowa.   

Masz standardowy zawias 1BA.

Myślę o, że możesz spokojnie wrzucać dystanse ok. 20 mm.

Pozdrawiam

Cześć,

zamiar mam taki żeby profil był 50 przy tym zawieszeniu, będzie wyglądać to przyzwoicie niż na siłe 45 jak koza ; ) także jak bd brać to tak jak napisałeś 215/50

Opublikowano

Będziesz zadowolony.

Przy feldze 7,5x17" opona 215/50/17 będzie znakomitym rozwiązaniem,

Pozdrawiam ☺

Edytowane przez black4

Opublikowano
  • Autor
7 godzin temu, black4 napisał:

Będziesz zadowolony.

Przy feldze 7,5x17" opona 215/50/17 będzie znakomitym rozwiązaniem,

Pozdrawiam ☺

Dzięki bardzo, tak zrobie :)

 

Pozdrawiam ?

Opublikowano
  • Autor

Co do tych dystansów to rozumiem że 4szt tylko tak mysle czy 20mm nie bedzie miało wiekszego wpływu na narażanie śrub na ścinanie ? 

Nie miałem nawet okazji widzieć takiego dystansu i zastanawiam sie czy jak felga ma 57,1 srednice to czy dystans ma być z tą tuleją ktora wchodzi do felgi czy tez ma tego nie być. Nie wiem jaka jest technologia wykonania tego dystansu stąd rozkmina 

Opublikowano

Witaj,

Przy szerszych dystansach np. 20 mm potrzebujesz dystans z tzw. kołnierzem centrującym.

Z kompletem dystansów otrzymujesz zestaw odpowiednio dłuższych śrub. Mogę polecić dystanse firmy Dystom.pl

Są b.lekkie i b.solidnej jakości.

Skontaktuj się z nimi.

Pan Tomek pomoże Ci dobrać najbardziej odpowiednie.

Więcej informacji na priv,

Pozdrawiam ☺

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, black4 napisał:

Witaj,

Przy szerszych dystansach np. 20 mm potrzebujesz dystans z tzw. kołnierzem centrującym.

Z kompletem dystansów otrzymujesz zestaw odpowiednio dłuższych śrub. Mogę polecić dystanse firmy Dystom.pl

Są b.lekkie i b.solidnej jakości.

Skontaktuj się z nimi.

Pan Tomek pomoże Ci dobrać najbardziej odpowiednie.

Więcej informacji na priv,

Pozdrawiam ☺

super, dzięki za info będe wiedział gdzie dobrać dystanse ??

 

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

chciałbym jeszcze podpytać jak wygląda opona 215/50 względem felgi ? tzn. mam na myśli czy jest lekko wybrzuszona względem płaszczyzny felgi czy sie bardziej licuje ?

Opublikowano

W Galerii odszukaj mój post.

Strony nie pamiętam,

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.