Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Podgrzewanie lusterek zewnętrznych


czudaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie montowania sobie mat grzewczych w lusterkach zewnętrznych. Szukałem takiego tematu na forum ale go nie znalazłem. Mam podgrzewane tylko lewe lusterko, niestety prawe nie, a szkoda bo jednak jest to bardzo przydatne.

Mam w związku z tym parę pytań:

1. Czy ktoś już to robił?

2. Czy w moim modelu jest już podprowadzone do prawego lusterka kabelek zasilający taką mate (ten od tylniej szyby) podobno w niektórych modelach tak jest?

3. I czy taka mata nadawała by się.

Czekam na Wasze podpowiedzi. Jeśli to pytanie nie do tego działu to proszę go przenieść :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taką mate od tego samego sprzedawcy co podajesz w linku, nawet mi zamontował bo towar odbierałem osobiście. I mata nie działa, podejrzewam, że musze sprawdzić przewody, ale nie mam narazie czasu. Kolejna kwestia to jeżeli nie masz ogrzewania w prawym lusterku to najprawdopodobniej nie ma podciągniętej instalacji do tego lusterka, u mnie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taką mate od tego samego sprzedawcy co podajesz w linku, nawet mi zamontował bo towar odbierałem osobiście. I mata nie działa, podejrzewam, że musze sprawdzić przewody, ale nie mam narazie czasu. Kolejna kwestia to jeżeli nie masz ogrzewania w prawym lusterku to najprawdopodobniej nie ma podciągniętej instalacji do tego lusterka, u mnie tak było.

dużo zabawy było z podciągnięciem z kabelka od ogrzewania tylniej szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem bo mi całkiem nie grzały. Umnie grzeją cały czas, takie głupie rozwiązanie. Ale powiem że narobiłem się przy tym jak cholera. Odrywanie starych, masakra, konektory nie pasują dotych mat, są w innych miejscach. Trochę kombinacji.

A tak apropo to dziwne że masz tylko jedno lustro grzane, może był dzwon w drzwi i komuś się kabelków nie poprowadziło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo zabawy było z podciągnięciem z kabelka od ogrzewania tylniej szyby?

Jeszcze nie robiłem z tym, bo nie miałem czasu.

[ Dodano: 18-03-2007, 15:11 ]

Odrywanie starych, masakra,

Trzeba grzać mocno suszarką do włosów. Schodzi szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak

nie wszystkie nasze niunie miały podgrzewane lusterka

najprościej można sprawdzić wyciągając włącznik podgrzewania tylnej szyby

jeżeli będą wszystkie piny to mamy , jeżeli będzie jednego brakowało to nie mamy

tak więc pierwsza sprawa to zmienić włącznik grzania tylnej szyby

następnie trzeba będzie pociągnąć przewód od owego pina który będzie we włączniku do obu wkładów (+) i od obu wkładów przewody masowe (-) najlepiej do słupka przy nogach (tam są skrzynki połączeniowe)

to jest fotka instalacji idącej od puszki na słupku do lusterka (1 bez grzanych lusterek 2 z grzanymi lustrami)

audi005dg8.th.jpg

to jest fotka drugiej strony instalacji czyli wtyczka do przewodu od lusterka (1 bez grzanych lusterek 2 z grzanymi lustrami)

audi006vt4.th.jpg

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak

najprościej można sprawdzić wyciągając włącznik podgrzewania tylnej szyby

jeżeli będą wszystkie piny to mamy , jeżeli będzie jednego brakowało to nie mamy

Nie poradziłem sobie z wyjęciem wyłacznika podgrzewanej tylnej szyby :/

Zdjąłem tą osłonę, i próbowałem wyciągnąć kombinerkami (jak w tej książce "Napraw to sam"), ale siedziało bardzo mocno, wyjąłem też radio i próbowałem od tyłu to wypchnąć ale ani drgnęło :(

Boje się mocniej to pociągnąć szczypcami, żeby plastiku jakiegoś nie zerwać. Co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem takiego tematu na forum ale go nie znalazłem

hmmm... ktoś to już kiedyś wklejał :biggrin:

Lusterka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kabel od podgrzewania lusterka jest podłączony do szkła prawego lusterka po stronie zewnętrznej (patrząc od środka samochodu)? Tak jak zaznaczyłem na obrazku poniżej? Bo odchyliłem szkło i był tam podpięty jakiś kabelek.

beztytu322uxy1.th.png

To nie jest moje lusterko, tylko zdjęcie znalezione na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kabel od podgrzewania lusterka jest podłączony do szkła prawego lusterka po stronie zewnętrznej (patrząc od środka samochodu)? Tak jak zaznaczyłem na obrazku poniżej? Bo odchyliłem szkło i był tam podpięty jakiś kabelek.

czesc, powinny byc dwa przewody, jezeli twierdzisz ze masz podgrzewane jedno lusterko to wydaje mi sie ze powinienes miec oba grzane, moze koncowki sa zasniedziale, bo lubia to robic szczegolnie te. najlatwiej to sprawdzic sciagajac szklo i podlaczajac voltomierz pod piny wlaczyc zaplon i ogrzewanie tylnej szyby, jedne modele maja podlaczone pod ogrzewanie tylnej szyby a inne pod zaplon. jezeli rzeczywiscie masz ogrzewane jedno lusterko to ja bym pociagnal kable od lewego do prawego, wydaje mi sie to latwiejsze. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za odgrzewanie kotleta ale nie chciałem zakładać nowego postu

Sprawdzałem dziś czy grzeją lusterka no i niestety nie grzeją, wyjąłem wkłady okazało sie że zarówno do prawego i lewego są poprowadzone kable sprawdziłem napięcie w obu jest

Czy Waszym zdaniem wystarczy wymienic maty grzewcze?

Chce to zrobic bo naprawde przydaje sie takie grzanie w długich trasach szczególnie w deszczu

i jeszcze cos napiecie w kablach jest cały czas po włączeniu zapłonu :confused4:

poradzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno maty masz uwalone , najlatwiej to wyjmij od kogos u kogo dziala i sprawdz u siebie :) Bedzie wiadomo.

no ale skoro napisał ze ma napiecie w wychodzacych kabelkach w obudowie lusterka to odrazu niech kupuje grzane wkłady :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno maty masz uwalone , najlatwiej to wyjmij od kogos u kogo dziala i sprawdz u siebie :) Bedzie wiadomo.

no ale skoro napisał ze ma napiecie w wychodzacych kabelkach w obudowie lusterka to odrazu niech kupuje grzane wkłady :th:

Hmm no przeciez tak samo bylo u mnie jak sprawdzalismy :) No ale sprawdzic nie zaszkodzi :P chociaz marne szanse ze cos innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem na końcówkach napięcie i było około 7V a maty na allegro maja zasilaniena 12V

To jakaś przeszkoda? Czy lepiej szukać oryginału na szrocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem na końcówkach napięcie i było około 7V a maty na allegro maja zasilaniena 12V

To jakaś przeszkoda? Czy lepiej szukać oryginału na szrocie?

to moze jednak sprawdź wcześniej tak jak Max radził.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...