Jump to content
1 1
Robi77

analiza dpf w jakim jest stanie

Recommended Posts

Witam może ktoś pomoże w jakim stanie jest dpf  zrobiłem może od ostatniej kontroli może z 4000 masa sadzy ta sama jedynie wydłużył się czas i km od ostatniego wypalenia jakoś chyba za długo były próby wypalenia vcds na postoju i podczas jazdy i lipa procedura przerwana ze powodu bezpieczeństwa i mam pytanie może głupie ale czy mam dpf czy poprzedni właściciel Francja go nie wywalił?  

dpf.jpg

Z tego co widać to filtr cząstek stałych jest na miejscu. Szybkie zweryfikowanie w aucie czy filtr cząstek stałych jest na miejscu można sprawdzić po końcówkach wydechu, muszą być w środku czyste.

jeżeli końcówki są okopcone czyli albo filtr ktoś wyciął albo coś się dzieje z nim nie tak. Prawie 31g sadzy to troszkę już jest,najlepiej uruchom sobie procedurę wypalania z poziomu VCDS i zobacz wtedy ile zostanie sadzy w filtrze.

Edited by Arti_P

kilometry od ostatniej regeneracji to nie jest jakaś nieprawidłowa wartość?

17 minut temu, Damis16 napisał:

Też mnie one dziwią bo auto przyjechało 6 miesięcy temu na kołach z Francji więc trochę kilometrów przejechał i po wino coś to wypalić 

W dniu 14.02.2019 o 13:00, Damis16 napisał:

W tym przypadku jest. Jest nieprawidłowa.

Nie ma opcji aby system DPF w tym aucie był sprawny. Pięćdziesiąt sześć tysięcy kilometrów od ostatniej przeprowadzonej regeneracji (???) - to nie jest możliwe.

Zwróć uwagę na wartość sadzy na okoliczność narastania tego parametru. Musi narastać wraz z przejechanymi kilometrami.

Proszę zauważyć, że zawartość popiołu jest zerowa. Ma to miejsce tylko w wypadku nowego filtra lub zresetowania tej wartości.

Obstawiam, że nastąpiła tu próba (nie wiem, czy udana) wyłączenia systemu oczyszczania spalin.

Podaj wartości (silnik rozgrzany, włączony), temperatur z czujników umiejscowionych od turbiny do DPF. 

Edit : Napisałeś - "zrobiłem może od ostatniej kontroli może z 4000 masa sadzy ta sama"  - To dobitnie sugeruje, że doliczanie jednostek sadzy w aucie jest wyłączone.

Moim zdaniem w przedmiotowym aucie filtr DPF został usunięty.

Ostatecznym testem na to jest umieszczenie i pociągnięcie po wewnętrznej powierzchni końcówki wydechu, palca wskazującego . Usmolony, to brak DPF.  :) 

Edited by Tomnik

16 godzin temu, Tomnik napisał:

W tym przypadku jest. Jest nieprawidłowa.

Nie ma opcji aby system DPF w tym aucie był sprawny. Pięćdziesiąt sześć tysięcy kilometrów od ostatniej przeprowadzonej regeneracji (???) - to nie jest możliwe.

Zwróć uwagę na wartość sadzy na okoliczność narastania tego parametru. Musi narastać wraz z przejechanymi kilometrami.

Proszę zauważyć, że zawartość popiołu jest zerowa. Ma to miejsce tylko w wypadku nowego filtra lub zresetowania tej wartości.

Obstawiam, że nastąpiła tu próba (nie wiem, czy udana) wyłączenia systemu oczyszczania spalin.

Podaj wartości (silnik rozgrzany, włączony), temperatur z czujników umiejscowionych od turbiny do DPF. 

Edit : Napisałeś - "zrobiłem może od ostatniej kontroli może z 4000 masa sadzy ta sama"  - To dobitnie sugeruje, że doliczanie jednostek sadzy w aucie jest wyłączone.

Moim zdaniem w przedmiotowym aucie filtr DPF został usunięty.

Ostatecznym testem na to jest umieszczenie i pociągnięcie po wewnętrznej powierzchni końcówki wydechu, palca wskazującego . Usmolony, to brak DPF.  :) 

Może to coś pomoże 

20190220_151634.jpg

20190220_145455.jpg

20190220_145134.jpg

20190220_145411.jpg

8 minut temu, Robi77 napisał:

Może to coś pomoże 

Diagnoza problemów w Twoim aucie została postawiona w innym temacie, w którym je opisałeś. Tu